وظیفه هنرمندان؛ رساندن ارزش‌های انقلاب به نسل جوان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
وظیفه هنرمندان؛ رساندن ارزش‌های انقلاب به نسل جوان

وظیفه هنرمندان؛ رساندن ارزش‌های انقلاب به نسل جوان

مهرخبرگزاری مهر |
مشهد - رئیس سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: هنرمندان امروز وظیفه دارند با بهترین و جذاب‌ترین شکل، ارزش‌های انقلاب را به نسل جوان برسانند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم دفاع مقدس با نام کهربا، چهارشنبه شب با حضور علی‌­اصغر جعفری، رئیس سازمان هنری و سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش­‌های دفاع مقدس، حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، سید مرتضی حسینی، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام‌ حسین معصومی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، محمدعلی چمی‌گو، مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، محمدرضا محمدی، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و جمعی از هنرمندان در مشهد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سردار حسین‌علی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی پس از اکران مستند کرار با محوریت شهدای مدافع حرم و شهید رضا سنجرانی، اظهار کرد: حفظ این آثار، تکلیف شرعی و رسالت انقلابی و ارزشمند بر دوش یکایک باقی مانده‌های این تجربه‌گران در عصر حاضر است و کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، مجاهد محسوب می‌شوند. دفاع مقدس در آغاز انقلاب اسلامی، رخداد عظیمی بود که مظهر همه شقاوت‌ها و بدخواهی‌ها و جلوه‌گاه جنایت خواهی در تاریخ شد.

وی افزود: ما مرد جنگ هستیم و می‌جنگیم و علم مبارزه با کفر و شرک، دست به دست در نسل ما می‌چرخد. شهید سنجرانی در کار دفاعی بسیج غیبت نداشت و با تمام وجود، آماده خدمت و کلمه کلمه‌ حرف‌هایش، ایمان و اراده انقلابی بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، ضمن بیان اینکه در این جشنواره، دستگاه‌ها و ساختارهای متعدد و اثرگذار، همراهی و نقش‌آفرینی کردند، تصریح کرد: برآورد اولیه این بود که اگر ۳۰۰ اثر به جشنواره ارائه شود، بسیار خوب خواهد بود و جشنواره‌ای پررونق را خواهیم داشت اما با استقبال گرم فیلم‌نامه‌نویسان، کارگردانان و نماهنگ‌سازان روبه‌رو شدیم و بیش از ۵۷۰ اثر ارزشمند هنری به دبیرخانه جشنواره ارائه شد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

در ادامه علی‌اصغر جعفری، رئیس سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: کسب مقام اول جشنواره ملی فانوس در کشور را به خراسانی‌های عزیز تبریک عرض میکنم؛ هنرمندان خراسانی در دوره‌های مختلف توانسته‌اند بدرخشند و شأن این استان را حفظ کنند. امیدوارم هم در دوره‌های بعدی کهربا و هم جشنواره‌های دیگر، این هنرمندان بیش از پیش بدرخشند.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی، قدرت‌های بزرگ تصمیم به طراحی نظام‌های دنیا به گونه‌ای که در چنگ خودشان باشند گرفتند، بیان کرد: خیلی از قدرت‌های جهانی بزرگ برای همین امر شکل گرفت. نظام جهانی سلطه قصد کنترل بشریت در جهان را داشت. تفکر سوسیالیستی پایان تاریخ ارائه شد و اعلام کردند دین مرده است و انسان نیازی به آن ندارد.

جعفری ادامه داد: در چنین مقطعی، انقلابی در ایران رخ می‌دهد و مردی عظیم به نام امام خمینی به ملت ایران هدیه داده می‌شود، در نتیجه به فکر خفه کردن ایران در درون خودش افتادند و با تمام قدرت به حمایت عراق پرداختند، به گونه‌ای که در عراق زمان خروج از جنگ، تجهیزات دوبرابر روز شروع بود.

وی اضافه کرد: همچنین جریان داعش برای نابودی اسلام و انقلاب اسلامی بنا شد اما شکست خورد و تا چند سال آینده جمعیت اغلب اروپا بر طبق آمار، مسلمان خواهد شد. اگر وجود انسان‌های فهمیده نبود، امروز نه از اسلام و نه تاریخ چیزی باقی نمانده بود.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در انتها ابراز کرد: هنرمندان امروز وظیفه دارند با بهترین و جذاب‌ترین شکل، این ارزش‌ها را به نسل جوان برسانند؛ زیرا دشمن هر روز به فکر ضربه زدن است و این باعث نگرانی است که نسل جوان پیام شهدا را دریافت نکند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر