حذف یارانه‌ مالکان خودرو‌های بالای ۲۰۰ میلیون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اقتصادی

حذف یارانه‌ مالکان خودرو‌های بالای ۲۰۰ میلیون

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
حذف یارانه‌ مالکان خودرو‌های بالای ۲۰۰ میلیون - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ گفت: مجموع ارزش خودروی بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ خانوار از ۱۷۰ هزار خانواری که در این مرحله یارانه آنها حذف شد، بالای ۵۰۰ میلیون تومان و مجموع ارزش خودروی بیش از ۴۲ هزار خانوار بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بود

مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون یارانه شان حذف می‌شود

حسین میرزایی سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ درباره معیار تشخیص پردرآمدها برای حذف یارانه گفت: با هدف ترمیم قدرت خرید افراد یا خانوارهایی که درتلاطم اقتصادی و افزایش قیمت‌ها آسیب دیده‌اند یارانه داده می‌شود بنابراین یارانه ترمیم قدرت خرید مردم است نه اینکه حق همگانی.

میرزایی در ادامه گفت: از منظر کارشناسی، اگر فردی که درآمد بالایی داشته باشد بد نیست و ساختار کشور باید به سمتی برود که از کسی که امتیاز آفرین است حمایت کند اما برای اولویت بندی منابع باید افراد را بر اساس میزان درآمد طبقه بندی کرد و افراد کم درامد در اولویت باشند؛ مثلا مجموع ارزش خودروها و املاک خانوار، ارزش سهام، سفرهای خارجی، حقوق حکمی و هر اطلاعاتی که نشان دهد یک فرد درآمدی دارد و هزینه‌ای، که در مجموع تعداد شاخص‌ها به میزان توانانی افراد تقسیم می‌شود و اولویت بندی‌ها بر اساس مرکز آمار و بانک مرکزی انجام می‌شود و افراد را بر این اساس در سه دهک بالای جامعه قرار دادیم که یارانه انها را حذف کردیم.

او افزود: بعضی بانک‌های اطلاعاتی مثل خودرو باید به روز باشند اما بانک‌های اطلاعاتی حقوق و صندوق‌های بازنشستگی به دلیل اینکه سالی یکبار افزایش می‌یابد تا آخر سال نیاز به روزرسانی ندارد بنابراین اطلاعات تا سطحی که قابلیت اتکا داشته باشند به روزرسانی شده‌اند و جای نگرانی نیست.

او افزود: بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ خانوار از حدود ۱۷۰ هزار خانواری که در این مرحله حذف شدند مجموع ارزش خودروی آنها بالای ۵۰۰ میلیون تومان بود و بیش از ۴۲ هزار خانوار مجموع ارزش خودروی آنها بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بود که کل اطلاعات خودرو بر اساس آخرین آمار قیمت گذاری شده است. مسکن و معاملات مسکنی نیز به توان مالی برمی گردد، حقوقی که برای افراد ثبت شده است، رتبه فرد از نظر تمول مالی در حوزه سفر خارجی نیز در اولویت حذف یارانه است اما سفرهای زیارتی، مسکن استیجاری و اجاره بها نیز از اولویت کسر شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

میرزایی گفت: همچنین شاخص بانک مرکزی می‌گوید اگر یک خانوار ۴ نفره ۸ میلیون تومان درآمد داشته باشد در سه دهک بالای درامدی قرار می‌گیرد که برای بررسی از تراکنش‌های بانکی نیز استفاده شده است.

او درباره اعتراض گفت: افراد با ارائه دلایل درست می‌توانند اعتراض کنند، اعتراضات از طریق سیستم و گزارش میدانی قابل بررسی است.

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ در ادامه درباره ارسال پیامک گفت: پیامک برای سرپرست خانوار در صورت قرار گرفتن در لیست حذف یارانه ارسال می‌شود که این پیام با سربرگ yaraneh ارسال می‌شود.

او افزود: برای ثبت اعتراض سرپرست خانوار در اولین قدم باید به صورت حضوری با کارت شناسایی معتبر به دفتر پیشخوان دولت مراجعه کند و بعد از آن با اجازه نامه کتبی امکان دسترسی حساب خود را به دولت می‌دهد ۴۸ ساعت بعد از دریافت کد رهگیری بعد از آن باید با مراجعه به سامانه مراجعه اما در صورت اعتراض باید اعتراض و دلیل اعتراض ثبت شود.

او با بیان اینکه حذف یارانه در مراحل بعدی نیز ادامه خواهد داشت، گفت: از محل حذف سه دهک در سال ۱۱ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان ذخیره سازی برای دولت انجام می‌شود و به خزانه برمی گردد اما این مرحله از حذف یارانه برای معلولان هزینه خواهد شد.

میرزایی گفت: با توجه به اینکه تراکنش‌های کل افراد خانوار بررسی می‌شود توصیه می‌شود، در گام اول افراد فقط تراکنش‌های مربوط به خود را انجام دهند چون درصد بالای تراکنش‌ها نشان می‌دهد افراد باید به دنبال شفافیت مالی باشند، اعتراض‌ها نیز بررسی می‌شود و بعد از اصلاح و شفافیت مالی امکان بازگشت یارانه وجود دارد.

منبع: tasnimnews. com

حذف یارانه‌ مالکان خودرو‌های بالای ۲۰۰ میلیون - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
ایلناایلنا18 ساعت قبل
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان همکاری با دهیاران و شورا‌های روستایی را راهکار معرفی خدمات این صندوق به جامعه هدف دانست. او ادامه داد: برخی بررسی‌ها نشان می‌دهد جامعه هدف ما حدود ۳۲۰ هزار خانوار است که تنها یک چهارم آنها را تحت پوشش قرار داده‌ایم. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان با بیان اینکه برخی از افراد تمکن مالی برای پرداخت حق بیمه را ندارند، گفت: درصد بالایی از افرادی که تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار نگرفته‌اند با خدمات این صندوق آشنا نیستند. او ادامه داد: با تشکیل ستاد راهبردی در استانداری، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها به دنبال معرفی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستیم. معتقدیم دهیاران و شوراهای روستایی ظرفیت زیادی برای معرفی صندوق دارند، بنابراین یکی از برنامه‌های ما فعال کردن این گروه‌ها برای معرفی خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اقتصادی- نماینده پیشین ایران در اوپک تصریح کرد: پیش بینی می‌شود میزان رشد تقاضای نفت در جهان برای سال آینده بین یک تا ۱٫۵ میلیون بشکه نفت در روز باشد و با این احتساب حدود ۸۰۰ هزار بشکه مازاد در بازار وجود خواهد داشت که می‌تواند بر قیمت نفت تاثیر گذار باشد. خطیبی تصریح کرد: پس از کاهش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه‌ای نفت، در صورت عدم بروز اتفاقات غیر منتظره و بر اساس آمار‌های اقتصادی پیش بینی می‌شود قیمت نفت در سال آینده میلادی بین ۵۸ تا ۶۰ دلار باشد. وی با اشاره فروش نفت ایران با قیمت ۱۳۰ دلار در سال گذشته بیان کرد: عرضه و تقاضای نفت در بین سال‌های ۹۰ تا ۹۲ نزدیک به هم بود و مازاد عرضه نفت به سرعت تمام می‌شد، این کمبود مازداد باعث افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی شد. خطیبی با اشاره به معافیت ایران از کاهش تولید نفت بیان کرد: معافیت ایران از کاهش تولید نفت به دلیل تحریم‌های بین المللی صورت گرفته است، بنابراین از هرگونه کاهش تولید معاف است تا به سطح تولید گذشته خود برسد. نماینده پیشین ایران در اوپک ابراز کرد: عمده دلیل کاهش قیمت نفت به دلیل تولید برخی از کشور‌های غیر عضو اوپک مانند آمریکا است در سال آینده مخازنی از نروژ و مکزیک با استفاده از ذخائر نفتی غیر مرسوم مانند شیل وارد بازار می‌شود که در کاهش قیمت نفت موثر باشد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازسمنان، بر اساس مشاهدات خبرنگار تسنیم از سطح بازار، قیمت مرغ با مصوبه ستاد تنظیم بازار استان سمنان هم‌اکنون با قیمت ۱۲۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. گوشت بره نیز در بازار سمنان باقیمت ۷۰ هزار تومان عرضه می‌شود. قیمت تقریبی میوه، حبوبات، گوشت و مرغ در بازار سمنان در تاریخ دوشنبه ۱۸ آذر‌‌ماه سال ۹۸ به شرح زیر است. ردیف نام کالا قیمت (تومان) توضیحات ۱ گوشت گوسفندی (بره) ۷۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۲ گوشت میش ۶۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۳ گوشت گوساله ۶۹۰۰۰ یک کیلوگرم ۴ گوشت شتر ۷۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۵ گوشت هاشی (بچه شتر) ۸۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۶ گوشت مرغ گرم ۱۲۹۰۰ یک کیلوگرم ۷ تخم مرغ ۸۹۰۰ یک کیلوگرم ۸ رب قوطی ۱۲۰۰۰-۱۷۰۰۰ قوطی ۹۰۰ گرمی ۹ برنج ایرانی درجه‌یک ۱۹۰۰۰-۲۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۰ عدس ۸۰۰۰-۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۱ لپه ۸۵۰۰-۱۳۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۲ لوبیا قرمز ۸۵۰۰-۱۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۳ نخود آبگوشتی ۷۵۰۰-۱۳۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۴ لیمو امانی ۴۵۰۰۰-۸۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۵ انواع پنیر پاستوریزه ۷۰۰۰-۲۱۰۰۰ یک بسته ۱۶ موز ۱۰۰۰۰-۱۴۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۷ پیاز ۳۰۰۰-۳۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۸ لیموشیرین ۴۵۰۰-۸۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۹ گوجه ۷۵۰۰-۱۴۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۰ سیب درختی ۲۰۰۰-۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۱ سیب‌زمینی ۳۰۰۰-۴۵۰۰ یک کیلوگرم ۲۲ خیار ۶۰۰۰-۷۵۰۰ یک کیلوگرم ۲۳ نارنگی ۳۵۰۰-۴۵۰۰ یک کیلوگرم ۲۴ پرتقال ۲۵۰۰-۳۰۰۰ یک کیلوگرمانتهای پیام/۳۶۳/ ع

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر