سردار اشتری: دستی که قمه می‌ کشد، باید قلم شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. حوادث

سردار اشتری: دستی که قمه می‌ کشد، باید قلم شود

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
سردار اشتری: دستی که قمه می‌ کشد، باید قلم شود - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - فرمانده نیروی انتظامی بر ضرورت تجدید نظر در قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و گفت: در حوزه راهنمایی و رانندگی نیازمند قوانینی هستیم که دارای بازدارندگی باشد

صحبت‌های سردار حسین اشتری

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی درباره آخرین اقدامات انجام شده از سوی پلیس برای راهپیمایی اربعین امسال گفت: در حال حاضر سه مرز چذابه، شلمچه و مهران آماده خدمت رسانی به زائران است و زیرساخت‌ها آماده شده و همکاران من در مرزها حضور دارند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰هزار نفر از ماموران پلیس در مرزهای سه گانه مستقر شده‌اند، گفت: البته در مرز خسروی هم همکاران ما حضور دارند اما به دلیل مشکلاتی که پیش آمد، طرف عراقی این مرز را تعطیل کرد و فعلا تردد نداریم اما احتمال بازگشایی مرز خسروی وجود دارد و بسته به شرایط طرف عراقی، ما آمادگی بازگشایی این مرز را هم داریم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه تردد در مرزها خیلی خوب انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر حدود ۲۶۰ گیت تردد در مرزهای زمینی داریم که در مقایسه با پارسال حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

اشتری ادامه داد: پلیس راه در مسیرهای تردد زائران حضور فعالی دارد و در پایانه‌ها نیز عوامل پلیس مهاجرت و گذرنامه و مرزبانی و … در آماده باش هستند.

صدور گذرنامه نسبت به پارسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته

فرمانده ناجا از سفر بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزارنفر به سمت عتبات از ابتدای ماه محرم تا امروز خبر داد و گفت: این افراد از مرز خارج شده‌اند که تعدادشان به نسبت سال گذشته حدود ۸۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. البته یکسری از این افراد به کشور بازگشته‌اند.

به گفته وی صدور گذرنامه نسبت به پارسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و عوامل پلیس در دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ و پلیس مهاجرت و گذرنامه مشغول خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شهروندان هستند.

فرمانده ناجا در مورد زمان صدور برگ تردد اربعین نیز گفت: زمان صدور این برگه‌ها کمتر از گذرنامه هست، اما برای درخواست آن باید به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ مراجعه کرده و همان مدارک را ارائه کرده و روند دریافت گذرنامه را طی کرد. فرد پس از تقاضای گذرنامه برگه تردد موقت دریافت می‌کند که طبق توافق صورت گرفته زائران می‌توانند با این برگه تردد موقت از کشور خارج شوند.

وی ادامه داد: این افراد پس از حضور در کشور عراق با برگ تردد موقت و بازگشت از کشور، گذرنامه خود را از طریق پست در آدرسشان دریافت خواهند کرد.

فرمانده نیروهای انتظامی در مورد وضعیت پارکینگ‌ها در سه پایانه مرزی هم گفت: امسال ظرفیت پارکینگ‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر شده و زیرساخت‌ها نیز کامل‌تر از گذشته شده است. البته این وضعیت به تعداد خودروهایی که به سمت مرز می‌آیند بستگی دارد.

اشتری در بخش دیگری از سخنانش هفته نیروی انتظامی را فرصتی برای ارائه خدمات به مردم اعلام کرد و گفت: ناجا در اقصی نقاط کشور با ماموریت هایی متنوع در حال فعالیت است. از شهر گرفته تا روستا و از مرز گرفته تا مرکز کشور پلیس حضور دارد و وظیفه همکاران ما حفظ آرامش و نظم مردم است.

کمبود ۱۰۰هزار خانه برای پرسنل ناجا

اشتری در مورد معیشت پرسنل ناجا هم گفت: در این مورد طی این چندسال تمام سعی و تلاشمان حل بخشی از مشکلات بود و واقعا عقب افتادگی زیادی داریم. البته در این چندساله هم اقدامات خوبی صورت گرفته اما نتوانستیم خدمات و امکاناتی که باید را در خدمت همکارانمان قرار دهیم. یکی از مشکلات ما مساله مسکن است.

بیش از ۱۰۰ هزار منزل چه منازل سازمانی و چه منازل ملکی و واگذاری، کم داریم و پیش بینی ما این است که بتوانیم این‌ها را با قرارگاه جهادی تامین مسکن در ناجا تامین کنیم. امیدواریم بتوانیم اقداماتمان را در بحث مسکن انجام دهیم. در مورد حقوق همکاران هم با دستگاه‌های مربوطه گفت وگو کردیم اما متاسفانه علیرغم افزایش هایی که انجام شده اما تا یک حد منطقی فاصله دارد.

نیازمند هوشمند سازی پلیس هستیم

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای پیشگیری از جرم این است که نگذاریم جرمی رخ دهد و برای تحقق این مهم نیز نیازمند هوشمند سازی پلیس هستیم. به عنوان مثال سال گذشته تعداد دوربین‌های ما در جاده‌ها و داخل شهرها حدو ا دوبرابر شد. همین دوربین‌ها توانستند کار ما را راحت‌تر کند و با پایش تصویری بتوانیم کمک و از وقوع بسیاری از تصادفات پیشگیری کنیم.

فرمانده ناجا در تشریح دیگر اقدامات انجام شده برای هوشمندی پلیس فت: چهارهزار تبلت به همکارانمان دادیم. یک کار خوبی در ناجا صورت گرفته که از یکی دو ماه پیش آغاز شده و به مرور در حال تکمیل است که بر اساس آن مامور ما می‌تواند با استقاده از نرم افزار به بانک‌های اطلاعاتی پلیس و دسترسی پیدا کرده و سوابق فرد یا خودریش را استعلام کند.

به گغته اشتری، به زودی حدود هشت هزار تبلت دیگر هم در اختیار دیگر ماموران پلیس قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه طبق هدف گذاری‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ باید هوشمندسازی در پلیس به یک نقطه قابل قبول برسد، گفت: ما الان آن مقدار نیرویی که باید داشته باشیم را نداریم. متوسط جهانی ۵ تا ۸ پلیس به ازای هر ۱۰ هزار نقر است، اما برای ما کمتر از سه نفر است.

بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پلیس تولید داخل است/ در منطقه رتبه اول را داریم

فرمانده ناجا با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد تجهیزات ما بومی و تولید داخل است، گفت: پلیس امروز مجهز به تجهیزات روز است و البته خلاهایی هم داریم. پلیس خیلی نسبت به قبل از انقلاب پیشرفت کرده و گام‌های خوبی را برداشته و در این چند ساله هم شتاب بیشتری گرفته است.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث و جنایت

وی با بیان اینکه پلیس ایران جزو کشورهای پیشرفته و مقتدر است، گفت: ما در منطقه رتبه اول را داریم و با دیگر کشورهای پیشرفته جهانی نیز قدرت رقابت داریم.

پلیس در کنار مردم است

اشتری با اشاره به ماجرای سیل در فروردین ماه امسال گفت: در سیل، ما جزو ارگان هایی بودیم که زودتر از دیگر دستگاه‌ها به امدادرسانی مردم رفتیم، چرا که با توجه به ایام نوروز در آماده باش کامل بودیم. در پلدختر مردم می‌گفتند که پلیس آمد و ما را از خواب بیدار کرد و آژیر زد و بوق زد و حتی تیراندازی کرد تا مردم از خانه‌های خود خارج شوند و در سیل گرفتار نشوند.

وی با بیان اینکه پلیس در کنار مردم است، اظهار کرد: جایی نیست که اتفاقی رخ دهد و پلیس در کنار مردم نباشد. ما تاکید کردیم که اگر اتفاقی رخ داد، اول فرمانده هان ما در محل حضور داشته باشند و موضوع را پیگیری کنند.

وی در مورد نحوه مواجهه ماموران پلیس با مردم گفت: قبول دارم که خلاهایی وجود دارد که باید برطرف کنیم. ما با تزریق نیروی بیشتر، امکانات بیشتر و فرهنگسازی بیشتر می‌توانیم این خلاها را پر کنیم. امروز از صبح تا شب و شب تا صبح همکاران ما در کلانتری‌ها فعال هستند و ممکن است آن روز با حوادث مختلفی مواجه شده باشند و اگر فردی به آنها مراجعه کرد، نتواند به درستی جواب بدهد که ما تاکید کردیم که بهترین رفتار با این افراد صورت بگبرد.

برقراری ۷۵۰ هزار تماس در ۶ ماهه امسال با ۱۹۷

فرمانده ناجا با بیان اینکه ما در بحث خوشایندسازی کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها گام‌های خوبی برداشتیم و طرح مکنا هنوز هم دنبال می‌شود. گفت: برابر نطرسنجی‌های اجنما شده، جایگاه ناجا از نظر محبوبیت در بین مردم ما از رتبه هشتم به رتبه دوم رسید.

اشتری در مورد انتشار برخی تصاویر از بی احترامی به پلیس در فضای مجازی نیز تصریح کرد: بخشی از حرکاتی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد، منشا خارجی داشته و حساب شده است. دشمنان متوجه شده‌اند که پلیس، پلیس مدنظر مردم و پلیس هوشمندی است که به گفته کارشناسان در عرصه‌های مختلف وظیفه‌اش را خوب انجام داده و البته معنایش این نیست که هیچ اشتباهی نداشته باشیم، اما مسیر مسیر درستی بوده است. به همین دلیل هم دشمنان می‌خواهند جایگاه پلیس را خدشه دار کنند.

فرمانده ناجا افزود: یک بخشی هم داخلی است و متاسفانه فضای مجازی هم دامن زده است به این موارد. در حالی که اصطکاک بین پلیس و مردم در سال‌های اخیر هرسال کمتر شده است والان ما کمترین اصطکاک را داریم، اما در فضای مجازی این تصاویر چنان چند برابر نشان داده می‌شود که مخاطب فکر می‌کند الان چه اتفاقی افتاده است.

ما پلیس آمریکا و کشورهای دیگر نیستیم

وی با بیان اینکه ما پلیس آمریکا و کشورهای دیگر نیستیم، گفت: مخاطبان ما، مردمی هستند که ولی نعمت ما هستند. در عین حال با قانون شکنان با شدت برخورد می‌کنیم. کسی که با یک سلاح به بانکی حمله کرده و مردم را می‌ترسد و کسی را به قتل می‌رساند و محارب است را یا باید بگیرید یا باید بکشید. دستی که به سمت مردم قمه می‌کشد، باید قلم شود.

اشتری در مورد اینکه آیا جایی هست که پلیس هم جرات نکند، در آنجا تردد کند، گفت: همچین موردی نداریم که جرات نکنند. ممکن است مناطقی باشد که شرور داشته باشند، اما اینکه ماموران ما جرات نکنند قبلا نبوده و الان هم نیست و اگر شهروندان همچین اداعا دارند، لازم است آدرس آن محل را به پلیس گزارش دهند.

وی افزود: امنیت برای همه است و هرکسی که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کند و قانون را قبول دارد، تحت حمایت پلیس است چرا که معیار برای ما قانون است.

رییس پلیس کشور با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما بحث جانباختگان و مجروحان حوادث رانندگی است، گفت: این حوادث واقعا ضربه بزرگی به کشور است. متاسفانه گرچه عامل انسانی در وقوع تصادفات هم درصد بالایی دارد اما بسیاری از جاده‌های ما استاندارد نیست و چندهزار نقطه حادثه ساز داریم. خودرو هم بسیار مهم است. خودروسازان ما باید به ایمن سازی خودروهایشان دقت کنند.

با شرکت‌های خودروساز تعارف نداریم

وی ادامه داد: در همین راستا ما اعلام کردیم که اگر پراید با این جنبه ایمنی که دارد تولید شود، حتما ممانعت خواهیم کرد و اعلام هم کردیم که شماره گذاری نمی‌شود مگر اینکه بتواند استانداردها را دریافت کند.

اشتری تصریح کرد: با شرکت‌های خودروساز تعارف نداریم، جان مردم از هرچیزی برای ما مهم‌تر است.

وی درمورد افزایش نرخ حوادث رانندگی نیز گفت: افزایش جرائم در کاهش تخلفات رانندگی تاثیرگذار است. ما گفتیم اگر تخلفات افرادی افزایش پیدا کرد و این فرد با جریمه تنبیه نشد، خودرویش توقیف شود و برود به پارکینگ. دیگر به جریمه اکتفا نمی‌کنیم.

اشتری گفت: باید در قوانین راهنمایی و رانندگی تجدید نظر کنیم. قوانین باید بازدارندگی داشته باشد. ما مواردمان را به مجلس هم گفتیم.

وی در پایان در مورد کشفیات مواد مخدر در کشور نیز گفت: در شش ماهه نخست امسال ۴۱۵ تن موادمخدر کشف و ضبط کرده است. سال گذشته این رقم ۸۷۵ تن بود که ۸۵۰ تن آن را ناجا کشف کرده بود.

منبع: isna. ir

سردار اشتری: دستی که قمه می‌ کشد، باید قلم شود - 50

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

علت آتش‌سوزی در مغازه‌های ضلع غربی پاساژ پلاسکو اعلام شد

رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرکلانتر هفتم از آتش سوزی ۶ باب مغازه در مرکز پایتخت خبر داد و گفت: کارشناسان در برآورد اولیه خسارت وارده را ۲۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: ساعت ۰۵:۴۵ صبح روز گذشته تعدادی از شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و ماموران سرکلانتری هفتم را در جریان آتش سوزی گسترده در مغازه‌های ضلع غربی ساختمان پلاسکو (چهارراه استانبول) قرار دادند. سرکلانتر هفتم تصریح کرد: خوشبختانه این آتش سوزی، صدمات جانی به همراه نداشت. این مقام پلیسی، اضافه کرد: کارشناسان در محل حاضر هستند و تلاش ماموران برای یافتن علت دقیق حادثه ادامه دارد. وی در خصوص میزان خسارت وارده بیان کرد: در برآورد اولیه کارشناسان میزان خسارت وارده را حدود ۲۵ میلیارد ریال برآرود کرده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک1 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه از این تعداد فوتی ۳۴۰ نفر آقا و بقیه خانم بوده‌اند گفت: آمار جاده‌های درون شهری با ۱۲۵ نفر (۳۰ درصد افزایش) و جاده‌های برون شهری و راه روستایی با ۳۲۵ نفر (۲ درصد کاهش) فوتی به ثبت رسیده است. علی عباسی افزود: بر اساس این گزارش، بیشترین آمار فوتی‌های حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری و میاندرود با ۷۱، بابل با ۶۲، قائم شهر و سیمرغ با ۵۰ مورد بیشترین و شهرستان گلوگاه با ۵ مورد کمترین تعداد فوتی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه در این مدت ۱۰۷ عابر پیاده، ۹۲ سر نشین، ۸۸ موتور سوار، ۸۵ راننده و ۷ دوچرخه سوار جان خود را از دست داده‌اند گفت: ۱۰ هزار و ۳۹۰ مصدوم حوادث رانندگی هم به مراکز پزشکی قانونی شهرستان‌ها مراجعه کردند.

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو1 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر