میزان کارمفید هفتگی کارمندان ایرانی اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اجتماعی

میزان کارمفید هفتگی کارمندان ایرانی اعلام شد

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر با بیان اینکه باید توجه ویژه‌ای را به موضوع بهره‌وری در مدیریت شهری داشته باشیم گفت: براساس پژوهشهای انجام شده میانگین ساعت کار مفید کارمندان در هفته ۱۵ساعت اعلام شده است.

به گزارش اقتصادنیوزمصطفی قاضی‌زاده هاشمی مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری و دستاوردهای آن اظهار کرد: بی‌تردید یکی از اهداف و وظایف مهم ما ارتقای سطح کیفی خدمات ارائه شده به شهروندان است، لذا با همکاریهای همچون سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، سازمان ملی بهره‌وری و سایر نهادهایی که در حوزه بهره‌وری در مدیریت شهری نقش دارند نخستین همایش ملی بهره‌وری را برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه سازمان شهرداریها و دهیارهای کشور متولی مدیریت شهری در کشور است، گفت: این سازمان می‌تواند نقش مؤثری در تحقق بهره‌وری در مدیریت شهری داشته باشد و برای ایجاد این گفتمان ملی و توجه مدیران شهری به حوزه بهره‌وری این همایش برگزار شد که در این همایش نشست‌ها و پنل‌های تخصصی نیز برگزار شد.

مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر ادامه داد: اقدامات برگزاری این همایش از بهمن‌ماه سال گذشته شروع شد و ۸۵ نفر نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای برگزاری این همایش تلاش کردند که در ادامه بیش از ۲۰ هزار نفر ساعت برای برگزاری همایش کار انجام گرفت و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این همایش صورت گرفت به طوری که شاهد حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران کلانشهرها، کارشناسان و اساتید و اعضای شورای شهر و روستاها در این همایش بودیم.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: در این همایش بیش از ۱۰۰ مقاله و اثر به دبیرخانه ارسال شد که بیشترین مقالات به ترتیب به شهرهای تهران، اصفهان و شیراز اختصاص داشت. همچنین نمایشگاهی نیز در مجاورت برگزاری این همایش برگزار شد تا شهرهای مختلف بتوانند مهمترین دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار بدهند.

وی همچنین به پیشنهاد عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی همایش بهره‌وری در مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: دبیرخانه همایش در شرکت خدمات اداری شهر کار خود را آغاز کرد و با توجه به ارائه این پیشنهاد و لزوم توجه به بهره‌وری در مدیریت شهری این آمادگی وجود دارد که با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط این اقدام توسط شرکت خدمات اداری شهر تحقق یابد.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهری اضافه کرد: در پایان برگزاری نخستین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری نیز بیانیه‌ای قرائت شد که از موارد این بیانیه می‌توان به هوشمندسازی خدمات شهری و افزایش کالایی آنها، رویکرد اجتمعی و لزوم مشارکت شهروندان، مدیریت یکچارچه شهر و نقش آن در افزایش بهره‌وری، نظام بودجه‌ریزی شهرداریها و نقش آنها در افزایش سرعت خدمات رسانی به شهروندان و همچنین اصلاح آئین‌نامه اداری استخدامی شهرداریها اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میانگین ساعت کار مفید برای کارمندان در هفته ۱۵ ساعت عنوان شده است، گفت: این پژوهشی است که صورت گرفته است به طوری که این مسئله چالشهای پیش‌رو در حوزه بهره‌وری کشور را نشان می‌دهد و البته آلودگی هوا که امروز کلانشهرهای ما گرفتار آن شدند سمبل کمبود و عدم توجه به بهره‌وری در بخشهای مختلف کشور است.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان با اشاره به اینکه عدم توجه به بهره‌وری آنفولانزایی در مدیریت است که کشنده و مسری است گفت: بی‌تردید با استفاده بهینه از زمان و ظرفیت‌ها می‌توان در راستای تحقق اهداف حوزه ارتقای بهره‌وری گام برداشت به طوری که امروزی ظرفیت تولید انرژی در کشور ۷۰ هزار مگاوات است در حالی که کمتر از هزار مگاوات آن از محل منابع انرژی‌های تجدیدپذیر تولید می‌شود. به طوری که در کشورهای توسعه یافته بخش قابل توجهی از این انرژی از محل انرژی‌های تجدیدپذیر است.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر