سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - در این مطلب قصد داریم شما را با سکانس هایی از سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) آشنا کنیم که مایه وحشت بازیگران شده و حتی برخی از آن‌ها از بازی کردن در آن‌ها امتناع ورزیده‌اند

دردآورترین سکانس‌های سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

اگر شما هم مانند ما و میلیون‌ها طرفدار در سراسر جهان سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) را دنبال کرده باشید می‌دانید که شخصیت‌های مورد علاقه شما در این سریال ممکن است در هر لحظه از داستان سرنوشتی دردناک پیدا کنند و صحنه‌های درگیری و جنگ سریال برای کسانی که قلب حساسی دارند مناسب نیست. از خشونت‌های فزاینده تا عشق‌های شرم آور، این سریال اعتیاد آور و جذاب صحنه‌های زیادی دارد که تماشا کردن آن باری تماشاگر دشوار است و همین موضوع نشان می‌دهد که بازی کردن برخی از این صحنه‌ها تا چه اندازه برای بازیگران دشوار بوده است. هیچ شکی وجود ندارد که ستارگان «بازی تاج و تخت» در طی سال‌های ساخت این سریال دیگر پوست کلفت شده‌اند.

بیشتر بدانید: سکانس‌های آزاردهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس (قسمت ۲)

برخی از بازیگران سریال در مواردی تایید کرده‌اند که وقتی با فیلمنامه مواجه شده‌اند سرشان را تکان داده و با خود گفته‌اند: «به هیچ عنوان این کار را نخواهم کرد». آیا می‌دانید که شخصیت‌های مورد علاقه شما هنگام فیلم برداری برخی از دراماتیک‌ترین و سخت‌ترین سکانس‌های سریال چه کرده‌اند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با سکانس هایی آشنا کنیم که مایه وحشت بازیگران شده و حتی برخی از آن‌ها از بازی کردن در آن‌ها امتناع ورزیده‌اند.

بیشتر بدانید: با نبرد وینترفل، خونین‌ترین و بزرگترین نبرد فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» آشنا شوید

صحنه دردناک و تاثیرگذار پیاده روی شرمندگی سرسی لنیستر

«پیاده روی ندامت» یا «پیاده روی شرمندگی» سرسی لنیستر در فصل پنجم سریال و در کینگز لندینگ آنقدر دردناک و تاثیرگذار بود که بسیاری از تماشاگران سریال را به همدردی با یکی از شیطان صفت‌ترین شخصیت‌های کل داستان واداشت. برای کفاره گناه نابخشودنی زنا که سرسی لنیستر (لنا هیدی) به آن متهم شده بود، وی مجبور شد در حالی که عریان بود از محل زندانی شدنش توسط گروه گنجشک اعظم تا قصر کینگز لندیگ را پیاده بپیماید و همزمان مردم شهر با پرتاب اشیاء و فحش به او توهین می‌کردند. اگر چه بسیاری از بازیگران این سریال تجربه عریان شدن در مقابل دوربین سریال را داشتند اما لنا هیدی تصمیم گرفت برای این صحنه از بدل استفاده نماید.

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 12

پیاده روی ندامت سرسی لنیستر

هیدی می‌گوید که فیلمبرداری این صحنه سه روز تمام با گریم‌های خاص طول می‌کشید و او فکر می‌کرد که در صورت عریان شدن در تمام طول این مدت، نمی‌توانست شرایط عاطفی و احساسی ویران شده سرسی را در این سکانس به خوبی نشان دهد. همچنین وی یک مادر و دارای فرزند است و باور داشت که عریان شدن در این سریال می‌توانست تاثیر بدی بر روی فرزندانش داشته باشد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که از بدل به جای او استفاده شود. بدین ترتیب ربکا ون کلیو، که بدل هیدی در سریال نیز هست پذیرفت که این کار را انجام داده و در ادامه صورت لنا هیدی با استفاده از جلوه‌های کامپیوتری روی بدن ون کلیو قرار گرفت.

سکانس سخت لنسل لنیستر در تونل زیر معبد سپت بیلر

اپیزود پایانی فصل ششم «بازی تاج و تخت» بسیاری را روی لبه صندلی هایشان نگه داشته بود و پایان آن با یک انفجار بزرگ رقم خورد. سرسی لنیستر به جای حضور در دادگاه و مورد قضاوت قرار گرفتن توسط گنجشک اعظم (High Sparrow)، تصمیم گرفت که نقشه انتقام شیطانی خود را عملی کند. او با استفاده از آتش وحشی تمامی معبد سپت بیلر (Sept of Baelo) را به آتش کشید. لنسل لنیستر (یوجین سیمون) تلاش کرد با رفتن به تونل زیر معبد این نقشه را خنثی کند و با خاموش کردن سه شمعی که در انتهای تونل نصب شده بودند از انفجار طراحی شده توسط سرسی جلوگیری کند که موفق نبود.

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 17

لنسل لنیستر در تونل زیر معبد سپت بیلر

به دلیل جراحاتی که برداشته بود او فقط می‌توانست به سمت این شمع‌ها بخزد و در نهایت نیز موفق نشد. سیمون می‌گوید که این سخت‌ترین سکانس برای او بوده که اجرا آن از لحاظ فیزیکی دشوار بوده است. کارگردانان اپیزود او را مجبور کردند که تمام روز را بخزد و در تمام این مدت تنها از قدرت نیم تنه بالایی خود برای خزیدن استفاده کند. سیمون در این باره می‌گوید: «مجبور شدم ۲۷ بار این کار را تکرار کنم. در انتها، از خستگی غرق در عرق بودم و وقتی که در نهایت به آتش رسیدم… احساس می‌کردم هالک هستم».

مراسم غرق کردن یورون گریجوی

یورون گریجوی (پیلو آسبیک) یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های سریال «بازی تاج و تخت» است. او هیچ قطب نمای اخلاقی نداشت و در تلاش برای دستیابی به قدرت از هیچ کاری فروگذار نمی‌کند. حتی در میان دیگر شخصیت‌های بیرحم و منفی سریال نیز یورون سبک خاصی از شیطان صفتی را در درون خود دارد. آسبیک این نقش را بسیار بی نقص بازی کرده اما در زندگی واقعی هیچ شباهتی بین او و شخصیت یورون وجود نداشته و حتی یکی از سکانس‌های مربوط به این شخصیت باعث وحشت او شد. در دنیای «بازی تاج و تخت»، هر قلمرویی مراسم و سنت‌های خاص خود را دارد. در آیرون آیلندز، وقتی که شخص جدیدی به پادشاهی می‌رسد، مراسم غرق کردن بخشی از روند انتقال قدرت است. البته فیلم برداری چنین سکانسی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و هیچ راهی وجود ندارد که بتوان این صحنه را تنها در یک برداشت گرفت.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 23

مراسم غرق کردن یورون گریجوی

آسبیک می‌گوید که این سکانس برای او چالش برانگیز بوده است. در شرایطی که در حال یخ زدن هستید و نمی‌توانید نفس بکشید، بازی در چنین صحنه‌ای بسیار دشوار است. آسبیک درباره تجربه خود در این سکانس خاص چنین گفت: «وقتی که زیر آب هستید و کسی دارد شما را به سمت پایین هل می‌دهد و آب خیلی، خیلی سرد است، این یکی از آن چالش هایی است که باید به عنوان یک بازیگر آن را بپذیرید. چیزی است که هست و کاری است که باید بکنید».

چالش برانگیزترین سکانس آریا استارک در صحنه مرگ مرین ترنت

پوشیدن لباس و آرایش درست تنها بخشی از ماجرا در هنگام فیلمبرداری سریال «بازی تاج و تخت» است. برای خلق برخی از جلوه‌های ویژه سریال، بازیگران مجبور بودند لباس‌ها یا لنزهای تماسی رنگی و مصنوعی خاصی به تن داشته باشند. برای مثال بعد از این که آریا استارک (مایسی ویلیامز) در فصل ۵ برای مدتی نابینا می‌شود، ویلیامز مجبور می‌شود که لنزهای تماسی رنگی به چشم بزند و این کار را در چند اپیزود ادامه دهد تا اینکه بار دیگر بینایی اش را بدست می‌آورد. اما او تنها بازیگر سریال نبود که مجبور شد مدتی را در تاریکی بگذراند. برای صحنه مرگ مرین ترنت (یان بیتی) در فصل پنجم، کار فیلم برداری از صبح زود آغاز شد و ساعت ۹ صبح بود که لنزهای تماسی طراحی شده در چشم‌های بیتی قرار گرفت.

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 28

صحنه مرگ مرین ترنت

این لنزها برای تمام طول روز باعث کوری او شدند و ۱۲ ساعت بی وقفه، این لنزها در چشمان او باقی ماندند. در واقع او می‌گوید چیزی که در تمام طول آن روز فیلم برداری، از صبح تا شب، به یاد دارد تاریکی مطلق بوده است. او صحنه کشته شدنش به دست آریا استارک را چالش برانگیزترین سکانس مربوط به شخصیت خود می‌داند. وی در این باره چنین گفته است: «آن روز از بسیاری جهات یک روز کاملا سوررئال بود. بسیار فنی بود اما من و مایسی در تمرینات آن را انجام داده و کاملا آماده بودیم».

ترسناک‌ترین سکانس‌های سریال: صحنه‌های شکنجه ثیون گریجوی

تماشای سکانس‌های مربوط به ثیون گریجوی (الفی آلن) همواره ناراحت کننده بوده اما سکانس‌های مربوط به شکنجه او توسط رمزی بولتون از ترسناک‌ترین سکانس‌های کل سریال «بازی تاج و تخت» به شمار می‌آیند. شخصیت او پس از این شکنجه‌ها به کلی متفاوت شد. اگر شما نیز هنگام تماشای این سکانس‌ها دستانتان را جلوی چشم خود قرار داده‌اید تنها نیستید و البته قابل درک است. به منظور آماده شدن برای این سکانس، آلن روی خاطرات دردناکش از زندگی واقعی خود تمرکز کرد تا بتواند احساسات یک زندانی درمانده در حال شکنجه شدن توسط یک هیولای بیرحم را به خوبی منتقل کند.

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 33

صحنه‌های شکنجه ثیون گریجوی

آلن درباره این سکانس‌ها و بازی خود در آن چنین گفته است: «کار من به عنوان یک بازیگر این است که احساساتی را منتقل کنم که در زندگی شخصی ام تجربه کرده‌ام. این موضوع را برای افراد دیگر قابل درک نمایم و این درد چیزی است که خودتان باید تجربه کنید». او هیچگاه نگفت که هنگام بازی در این سکانس دقیقا به چه چیزهایی فکر می‌کرده است اما با توجه به چیزهایی که در این سکانس‌ها دیدیم باید خاطرات ترسناک و تاریکی در ذهن آلن بازسازی شده باشد. به همین دلیل قابل درک است که او این سکانس‌ها را سخت‌ترین سکانس‌های نقش آفرینی خود در «بازی تاج و تخت» بداند.

مبارزه با مرده‌ها روی یخ

تورمند غول کش (کریستوفر هیوجو) یکی از شخصیت‌های دوست داشتنی و محبوب سریال «بازی تاج و تخت» است، و علیرغم اینکه از شخصیت‌های فرعی داستان به شمار می‌آید اما در هر فصل، فرصت بیشتری برای بازی به وی داده شده است. به همین دلیل سرنوشت مبهم او در پایان فصل هفتم به یکی از بحث‌های اصلی طرفداران سریال در فضای مجازی تبدیل شده است. او یک شخصیت سرسخت و گاهی اوقات خشن و عبوس است، اما در زیر این ظاهر خشن، چیزی دوست داشتنی در شخصیت او وجود دارد که بیننده را به خود جلب می‌کند. شخصیت تورموند در صحنه‌های نبرد متعددی در داستان حضور دارد که بازی آن‌ها برای هر بازیگری دشوار است. هیوجو تصدیق کرده که در هنگام برنامه ریزی برای فیلمبرداری اپیزود پایانی فصل هفتم دیگر از جنگ با مرده‌های زنده شده درمانده شده بود.

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 38

مبارزه با مرده‌ها روی یخ

این مردگانی که طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» می‌بینند در واقع گروه کوچکی از هنروران هستند و بخش بزرگی از لشکر وایت واکرها و مردگان زنده شده از طریق جلوه‌های ویژه در بخش پس از تولید به صحنه اضافه می‌شوند. با این وجود از آنجایی که صحنه‌های نبرد به توان فیزیکی بالایی نیاز دارد، هیوجو گفته که این نبردهای متعدد استقامت بدنی او را تحت تاثیر قرار داده بود. وی در این باره چنین گفته است: «در ابتدا، کمی سخت بود اما در انتها به یک نوع رقص ترسناک تبدیل شده بود. بسیار خسته کننده بود، آن‌ها همچنان می‌آمدند، می‌آمدند، می‌آمدند».

بیشتر بدانید: اولین عکس‌ها و جزئیات منتشر شده از فصل آخر «بازی تاج و تخت»

بیشتر بدانید: تصاویر جالب و دیده نشده از پشت‌صحنه «بازی تاج و تخت» game of thrones

بیشتر بدانید: تریلر جدید فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

بیشتر بدانید: حقایق جالب درباره سریال «بازی تاج و تخت» که نمی‌دانستید!!

بیشتر بدانید: ترسناک‌ترین و بی رحم‌ترین خاندان‌های سریال «بازی تاج و تخت» Game Of Thrones

منبع: rooziato. com

سکانس‌های آزار دهنده «تاج و تخت» که برای بازیگران نیز دردناک بود! + عکس - 48

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر