آیا نهادهای ارزشی از «مخملباف تئاتر» تجلیل خواهند کرد؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

آیا نهادهای ارزشی از «مخملباف تئاتر» تجلیل خواهند کرد؟!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
چطور کسی که چهره‌های مشهور سینما و موسیقی گروه و گروه ، دسته دسته‌ سازمان دهی‌می‌کرد باید در مقام مولف تئاتر مسجدی تقدیر شود. یا این تجلیل به معنای خدمات رسانی به دولت تدبیر و امید است؟!

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد قرار است آغاز شود، جشنواره‌ای که ذیل دفتری با همین عنوان طی چند سال اخیر جریان تازه‌ای را در تئاتر کشور رقم زد، جریانی که برآمده از مردم و در چهارچوب هنر متعهد و انقلابی بوده است. اکنون اما در دورانی که تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در جایگاه قابل قبولی قرار گرفته یک خودزنی عجیب و سوال برانگیز از سوی سازمان ارزشی برای آن تجویز شده است: تجلیل از حسین پارسایی.

حسین پارسایی صراحتا چه با آثارش و چه با رفتارها و فعالیت‌های مدیریتی‌اش از جریان هنر انقلاب اسلامی اعلام برائت کرده است و حتی طی اجرای نمایش «بینوایان» ابتدا با شبکه معاند و سعودی ایران اینترنشنال مصاحبه و (و البته بعداز مدتی) تکذیب کرد. او تا حدی برای تئاتر حرفه‌ای کشور دردسر ایجاد کرد که دولت‌آبادی دادستان وقت تهران درباره فحشا و فساد در تئاتر گفت: «اخیرا در یکی از هتل‌های تهران تئاتری اجرا می‌شود که در آن رعایت نکردن حجاب، اختلاط زن و مرد، استفاده از پرچم کشور فرانسه به نشانه حمایت و نقض برخی از ارزش‌ها دیده می‌شود.»

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: دانلود فیلم سازماندهی کردن سلبریتی‌ها برای انتخابات ۹۶ توسط حسین پارسایی مشهد (اینجا)

نکته مهم در این مجال این است سازمان‌دهی هنرمندان برای حمایت از حسن روحانی به عهده حسین پارسایی بود که در گزارش‌های متنوع مشرق به این موضوع اشاره شده است.

چطور کسی که چهره‌های مشهور سینما و موسیقی گروه و گروه، دسته دسته‌ سازماندهی‌ می‌کرد و تمامی موزیکال‌های هالیوودی را اخیرا روی صحنه برده، باید در مقام مولف تئاتر مسجدی تقدیر شود. آیا این تجلیل به معنای خدمات رسانی به دولت تدبیر و امید است؟! و گرنه هرکسی در حوزه تئاتر می‌داند پارسایی پشت مسئله‌دارترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی ایستاد و از هنجارشکن‌ترین تئاترها با مضمون همجنسگرایی حمایت کرد. (گزارش مشرق اینجا). چهره‌ای که به صورت مداوم و یک سال منتهی به انتخابات با پیراهن بنفش در محافل عمومی ظاهر می‌شد.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

اما اکنون مدیرانی ارزشی حامی حسین پارسایی شده‌اند! چه اتفاقی پشت پرده رخ می‌دهد، آیا واقعیت جز این است که تطهیر چهره‌های مشی متفاوتی با عملکرد دیروزشان دارند، در دستور کار این نهاد‌ها قرار گرفته تا رفاقت‌های شخصی صورت سازمان یافته‌تری به خود بگیرد؟

آیا نمی‌دانند حسین پارسایی چه اقداماتی در پشت پرده انجام داده است؟ آیا می‌توان تجلیل از وی را یک اشتباه و یا سوءتفاهم تلقی کرد؟ اکنون باید منتظر اتفاقات دیگری هم باشیم، مثلا احتمال دارد از محسن مخملباف هم به بهانه فعالیت‌هایش در ابتدای انقلاب اسلامی تجلیل کنند، اتفاقی که البته با این دست فرمان مدیران این مجموعه بعید به نظر نمی‌رسد.

آیا نهادهای ارزشی از «مخملباف تئاتر» تجلیل خواهند کرد؟! - 10

در پایان باید اشاره کنیم به دو سخن مهم و جدی رهبر انقلاب اسلامی که در دیدار با هیئت دولت فرمودند:«دشمنان نظام اسلامی صراحتا می‌گویند که غلبه بر جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلام با جنگ نظامی و تحریم اقتصادی امکان‌پذیر نیست و باید با نفوذ فرهنگی و تأثیرگذاری بر ذهن‌ها و مغزها و تحریک هوس‌ها به این هدف رسید.»

ایشان در همین دیدار با اشاره به اقدامات سازمان‌یافته‌ ضد فرهنگی خاطرنشان کردند: «باید مانع نفوذ این اقدامات سازمان‌یافته در تولیدات فرهنگی همچون هنر، سینما، کتاب و تئاتر شد.»

رهبر انقلاب همچنین با توجه به حساسیت‌های موجود در رابطه با نفوذ سازمان یافته فرهنگی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: «وظایف سنگینی بر عهده‌ی همه است زیرا مشکلات مختلفی در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی وجود دارد و دشمن نیز بشدت در زمینه‌ی نفوذ و اقدامات فرهنگی فعال است، اما اگر مسئولان ملاک کار خود را عدم اعتماد به دشمن قرار دهند، قطعا میتوان در مقابل توطئه‌ها ایستاد و آنها را خنثی کرد.»

حال در چنین شرایطی یکی از مهم‌ترین مهره‌های مصداق بارز فعالیت‌های سازمان‌یافته قرار است در اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد که تا پیش از این منسوب به هنر انقلاب و متهد بود مورد تجلیل قرار بگیرد، اتفاقی که متاسفانه توسط سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری طرح ریزی شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جداول و پیوست‌های لایحه بودجه ۹۸ که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است نشان می‌دهد شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی‌پی انگلستان دارد و همچنین این شرکت در شرکت شل سنگال نیز ۶٫۴ درصد سهم دارد. این شرکت‌ها موضوع جزء ۸ بند (ط) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸ هستند. روابط مالی جدید باید علاوه بر ایجاد شفافیت در رابطه دولت و شرکتهای مذکور، همه منابع و مصارف مرتبط با نفت و گاز و مشتقات مربوطه را در بر گیرد و موجب تقویت عملکرد و هویت شرکتی آنها شود. سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است علاوه بر بودجه شرکتهایی که مجموع سهام دولت و زیرمجموعههای دولتی در آنها بالای پنجاه درصداست، اطلاعات مربوط به کلیه شرکتهایی را که مجموع سهام دولت و زیرمجموعههای دولتی در آنها کمتر از پنجاه درصداست، به تفکیک میزان سهام، مبلغ سود سهام واریزی و اطلاعات عملکردی به صورت مستقل در پیوست ذیربط لایحه بودجه ۱۳۹۹ درج و ارائه کند. لیست تمام شرکت‌هایی که شرکت ملی نفت زیر ۵۰ درصد در آنها سهم دارد در جدول زیر آمده است.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، هر ساله با تقدیم لایحه بودجه سال آینده کشور به مجلس، حقوق کارمندان و کارگران متناسب با شرایط اقتصادی کشور افزایش می‌یابد؛ بودجه ۹۹ هم از این قاعده مستثنی نیست. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز گذشته (شنبه) از افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: «برای جبران قدرت خرید مردم، افزایش ۱۵ درصدی حقوق را در بودجه سال ۹۹ پیش بینی کرده‌ایم». همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهوری که امروز برای تقدیم لایحه بودجه ۹۹ در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با تایید افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و کارگران گفت: حقوق ثابت کارمندان و کارگران در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافت و در سال ۹۹ هم ان‌شاءالله ۱۵ درصد افزایش حقوق داریم که در این دو سال حدود ۳۵ درصد به حقوق افزودیم. جزئیات افزایش حقوق کارمندان از زبان رئیس جمهوروی افزود: تلاش ما این است که سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، بنابراین در سال جاری برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی را اختصاص دادیم و برای سال ۹۹ باز هم برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ در نظر داریم؛ برای کالاهای غیراساسی نیز ارز نیمایی که ۸۵۰۰ تومان است، در نظر گرفته‌ایم.

روحانی: شبکه ملی اطلاعات را آنچنان تقویت کنیم که مردم نیازی به خارج نداشته باشند + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، لایحه بودجه سال ۹۹ کشور صبح امروز (۱۷ آذر) با حضور و سخنرانی رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی به نمایندگان ملت ارائه شد. روحانی در بخشی از سخنرانی خود به موضوع شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: ان شاء الله بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را آن چنان تقویت کنیم که مردم در نیاز‌های روزمره خود نیازی به خارج نداشته باشند. در ویدئو زیر سخنان رئیس جمهور را درباره شبکه ملی اطلاعات مشاهده کنید. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر