واکنشی به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

واکنشی به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
واکنشی به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - درحالی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی غلظت بالای گوگرد در بنزین تهران طی بهار و تابستان امسال را تکذیب می‌کند که به گفته مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران این آزمایش تحت نظارت موسسه استاندارد و در آزمایشگاه‌های معتبر انجام شده است.

هفته گذشته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اقدام به انتشار آخرین وضعیت کیفیت سوخت توزیعی در تهران کرد. بر اساس اطلاعات این شرکت نمونه‌برداری‌های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می‌دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - در بهار و تابستان امسال سه تا چهار برابر حد مجاز بود. پس از انتشار این خبر روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن تاکید بر اینکه تنها مرجع صاحب صلاحیت در ارزیابی انطباق فرآورده توزیعی با استاندارد مورد نظر، سازمان ملی استاندارد و یا نهادهای مورد تایید آن است، اعلام کرد که اظهار نظر سایر نهادها فاقد صلاحیت است. همچنین بر اساس گفته روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو ۴ و گوگرد آن زیر ۵۰ ppm است.

اما در این باره حسین شهیدزاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از سال ۹۱ نمونه‌های سوخت بنزین و گازوییل را به‌طور مستقیم از پمپ بنزین‌ها دریافت می‌کند و به آزمایشگاه می‌فرستد، اظهار کرد: طی چند سال گذشته نمونه‌های سوخت توزیعی در تهران به آزمایشگاه‌های خارج از کشور فرستاده می‌شد تا اعلام کنند که آیا این نمونه‌ها مطابق استاندارهای یورو ۴ است یا خیر؟

وی ادامه داد: پس از مدتی بررسی و ارسال همزمان نمونه‌ها به آزمایشگاه‌های داخلی و خارجی، اطمینان پیدا کردیم که نتایج آزمایشگاه‌های داخلی اختلاف معناداری با آزمایشگاه‌های خارجی ندارد. به همین دلیل کار بررسی کیفیت نمونه‌های بنزین و گازوییل را با آزمایشگاه‌های داخلی تحت نظارت موسسه استاندارد ادامه دادیم بنابراین این اولین بار نیست که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نتایج پایش سوخت را اعلام می‌کند. پیش از این نیز شرکت نتایج آزمایش‌های خود را در مطبوعات و جلساتی مانند کارگروه آلودگی هوا در استانداری اعلام می‌کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده از سوخت بنزین پنج پمپ بنزین در تهران، غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها فراتر از حد مجاز و میانگین آن طی بهار و تابستان به‌ترتیب ۱۹۰ و ۱۶۶ ppm بود، تصریح کرد: غلظت استاندارد گوگرد بنزین در سوخت یورو۴، ۵۰ ppm است.

به گفته شهیدزاده میانگین گوگرد سوخت گازوئیل نسبت به بنزین وضعیت بهتری داشت و در فصل بهار و تابستان به‌ترتیب ۶۱ و ۹۵ ppm بود که البته هنوز با غلظت استاندارد فاصله دارد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه تصریح کرد: بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین گوگرد بنزین در بهار و تابستان سال گذشته نیز به ترتیب ۱۷۸٫۶ و ۷۲٫۲ ppm بود که به نسبت امسال اوضاع بهتری داشت.

شهیدزاده با اشاره به اینکه در گذشته محتوای گوگرد در سوخت دیزل توزیعی تهران بسیار بالا و حدود ۷۰۰۰ ppm بود، اظهار کرد: در حال حاضر این رقم با تلاش همکاران وزارت نفت بسیار کاهش پیدا کرده است. هر چند که هنوز با استاندارد سوخت یورو ۴ فاصله دارد. از نظر من بهتر است که دستگاه‌های ذی‌ربط به دور از جنجال‌های رسانه‌ای وظیفه خود را انجام دهند. به هر حال مردم در شهر تهران با شرکت کنترل کیفیت هوا آشنایی و از ما توقع دارند که اگر موردی هست به آن‌ها گزارش دهیم اما مسلما ما به دنبال جوسازی نیستیم.

وی در پایان گفت: هر چند که گوگرد پیش‌ساز ذرات معلق نیز است اما آلاینده متناظر با گوگرد (دی‌اکسید گوگرد) طی بهار و تابستان در تمام روزها در محدوده سلامت بود.

منبع: ایسنا

واکنشی به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.
مهرمهر13 ساعت قبل
کیانوش کیامرز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص افتتاح ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد، اظهار کرد: برای اتمام ایستگاه کوهسنگی که آخرین ایستگاه خط دو قطار شهری است، ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است. وی در خصوص واگن‌های خط دو، بیان کرد: واگن‌های خط دو قطار شهری، از انتهای طبرسی تا شهید کاوه به طور کامل تامین شده است؛ واگن‌های حداکثری که ظرفیت آن‌ها پنج واگن متصل است و در هر جابجایی، ظرفیت ۸۰۰ مسافر را دارد. وی افتتاح این پروژه را سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرد و ادامه‌ داد: شهرداری مشهد به جد به‌دنبال تامین بودجه خط سه قطار شهری است و در حال حاضر نیز پیمانکار در این محدوده، در حال کار است. وی در خصوص تاثیر افتتاح ایستگاه کوهسنگی بر افزایش تعداد مسافران، گفت: با افتتاح این ایستگاه، خط دو قطار شهری و مجموعه خط یک و دو کامل تکمیل می‌شود. کیامرز ضمن اشاره به وضعیت ازدحام در واگن‌های خط یک، ادامه داد: طراحی واگن‌ها برای خط یک، ۱۲۰ دستگاه بوده است و از این طراحی، ۶۰ دستگاه خریداری شد.
ایمناایمنا19 ساعت قبل
مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تماس‌های گرفته شده با خط ۱۴۸۰ صدای مشاور بهزیستی، گفت: بر اساس بررسی‌ها، اختلاف زناشویی بیشترین موارد تماس مربوط به طرح مشکلات خانوادگی با صدای مشاور ۱۴۸۰ است. وحیدنیا افزود: خط ۱۴۸۰ خدمات مشاوره‌ای را با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی به صورت رایگان به افراد ارائه و در تمام نقاط کشور در دسترس مردم است. مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور بیشترین تماس‌گیرندگان با این خط را زنان دانست و گفت: زنان تماس گیرنده با خط ۱۴۸۰ موارد متعددی مانند مشکلات خانوادگی را طرح و درخواست راهنمایی دارند. وی از مردم خواست مشکلات خانوادگی، اعتیاد، کودک و نوجوان، تحصیلی، تربیتی، پیش از ازدواج و مشکلات سلامت روان و بالینی خود را با صدای مشاور بهزیستی طرح کنند. به گفته وحیدنیا ۳ هزار و ۳۰ مرکز مرکز مشاوره تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور فعالیت می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- فوق تخصص قلب و عروق با بیان اینکه وزن افراد در موفقیت یا عدم موفقیت عمل قلب باز تاثیر چشمگیری دارد، گفت: دارو‌های لاغری برای افراد کاندید جهت عمل قبل باز به هیچ وجه مورد تایید نبوده و با توجه به عوارض آن‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. سیدعلی جمالیان رئیس بیمارستان شهید دکتر لواسانی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با بیان اینکه عمل جراحی قلب باز در افراد دارای وزن مناسب عوارض به نسبت کمتری دارد، گفت: شانس موفقیت آمیز بودن این نوع عمل بسته به وزن فرد متفاوت است. وی ادامه داد: افرادی که مبتلا به چاقی هستند بعد از عمل قلب باز مستعد عفونت، جوش نخوردن بخیه‌ها و همچنین آمبولی ریه در حین عمل هستند. جمالیان در پاسخ به این سوال که آیا برای انجام عمل قلب باز در افراد چاق قرص لاغری قبل عمل به بیمار توصیه می‌شود یا خیر، تصریح کرد: وقتی مورد بیمار برای عمل قلب باز اورژانسی نباشد توصیه به لاغری با رژیم و ورزش انجام می‌شود. این متخصص قلب و عروق یادآور شد: دارو‌های لاغری به هیچ وجه مورد تایید نبوده و با توجه به عوارض آن‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
اگر چه برخی از اعضای این باند سرقت در مشهد دستگیر شدند، اما «گرگ شهر» همچنان با تغییر محل‌های اختفای خود به خلافکاری هایش ادامه می‌داد. جنایت مسلحانههنوز بررسی‌های پلیس درباره این متهم خطرناک به سرانجام نرسیده بود که اواخر مهر سال ۹۴ جنایتی هولناک در منطقه شیرحصار مشهد رخ داد. پس از وقوع این جنایت پرونده‌ای نیز در اداره عملیات ویژه پلیس مشهد گشوده شد و تلاش‌ها برای دستگیری «گرگ شهر» ادامه یافت. «گرگ شهر» بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت، اما هیچ کدام از گلوله‌ها به نقاط حساس بدن وی اصابت نکرده بود. همچنین تحقیقات بیشتر بیانگر آن بود که نزاع گرگ شهر و «ع» نیز در ماجرای سرقت خودرو رخ داده است که بررسی‌ها درباره جرایم و سوابق دیگر وی با صدور دستورات ویژه قضایی ادامه یافت.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
برخلاف کمردرد مکانیکی که می‌تواند با ورزش تشدید شود، کمردرد التهابی معمولا پس از فعالیت بدنی درست و مناسب تسکین می‌یابد. عصر ایران: مدیریت کمردرد التهابی (IBP) معمولا نیازمند مصرف برخی داروهای تجویزی - به طور معمول داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی است. افزون بر این، در صورت تشدید علائم کمردرد التهابی، فرد ممکن است در انجام فعالیت‌های عادی روزانه خود نیز ناتوان باشد. افزون بر دنبال کردن درست درمان تجویزی توسط پزشک، برخی اقدامات از جمله موارد زیر می‌توانند به زیر کنترل نگه داشتن کمردرد کمک کنند: از نظر جسمانی فعال باشید تا کمردرد التهابی تسکین یابدبرخلاف کمردرد مکانیکی که می‌تواند با ورزش تشدید شود، کمردرد التهابی معمولا پس از فعالیت بدنی درست و مناسب تسکین می‌یابد. اگر به کمردرد التهابی مبتلا هستید، ترجیحا بیشتر از ۳۰ دقیقه را در حالت نشسته سپری نکنید.

نظرها

اخبار بیشتر