جراحی کاهش وزن از سکته افراد چاق پیشگیری می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
جراحی کاهش وزن از سکته افراد چاق پیشگیری می‌کند

جراحی کاهش وزن از سکته افراد چاق پیشگیری می‌کند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مطالعات نشان می‌دهد جراحی کاهش وزن موجب افزایش طول عمر شده و از لخته شدن خون ناشی از سکته در افراد چاق پیشگیری می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «مادالنا آردیسینو»، سرپرست تیم تحقیق از کالج امپریال لندن، در این باره می‌گوید: «چاقی با شماری از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی مرتبط است و جراحی کاهش وزن می‌تواند به کاهش این فاکتورهای پرخطر کمک کند و کنترل آنها را بهبود بخشد.»

محققان در این مطالعه، گزارش سلامت بیش از ۴۲۰۰ بیمار در بریتانیا که تحت جراحی کاهش وزن قرار گرفته بودند را با تعداد مشابه افرادی که تحت جراحی قرار نگرفته بودند، مقایسه کردند.

در زمان جراحی، هیچ یک از شرکت کنندگان دچار سکته نبودند. در طول ۱۱ سال پیگیری وضعیت این افراد محققان دریافتند ۷۳ درصد شرکت کنندگان دچار خونریزی مغزی و سکته ناشی از لختگی شدند و ۲۲۹ بیمار به هر دلیلی فوت کرده بودند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

نتایج نشان داد افرادی که تحت جراحی کاهش وزن قرار گرفته بودند ۶۹ درصد کمتر سکته ناشی از لختگی خون را تجربه کردند. اما نرخ خونریزی‌های مغزی با جراحی کاهش وزن، کم نشده بود.

همچنین مشخص شد افرادی که تحت جراحی کاهش وزن قرار گرفته بودند ۶۸ درصد کمتر با احتمال مرگ در طول دوره ۱۱ ساله مواجه بودند.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاناشانا16 ساعت قبل
به گزارش روزنامه عرب تایمز، کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش، تصمیم دشواری بود که تنها از سوی عربستان و با هدف تثبیت قیمت نفت اتخاذ شد، زیرا این به آن معناست که ممکن است عربستان وادار شود کل بار کاهش تولید را از سال آینده میلادی یا حتی پیش از آن به دوش بکشد. بی‌گمان این نگرانی نیز وجود دارد که افزایش تولید نفت دیگر کشورهای غیر عضو اوپک موجب خواهد شد توازن بازار نفت به هم بخورد و بازار با عرضه مازاد روبه‌رو شود. احتمال بالاتر این است که قیمت نفت پایین خواهد رفت، اما امید است که به کمتر از رقم جادویی ۶۰ دلار نرسد. اوپک و روسیه، اشاره‌ای به قیمتی خاص برای نفت نکردند و تنها اعلام کردند بازار نفت به توازن و حذف نفت مازاد نیازمند است. عربستان تا چه زمان بار اضافی کاهش تولید نفت را به دوش می‌کشد، در شرایطی که می‌داند با افزایش قیمت نفت، پایبندی اعضای اوپک و متحدانش به سهمیه تولید، دشوارتر می‌شود؟ احتمالا این مسئله را در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در می‌یابیم.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب19 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
ذاکری ادامه داد: از ۱۷ هزار و ۱۴۰ نفر کشته تصادفات جاده‌ای در سال گذشته ۶۷ درصد آن در راه‌های برون‌شهری و روستایی جان خود را از دست دادند و مابقی کشته‌ها مربوط به تصادفات درون شهرها است. وی با اشاره به تهیه نقشه راه، کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: نقشه راه در دولت تهیه شده و ۲۵۶ عنوان دارد و تا دو ماه آینده برای تصویب در کمیسیون ایمنی راه‌ها ارائه می‌شود. این مقام مسئول با اشاره به درآمد ناشی از جرائم رانندگی در سال گذشته گفت: ۱۶۰۰ میلیارد تومان درآمد ناشی از جرائم رانندگی است که ۲۰ درصد آن متعلق به صندوق بیمه مرکزی، ۲۰ درصد متعلق به نیروی انتظامی و همچنین ۶۰ درصد آن متعلق به وزارت کشور و وزارت راه است. وی افزود: سال ۹۸ نیروی انتظامی سهم خود را از جرائم رانندگی برداشت کرد. سهم دو وزارت کشور و وزارت راه در درآمدهای جرائم ۱۰۰۰ میلیارد تومان است که ۶۰۰ میلیارد تومان آن باید صرف کاهش تصادفات برون‌شهری و ۴۰۰ میلیارد تومان آن باید صرف تصادفات درون‌شهری شود.

اولین قطار تمام خورشیدی جهان ساخته شد + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، قطار متفاوت و جذابی طراحی و تولید شده است که برای حرکت، از انرژی خورشید استفاده می‌کند. این وسیله مسافربری، اولین قطار تمام خورشیدی جهان و ساخته‌ی یک شرکت استرالیایی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر