علم‌ الهدی: دانشگاه در پیاده‌ روی اربعین تعطیل شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

علم‌ الهدی: دانشگاه در پیاده‌ روی اربعین تعطیل شود

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
علم‌ الهدی: دانشگاه در پیاده‌ روی اربعین تعطیل شود - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - امام جمعه مشهد گفت: این کار از نظر شعاری ارزشمند است که دانشگاهی یک هفته تعطیل کند تا افراد در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند. این کار به نظر روسای دانشگاه‌ها بستگی دارد

علم الهدی: دانشگاه‌ها یک هفته برای پیاده روی اربعین تعطیل شوند

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد امروز در دیدار روسای دانشگاه‌های خراسان رضوی با نماینده ولی فقیه در استان که در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: باید برنامه‌ای در دانشگاه‌ها ایجاد شود که افراد به شرکت در پیاده‌روی و راهپیمایی اربعین تشویق شوند.

وی افزود: برخی دانشگاه‌ها یک هفته دانشگاه را برای اربعین تعطیل کردند و بعد در ترم جبران می‌کنند تا همه به زیارت اربعین بروند، حتی اگر همه زیارت نروند، خود این کار از نظر شعاری ارزشمند است که دانشگاهی یک هفته تعطیل کند تا افراد در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند. این کار به نظر روسای دانشگاه‌ها بستگی دارد.

وی در خصوص تسهیل سفر اربعین برای دانشجویان و اساتید، گفت: آنچه در مسئولیت‌های روسای دانشگاه مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، مساله تسهیل سفر برای دانشجویان و اساتید است. مانند زمان جبهه که دانشجو به جبهه رفت و آمد می‌کرد و واحدش را می‌پذیرفتند، امتحان می‌گرفتند و با امتحان واحد خود را پاس می‌کرد، اکنون اگر دانشجویی با دلیل و مدرک به زیارت و راهپیمایی اربعین رفت، مناسب است غیبتش موجه شود و اگر این غیبت باعث می‌شود که جریان حضورش در ترم به‌هم بخورد، یا حضورش را جبران کنند یا موجه بودن غیبت را در حدی بگیرند که واحدش با امتحان و ارزیابی علمی پاس شود.

نماینده ولی فقیه در در خراسان رضوی گفت: در همه جا رسم این است که خاطره و سالگرد هر جنگی را سالروز پایان جنگ قرار می‌دهند زیرا جنگ تلخ و بد است و خرابی، ویرانی و خسارت دارد، روزی که‌ یک کشور و مردم از این ویرانی‌ها نجات پیدا می‌کنند، آن را روز شادی و نجات خود قرار می‌دهند و سالگرد را برای آن روز می‌گیرند.

وی افزود: در کشور ما به‌عکس سالگرد دفاع مقدس ما روز شروع جنگ و نه‌ پایان جنگ است، به این دلیل که دفاع مقدس برای ما نقطه عطفی در تجربه باورمندی ما بود. ما خدا را باور داشتیم اما در جریان دفاع مقدس این باورمندی ما نسبت به خدا تجربه شد زیرا بسیاری از باورمندی‌های ما که مربوط به خداباوری بوده، ‌ اعتقادی ‌است مانند باورمندی ما به وحی و غیب اما یک سلسله باورمندی‌های ما به خداباوری به وسیله تجربه مادی تعیین می‌شود و دفاع مقدس جریانی بود که باورمندی ما را نسبت به خدا باور کرد.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

علم‌الهدی بیان کرد: روزی که دفاع مقدس شروع شد، یک لوله توپ نداشتیم و قبضه‌های توپ ما بعد مدتی از کار می‌افتاد، در نتیجه موجب می‌شد در بسیاری از عملیات‌های نظامی نیروهای ما در محاصره دشمن گیر می‌کردند و پشتیبانی نمی‌شدند. ما در این شرایط بودیم و اکنون در شرایطی هستیم که دنیای استکبار از ما می‌ترسد. مساله آمریکا و اسرائیل تعارف نیست، آن‌ها نه تنها از اقتدار ما می‌ترسند، بلکه از حزب‌الله لبنان ‌نیز می‌ترسند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: جز خدا چیزی نبود که ما را از آن روز به امروز برساند. ‌ از این نظر روز شروع دفاع مقدس نه روز پایان آن را به عنوان سالگرد جشن و سرور قرار می‌دهیم که این برای همه قابل توجه است.

نماینده ولی فقیه در در خراسان رضوی با بیان اینکه «امروز دشمنی دشمن با ما مساله‌ای جدی است»، عنوان کرد: روزی دشمن با ما دشمن بود که چرا هژمونی‌اش از ما قطع شده و امروز از این جهت دشمن است که حیات سیاسی خود در روی زمین را در خطر می‌بیند و این دشمنی جدی‌تر از روز اول پیروزی انقلاب است. در این دشمنی از هر امکانی استفاده می‌کند و عرصه برخورد و درگیری برای هر دو طرف عرصه فشار و سختی است. مقاومتی که آموزه هشت سال دفاع بوده، در همه ابعاد لازم است.

وی اضافه کرد: از همه ابعاد، لزوم و ضرورت این مقاومت در ابعاد مدیریتی بیشتر است و روسای دانشگاه در نقطه اوج این مسئولیت قرار دارند؛ یعنی مدیریت توسعه و رشد انسانی نظام، جامعه و کشور به دست آن‌ها سپرده شده و مقاومت در اینجا این است که فرد مسئولیت را با فقر و کمبود امکانات انجام دهد که این هنر و عظمت عملیاتی خود روسا است که با این کمبود بسازند. در همه موارد کمبود امکانات وجود دارد و مخصوص ما نیست. در مدیریت کمبود امکانات بیشتر خود را نشان می‌دهد.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: هنرمندی و مقاومت در مدیریت با کمبود امکانات شاید از هر مقاومت در هر حوزه‌ای موثرتر و مفیدتر است، بنابراین نمی‌توانیم مسئولیت‌ها و برنامه‌های خود را با وجود امکانات تطبیق دهیم، البته نه به این معنی که غافل بنشینیم و بگوییم هرجور می‌توانید با کمبود بگذرانید، بلکه تا جایی که امکانات وجود دارد باید کمک شود. گاه ما در مساله امکانات به این مشکل برمی‌خوریم که با وجود امکانات مشکلاتی ایجاد می‌شود.

منبع: isna. ir

علم‌ الهدی: دانشگاه در پیاده‌ روی اربعین تعطیل شود - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
فارسفارس7 ساعت قبل
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: تا پایان آبان ماه ۴۲۰۰ میلیارد تومان مالیاتی که شناسایی نشده بود، شناسایی و حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شد. وی افزود: ترک فعل به معنای سرپیچی از وظایف است و ترک فعلها را نیز در کنار فعلها مورد رسیدگی قرار می‌دهیم. رییس سازمان بازرسی گفت: فساد یک پدیده چند وجهی است و خط قرمز دستگاه قضا فساد است. ملاک کار ما قانون است و مماشاتی با دانه درشت‌ها و دانه ریزها نداریم. رئیس سازمان بازرسی تصریح کرد: این سازمان تا پایان آبان‌ماه ۴۲۰۰میلیارد تومان مالیاتی که شناسایی نشده بود، شناسایی کرد و حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است.

نظرها

اخبار بیشتر