بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - در اولین قسمت از مجموعه نمایش خانگی «هیولا»، اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد؛ قسمت اول نه‌تنها با تمام انتظاراتمان تطابق دارد که حتی خیلی بهتر از پیش‌بینی‌هایمان برای قسمت اول است

باید فقط منتظر ورود هیولا باشیم …

در قسمت اول، با روایتی که از دوره احمدشاه قاجار شروع می‌شود، خانواده شرافت، معرفی می‌شود و در طول تاریخ، خانواده‌ای را می‌بینیم که به قیمت از دست دادن تمام دارایی‌هایشان، شرافت خود را حفظ می‌کنند. «هیولا»، با ریتمی تند، حوادث را پشت سر هم می‌آورد و فقط آن‌قدری روی هر حادثه تعلل می‌کند که بیننده را در فضای داستانی‌اش درگیر کند و موجز و مختصر، تاریخچه خاندان شرافت را بازگو می‌کند تا حال و هوای اثر را پرداخت کند، اما به‌سرعت به کاراکتر اصلی، هوشنگ با بازی فرهاد اصلانی می‌رسد تا بدون وقت هدر دادن به سراغ قصه اصلی‌اش برود.

بیشتر بدانید: ۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 8

سریال «هیولا»

قسمت عمده انتظار بالایی که از «هیولا»، داشتیم به همکاری مجدد پیمان قاسم‌خانی و مهران مدیری، بعد از ده سال بازمی‌گشت و حالا «هیولا» نشان می‌دهد این انتظار طولانی ارزشش را داشته است. «هیولا» به‌اندازه کافی از نبوغ مدیری و قاسم‌خانی به‌صورت جداگانه و در کنار هم بهره‌مند‌است و همین نبوغ هم هست که در اولین قسمت، لحظات درخشانی پدید می‌آورد.

بیشتر بدانید: همکاری جدید برادران قاسم خانی با مدیری؟! + عکس آشتی کنان

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 12

فرهاد اصلانی در مجموعه نمایش خانگی «هیولا»

اولین قسمت «هیولا»، آشکارا نتیجه کار مدیری بعد از ساخت «ساعت پنج عصر» است؛ مدیری با جسارت، دنیای بزرگ‌تری را برای روایتش انتخاب می‌کند، مرزها را می‌شکند و خود را به چهارچوب یک مجموعه چندقسمتی محدود نمی‌کند، پا را فراتر می‌گذارد و باتجربه‌ای که از اولین فیلم سینمایی‌اش به دست آورده، قصه‌ای با همه استانداردهای سینمایی تعریف می‌کند.

مدیری که همیشه به‌ویژه اخیرا از دغدغه‌های اجتماعی‌اش صحبت کرده است، حالا در «هیولا» و در بستر یک قصه طنز، از جامعه‌ای می‌گوید که دردش آزارش داده است. این روزها، نمایش سکانسی از مردم معترض روبروی یک موسسه مالی متخلف، چاشنی همه فیلم و سریال‌های طنز و اجتماعی شده است، اما مدیری دوربینش را به میان جمعیت می‌برد، از حال و احوال‌پرسی‌ها می‌گوید و به‌جای آنکه بیننده را با زاویه دوربین یک خبرگزاری قانع کند، او را به مرکز اعتراضات مردم دردمند می‌برد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

از سوی دیگر، امضای قاسم‌خانی نیز پای اثر کاملا هویداست.

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 18

«هیولا» سریال جدید مهران مدیری و قاسمخانی

غافلگیری‌های پشت سرهمی که در روایت رخ می‌دهد و شوک‌هایی که به بیننده وارد می‌شود و او را وادار به خنده می‌کند، طنز نیشداری که در ادبیات رسمی کاراکترها در تاریخ وجود دارد و اشارات غیرمستقیم اما هوشمندانه انتقادی-اجتماعی و درنهایت انتخاب نام معشوقه قدیمی هوشنگ برای دخترش، همه از حضور قاسم‌خانی در «هیولا» نشاءت می‌گیرد، که البته در این میان دیالوگ‌نویسی جذاب و حرفه‌ای امیر برادران نیز به بار درام می‌افزاید و «هیولا» را بیش‌ازپیش جذاب می‌کند.

قسمت اول «هیولا» درست و به‌اندازه است، با ریتم خوبی پیش می‌رود و در همین قسمت اول، مخاطب با تمام کاراکترهای اصلی روایت و حال و هوای قصه آشنا می‌شود؛

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 22

شبنم مقدمی در سریال خانگی «هیولا»

هوشنگ، همسرش، مادرش و دو فرزندی که فرزند کوچک‌تر بعد از سال‌ها و دهه‌ها، در مقابل شرافت خاندان شرافت می‌ایستد و این اصول اخلاقی را به چالش می‌کشد، مشکلات مالی هوشنگ و سال‌های درازی که در مدرسه به آموزش پرداخته، همه به بیننده نشان داده می‌شود و درعین‌حال، او را برای ورود کاراکتری که زندگی هوشنگ را دگرگون خواهد کرد آماده می‌کند. بازی فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی و گوهر خیر اندایش خوب و روان است و زوج اصلانی، مقدمی بار دیگر شیمی خوبشان مقابل دوربین را به رخ می‌کشانند.

با همه این‌ها، حالا باید فقط منتظر ورود هیولا باشیم.

بیشتر بدانید: از سحر قریشی تا لیلا حاتمی و بهرام رادان در شبکه نمایش خانگی + عکس

بیشتر بدانید: همکاری جدید برادران قاسم خانی با مدیری؟! + عکس آشتی کنان

بیشتر بدانید: ژست خودمانی مهران مدیری و پیمان قاسم خانی + عکس

بیشتر بدانید: اولین عکس منتشر شده از پشت صحنه سریال جدید مهران مدیری

منبع: blog. namava. ir

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 32

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بیان و حرکات متناسب طنز یا استندآپ کمدی در خور شأن، زیبنده پخش از رسانه‌ملی است و ساخت سریال‌ها و برنامه‌های طنز برای تلویزیون لازم و ضروری است. در این بین شاید خالق استندآپ کمدی خود رامبد جوان باشد که در جریان «خنداننده‌شو» ها و یا استفاده از طنزهای کوتاه در برنامه، این روش خنداندن مخاطب را به تلویزیون آورد. استندآپ کمدی حالا به شبکه امید هم آمده و آیتمی به نام «شادشو» روی آنتن می‌رود؛ طنازان جوان و حتی نوجوانی که در مدارس برنامه اجرا می‌کنند و مخاطب شب‌ها از این شبکه می‌بیند. وی افزود: به هر حال رسالت ما القای شادی و نشاط به جامعه است و نوجوانان باید سریال‌ها و فیلم‌هایی در تلویزیون خصوصا شبکه امید ببینند که برایشان مفرح و شاد باشد. وی در پایان خاطرنشان کرد: آن بیان و حرکت‌ها در زمان استندآپ کمدی، متناسب نبوده است و هم به کمدین و هم تهیه‌کننده‌اش، تذکر داده می‌شود.

فیلم | وحشت خبرنگار شبکه خبر از اتفاق ناگهانی وسط گزارش زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
فارسفارس13 ساعت قبل
امروزه با رشد فناوری، چسب‌های پلیمری جایگزین سایر منابع اتصال دهنده شده‌اند؛ میزان مصرف چسب در صنایع مختلف در دنیا رو به رشد است. چسب در اکثر صنایع مانند صنعت بسته‌بندی انواع محصولات غذایی و دارویی، صنعت ساختمان سازی و خودرو سازی و هم چنین در صنعت پزشکی کاربرد گسترده‌ای دارد. مهدی نجار دیسفانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «مهندسی بسپار گستر آریا» درباره ویژگی چسب‌های تولیدی این شرکت، گفت: چسب‌های بسته‌بندی لومیناک دارای کاربردی وسیع جهت بسته‌بندی انواع کارتن، جعبه دستمال کاغذی، نی چسبان، جعبه‌های متالایز و … است. وی افزود: از ویژگی‌های منحصر بفرد چسب‌های بسته‌بندی لومیناک می‌توان به چسبندگی فوق العاده، شفافیت، زمان تثبیت پایین و انعطاف پذیری آن اشاره کرد. مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «مهندسی بسپار گستر آریا» بیان کرد: محصولات این شرکت به کشورهای عراق، افغانستان و گرجستان صادر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر