قوه‌ قضائیه: دلیل مرگ «نیکتا» مسمومیت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

قوه‌ قضائیه: دلیل مرگ «نیکتا» مسمومیت است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
قوه‌ قضائیه: دلیل مرگ «نیکتا» مسمومیت است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سخنگوی قوه قضائیه درباره علت مرگ نیکتا اسفندانی که گفته شده در اعتراضات اخیر جان‌باخته است توضیحاتی ارائه کرد

دلیل مرگ «نیکتا» مسمومیت است

غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در پانزدهمین نشست خبری خود افزود: بین رقم ادعایی از تعداد کشته‌ها و اسامی اعلام شده تفاوت وجود دارد. کشته‌های بی ربط و عادی را در این زمینه آوردند و تلاش داشتند به کشته‌‌های اغتشاشات اخیر ربط دهند.

اسماعیلی اضافه کرد: در بین اسامی اعلامی کشته‌های بی ربط و درگذشتگان عادی هم وجود دارد؛ به عنوان نمونه خانواده نیکتا اسفندانی این فرزند ١۴ ساله آنها در اثر مسمومیت فوت کرده است. افراد دیگر از این قبیل زیاد هستند که اسامی غیرواقعی است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به فتننه ٨٨ اظهار داشت: این شگرد کهنه است و در فتنه ٨٨ همین کار انجام دادند هم کشته سازی هم آمارسازی کردند.

وی ادامه داد: در فتنه ۸۸ هم گفتند خانمی فوت کرده و مراسم ترحیمی هم به اسم سعیده پورآقایی گرفتند که درست نبود.

منبع: irna. ir

قوه‌ قضائیه: دلیل مرگ «نیکتا» مسمومیت است - 13

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
در چنین شرایطی دولت (و در مجموع حاکمیت) فردیت و عاملیت خود را از دست میدهد و دیگر تاثیری بر رفتار و تصمیمگیریهای افراد جامعه نخواهند داشت. هرگاه دولت و توده به شکل مستقیم و بیواسطه در ارتباط با هم قرار گیرند، دیوانسالاری دچار ناکارآمدی شدیدی میشود. آنچه رخ داده است، غلتیدن ناخودآگاهانه در شکلی از اعمال سلطه مدرن، آخرین شکل و احتمالا هولناک‌ترین شکل سلطه، تحت عنوان دیوانسالاری ناکارآمد است. درس آموزندهی مقام معظم رهبری به تمام سیاستمداران کشوراین بود که متوجه این امر باشند که رویهها و روالهای فرسایشی یک دیوانسالاری ناکارآمد نمیتوانند جایگزین سازوکارهای پاسخگویی و مسئولیتپذیری مدیران و کارگزاران باشند. در وضعیتی که دیوانسالاری ناکارآمد فعلی باعث لاینحل ماندن مشکلات و کاستیهای فراوان شده است، توصیهی مقام معظم رهبری مبنی بر مسئولیتپذیری کارگزاران نظام متضمن آسیبشناسی فرهنگ سیاسی حاکم بر نظام سیاسی و طرح راهکاری عملی برای مواجهه با مسائل آتی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
ساعت۲۴-خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان‌ها بیشتر رنگ و بوی انتخابات مجلس را به خود گرفته بود. مستکبران عالم برای این ملت و گفتمان انقلاب اسلامی نقشه‌هایی کشیده‌اند و گاهی برخی غفلت‌ها بهانه ساز می‌شوند. مشکل کشور با کار و تحقیق حل می‌شود نه با چاپ اسکناس و کسانی که غیر از این می‌گویند اقتصاد را در کتاب‌ها خوانده‌اند نه در کف بازار. اعتماد به آمریکا و این چند کشور اروپایی، اعتماد به جنایتکاران تاریخ بشریت و اعتماد به دزدان تاریخی جهان بشریت است. همچنین باید محترمانه، صادقانه و با احترام نسبت به کاندیداهای دیگر رفتار شود و حتما حریم مردم نیز حفظ شود.

نظرها

اخبار بیشتر