ارتقای اعتبار بین‌المللی مدارک دانشگاه علمی کاربردی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
ارتقای اعتبار بین‌المللی مدارک دانشگاه علمی کاربردی

ارتقای اعتبار بین‌المللی مدارک دانشگاه علمی کاربردی

مهرخبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به ارتقای اعتبار بین‌المللی مدارک این دانشگاه، از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به دانش آموختگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیداحمدرضا پیش بین امروز در مراسم تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سخنانی با بیان اینکه ما افتخار داریم که شما به جمع بیش از یک میلیون دانش آموخته دانشگاه جامع علمی کاربردی پیوستید، اظهار داشت: شما در آموزشی طی مسیر کردید که ما اعتقاد داریم کلید حل مشکلات کشور در است.

افزایش ۳۰ درصدی پذیرش دانشجویان علمی کاربردی لرستان

وی با بیان اینکه امروز تولد مهارت و بالندگی را در این مراسم داریم، عنوان کرد: انتظار این است که هر کدام از دانش آموختگان این دانشگاه منشا اثر باشند.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه زمانی که این دانشگاه با یک فکر بزرگ آغاز به کار کرد شاید خیلی‌ها تصور نمی‌کردند این شجره که مولود انقلاب است بتواند به این میزان توسعه پیدا کند، افزود: تعداد دانشجویان ما در دو سال اخیر به دلیل کاهش جمعیت جوان، میزان خروجی افراد از آموزش و پرورش و پذیرش دانشگاهها سیر نزولی داشته است.

پیش بین با تاکید بر اینکه تعداد دانشجویان از پنج میلیون نفر به سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده‌اند، عنوان کرد: این امر در دانشگاههای سطح یک نیز وجود دارد و در آنها صندلی‌های خالی وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه علیرغم این مسئله، همکاران ما در لرستان در پذیرش دانشجو ۳۰ درصد افزایش داشته‌اند، افزود: ۲۷ مرکز آموزشی استان به ۱۹ مرکز آموزشی تبدیل شده است، ۱۸ هزاررشته محل و در بعضی جاها ۱۵ هزار رشته محل، به حدود شش هزار کد رشته محل رسیده است.

به دنبال مهارت آموزشی هستیم

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه یک سری رشته‌ها نیز کاهش پیدا کرده است چرا که ما در پی صدور مدرک نیستیم بلکه به دنبال مهارت آموزشی هستیم، ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی از جمله دانشگاههایی است که بر ظرفیت‌های منطقه‌ای استوار است.

پیش بین، تصریح کرد: انتظار داریم که دانش آموختگانی که امروز فارغ التحصیل می‌شوند بتوانند بخشی از مشکلات استان را برطرف کنند، لرستان علیرغم مساحتی که دارد ظرفیت آن نسبت به کل استان‌های کشور از متوسط به بالا است، این استان در خیلی از شاخص‌ها جزء ۱۰ استان برتر است و در خیلی از عرصه‌ها ما در این استان ظرفیت داریم.

وی با تاکید بر اینکه واقعیت این است که خیلی از توسعه‌ها در خارج از نظام آموزش عالی، رسمی و آموزش محور صورت می‌گیرد، عنوان کرد: بعضی کشورهای پیشرفته راه خود را جدا کرده‌اند، ۹۰ درصد دانشجویان این کشورها کاردانی و کارشناسی تمام دارند و برای تحصیلات تکمیلی مسابقه‌ای ندارند، این برای ما مایه تاسف است که وزارت کار اعلام می‌کند آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی شاغل ۲۰ درصد است.

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به دانش آموختگان

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، افزود: با این اوصاف از هر پنج نفر دانش آموخته دانشگاهی یک نفر شاغل می‌شود، اما ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی افتخار داریم که اعلام کنیم بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان ما شاغل هستند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

پیش بین، ادامه داد: همچنین از این ۷۰ درصد، ۴۰ درصد در ارتباط با رشته تحصیلی خود شاغل هستند.

وی با تاکید بر اینکه از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی تقاضا می‌کنیم که به طور حتم در کنار دانشجویان باشند، افزود: ما کانون دانش آموختگان را در هر استان داریم و امیدواریم با همت رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان و همکارانشان این کانون در استان تقویت شود.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر اینکه همچنین ما برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان دانشگاه بستر را فراهم کرده‌ایم، گفت: دانشگاه علمی کاربردی در این رابطه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند و ۵۰ میلیون تومان نیز از طریق معاونت ریاست جمهوری تامین می‌کنیم.

پیش بین، ادامه داد: هر پنج نفر از شما دانش آموختگان یک شرکت دانش بنیان ایجاد کنید و ایده‌ای را عملیاتی کنید.

ارتقای اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه علمی کاربردی

وی با بیان اینکه قرار است در اسفند ماه یک استارتاپ در لرستان با موضوع گیاهان دارویی برگزار شود، افزود: این امر خیلی ارزشمند است، به طور حتم بعد ملی و بین المللی خواهد داشت و ظرفیت‌های استان را توسعه خواهد داد.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه سخنان خود ما در کشور ۱۵۰ مرکز نوآوری داریم، تصریح کرد: همچنین ما دنبال این هستیم که اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه را بالا ببریم و در چند کشور نیز این کار را انجام داده‌ایم.

پیش بین با تاکید بر اینکه در برخی از کشور‌ها مدارک علمی کاربردی حتی بدون ارزیابی مورد پذیرش قرار می‌گیرند، عنوان کرد: این امر در حال تقویت است و به زودی به تعدادی در کشورهای پیش رفته بورس داده می‌شود.

وی، گفت: مدارک ما معتبر، زیر نظر وزارت آموزش عالی و قابل ترجمه هستند، ظرفیت مدرک گرایی در کشور تکمیل شده و مردم هم به این باور رسیده‌اند، چرا که در سال ۹۸ نیمی از افرادی که در کنکور شرکت کرده بودند انتخاب رشته نکرده بودند به این دلیل که خانوادها و جوانان مسیر خود را پیدا کرده‌اند.

در دانشگاه علمی کاربردی کارآفرین تربیت می‌کنیم

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: معدل ورودی‌های ما امسال تقریبا دو نمره افزایش پیدا کرده و الان بالای ۱۵٫۵ است، میانگین سن ورودی‌های ما چهار سال جوان‌تر شده است، میزان کسانی که شاغل هستند کاهش پیدا کرده و جوانان وارد دانشگاه می‌شوند.

پیش بین، ادامه داد: برنامه‌های فوق برنامه در مراکز علمی کاربردی در حال گسترش است و هر مرکز یک واحد دانشگاهی است، به زودی نیز اساسنامه‌های مراکز ابلاغ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مدرسین این دانشگاه نیز مسیر جذب را طی می‌کنند، افزود: انتظار این است در عرصه تجاری سازی، کارآفرینی و … نیز مراکز ورود پیدا کنند، چرا که ما در دانشگاه علمی کاربردی کارمند تربیت نمی‌کنیم بلکه کارآفرین تربیت می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمد شرف خانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می‌شود. وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم‌ها است. کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم‌ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می‌شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می‌گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن‌ها را خدا می‌بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی‌شود. شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است. وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می‌افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم صورت می‌گیرد.

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل

همدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیهمدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجربسته فرهنگی این هفته اختصاص دارد به؛ برگزاری کنگره سربداران با عنوان عقیق سلیمانی؛ همدلی هنرمندان حوزه‌های مختلف در جشنواره‌های فجر و نمایشگاه چهل سال آثار نگارگری پس از انقلاب اسلامی.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین دوربین‌های ۲۰۲۰ سونی: هر نوع دوربینی که بخواهید

تکراتوچند ثانیه قبل

چین: فعالیت‌های ایران نقض «ان پی تی» نیست

ایرنا6 دقیقه قبل

جدیدترین فهرست از آثار حاضر در جشنواره تئاتر فجر

سینماپرس7 دقیقه قبل

هم‌تیمی لبرون جیمز در NBA چطور بی‌خانمان شد؟

ساعت ۲۴8 دقیقه قبل

مزیت‌‌های دریافت تسهیلات مسکن نسبت به مستاجری

جام نیوز9 دقیقه قبل

رئیس ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان: به طرز بی سابقه‌ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در ۱۵۸ حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد

ساعت ۲۴10 دقیقه قبل

آمادگی سینما استقلال برای میزبانی فجر۳۸

سینماپرس11 دقیقه قبل