سرطان و ۵ خوراکی مبارز!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سلامت

سرطان و ۵ خوراکی مبارز!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
اگرچه می توانید گوجه فرنگی خام را برای کمک به پیشگیری و مبارزه با سرطان مصرف کنید، اما گوجه فرنگی پخته از قدرت بیشتری در این زمینه برخوردار است.

عصر ایران: به رغم پیشرفت‌های صورت گرفته در دنیای پزشکی، تشخیص سرطان همچنان شرایطی استرس‌زا و ترسناک را برای هر فردی رقم می‌زند حتی اگر به معنای نقطه پایان برای زندگی وی نباشد. مشکلات سلامت می‌توانند موجب بروز استرس، اضطراب و علائم افسردگی شده و شاید احساس ناتوانی برای مقابله با این شرایط در فرد شکل بگیرد، اما بهتر است روند درمان را زیر نظر پزشک خود ادامه دهید.

سرطان و ۵ خوراکی مبارز! - 2

به نقل از «پاور آو پازیتیویتی»، رژیم غذایی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در پیشگیری یا کمک به بهبود سرطان است و مطالعات نشان داده‌اند که برخی مواد غذایی می‌توانند به توقف گسترش سلول‌های سرطانی کمک کنند. با توجه به پیشرفت‌های فوق العاده در علم تغذیه طی یک دهه گذشته، امروز ما از قدرت به مراتب بیشتری برای کنترل شرایط سلامت خود برخوردار هستیم.

مواد غذایی که می‌توانند به مبارزه با سلول‌های سرطانی کمک کنند، توانایی خود در پیشگیری از ابتلا به این بیماری را نیز نشان داده‌اند. در ادامه با برخی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه بیشتر آشنا می‌شویم.

توت فرنگی

سرطان و ۵ خوراکی مبارز! - 6

توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و همچنین ماده‌ای به نام اسید الاژیک است. آنتی اکسیدان‌ها و اسیدهای موجود در توت فرنگی به واسطه توانایی خود در پیشگیری از سرطان هایی که می‌تواند پوست، بافت پستان، ریه‌ها، و حتی مثانه را تحت تاثیر قرار دهند، شناخته شده هستند. مصرف مقدار کافی از توت فرنگی می‌تواند موجب چرخه‌ای به نام آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلول شود که مرگ سلول‌های سرطانی را در پی دارد.

توت فرنگی با توجه به محتوای مواد مغذی خود می‌تواند به محافظت از سلامت قلب کمک کند، التهاب را کاهش دهد و علیه سرطان وارد عمل شود، از این رو، به عنوان یکی از سالم‌ترین مواد غذایی در جهان شناخته می‌شود.

همچنین، مشخص شده است که توت فرنگی و دیگر انواع توت‌ها از بدن در برابر آسیب DNA محافظت می‌کنند که می‌تواند انسان را مستعد ابتلا به سرطان سازد.

از جمله بهترین انواع توت در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- توت فرنگی

- تمشک

- بلوبری

- توت سیاه

- کرنبری

توت‌ها می‌توانند یک میان وعده سالم و مغذی برای تقویت و محافظت از سلامت بدن انسان باشند.

گوجه فرنگی پخته

سرطان و ۵ خوراکی مبارز! - 18

اگرچه می‌توانید گوجه فرنگی خام را برای کمک به پیشگیری و مبارزه با سرطان مصرف کنید، اما گوجه فرنگی پخته از قدرت بیشتری در این زمینه برخوردار است. گوجه فرنگی حاوی یک ماده مغذی به نام لیکوپن است که خواص ضد سرطان دارد. حرارت مورد استفاده برای پختن گوجه فرنگی می‌تواند به افزایش محتوای لیکوپن در این محصول کمک کند.

لیکوپن به واسطه توانایی خود در کند کردن رشد سلول‌های سرطانی در بدن شناخته شده است که همراه با درمان‌های دیگر شانس بهبودی بیمار را افزایش می‌دهد. مصرف یک و نیم پیمانه گوجه فرنگی پخته در هفته می‌تواند به کند کردن رشد سلول‌های سرطانی کمک کند.

ماده شیمیایی گیاهی لیکوپن ممکن است یکی از بهترین ترکیبات ضد بیماری در بشقاب غذای شما باشد، به ویژه اگر غذای شما حاوی گوجه فرنگی باشد. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی و محصولات گوجه فرنگی ممکن است به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

همچنین، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که لیکوپن رشد سلول‌های سرطانی، به ویژه در درمان سرطان پروستات را کند می‌کنند. پژوهش‌ها در زمینه اثر لیکوپن بر انواع دیگر سرطان نیز ادامه دارند.

بوک چوی

سرطان و ۵ خوراکی مبارز! - 25

بوک چوی نوعی کلم چینی و حاوی ماده‌ای به نام براسینین است که توانایی خود در مبارزه با رشد سلول‌های سرطانی را نشان داده است. براسینین در مواد غذایی دیگر مانند بروکلی و گل کلم نیز وجود دارد. بوک چوی و براسینین موجود در آن به واسطه توانایی خود در مبارزه با رشد و گسترش سلول‌های سرطان ریه شناخته شده‌اند. برای کسب بهترین نتایج مصرف نصف پیمانه بوک چویی (یا حتی بروکلی) سه بار در هفته توصیه شده است.

پژوهشی جدید نیز نشان داده است که براسینین می‌تواند با سلول‌های سرطان روده بزرگ مقابله کرده و از گسترش هرچه بیماری جلوگیری کند.

کفشک ماهی

سرطان و ۵ خوراکی مبارز! - 29

همانند بیشتر ماهی‌ها، کفشک ماهی منبع خوبی برای اسیدهای چرب امگا-۳ است که به واسطه خواص ضد التهاب و کاهش خطر بیماری قلبی شناخته شده هستند. افزون بر این، اسیدهای چرب امگا-۳ به پیشگیری از آغاز و گسترش سلول‌های سرطانی کمک می‌کنند.

به نظر می‌رسد کفشک ماهی یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیشگیری و گرسنه نگه داشتن سلول‌های سرطان کلورکتال است. پژوهشی در این زمینه نشان داد بیمارانی که اسیدهای چرب امگا-۳ بیشتری در بدن خود دارند به واسطه فواید محافظتی این مواد مغذی واکنش بهتری به درمان‌های سرطان نشان می‌دهند. همچنین، این پژوهش نشان داد که مصرف بیش از حد گوشت قرمز احتمال ابتلا به سرطان کولورکتال را افزایش می‌دهد. از این رو، مصرف ماهی، از جمله کفشک ماهی و ماهی سالمون به جای گوشت قرمز ممکن است به پیشگیری از سرطان‌های روده بزرگ کمک کند.

کنگر فرنگی

سرطان و ۵ خوراکی مبارز! - 33

کنگر فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است. پژوهشی در زمینه آنتی اکسیدان‌های ضد سرطان موجود در کنگر فرنگی نشان داد که این مواد می‌توانند موجب آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلول‌های سرطانی شوند و حتی سرعت رشد سلول‌های سرطانی را کند سازند. کنگر فرنگی یکی از بهترین مواد غذایی برای پیشگیری از سرطان‌های پروستات و پستان معرفی شده و می‌تواند برای کند کردن سرعت رشد سلول‌های سرطانی در لوسمی نیز مفید باشد.

زمانی که به عنوان بخشی از یک سبک زندگی عاری از سرطان و به طور منظم مصرف شود، مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها مانند کنگر فرنگی ممکن است فواید ضد پیری و محافظت در برابر بیماری‌های انحطاطی را نیز ارائه کنند.

برای کسب بهترین نتایج در پیشگیری یا کند کردن رشد سلول‌های سرطانی مصرف روزانه کنگر فرنگی را هدف قرار دهید.

سخن پایانی

اقداماتی به سادگی ایجاد تغییرات در رژیم غذایی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از سرطان که یکی از سخت‌ترین بیماری‌ها برای درمان محسوب می‌شود، داشته باشد. همچنین این کار می‌تواند به روند درمان و کسب نتایج بهتر از آن کمک کند. همان گونه که پرهیز از سیگار می‌تواند به پیشگیری از سرطان ریه کمک کند، مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند به پیشگیری از سرطان یا توقف گسترش سلول‌های سرطانی در بدن کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیشگیری از سرطان سینه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسیاری از بانوان از فایده پرتو درمانی یا مراجعه قبل از بیماری بی خبرند. پرتو درمانی و مراجعه بیمارانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ عادت کردن به کم تحرکی؛ مصرف غذاهای پر چرب؛ استعمال دخانیات و کاهش سن قاعدگی زمینه ساز بروز سرطان سینه است.

سرطان در جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این روزها سرطان دومین عامل مرگ و میر در ایران و جهان شده است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
برای رفع بوی بد دهان، بهداشت و نظافت دهان، جویدن آدامس و … تاثیرگذار است اما موثرترین روش برای ازبین بردن بوی بد دهان مصرف میخک است. میخک دارای خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی است که باعث از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌های بد دهان می‌شود. ۳- دندان درد خود را با میخک درمان کنیدیکی از فواید میخک که در مطلب خواص میخک در سلامت نمناک هم توضیح داده شد رفع دندان درد است. که کاهش فشار خون و کلسترول، بهبود عملکرد پذیری شریان‌ها و افزایش طول عمر از جمله مزایای هایی است که دارا می‌باشد. ناگفته نماند استفاده میخک به شکل پودر در عسل موثر‌ترین راه برای درمان مشکلات گوارشی می‌باشد.
رکنارکنا1 روز قبل
فعالیت جسمی ضربان قلب را تقویت، جریان خون را افزایش و همچنین باعث افزایش حجم ریه‌ها شده و اندروفین (مسکن طبیعی بدن در برابر درد) آزاد می‌کند. محققان توصیه کردند: در زمان ورزش اگر زودتر از حد معمول احساس خستگی می‌کنید، شدت ورزش را کاهش دهید. خستگی شدید و یا افزایش سرفه در ورزش، نشانه‌ای برای توقف تمرین ورزشی است. محققان گفتند: «تنها زمانی که تب دارید از ورزش‌کردن اجتناب کنید، زیرا ورزش با افزایش دمای طبیعی بدن همراه است و در زمان تب، افزایش دمای بدن بسیار خطرناک خواهد بود». آنان در ادامه افزودند: باید در مکان‌های عمومی مراقب سرفه و عطسه زدن باشید تا بیماری را به دیگران انتقال ندهید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آتش زدن کتاب پزشکی داخلی هاریسون توسط عباس تبریزیان، مشهور به پدرطب اسلامی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مصرف آووکادو از دید بسیاری از افراد سرشار از خواص متعدد است اما برخی از افراد هستند که اطلاعات چندانی درباره آووکادو ندارند و بر همین اساس به نکاتی مهم درباره آووکادو می‌پردازیم. هنگامی که رژیم کم سدیم و رژیم پتاسیمی بالاتر مصرف شود، سدیم از دست رفته از طریق ادرار و کاهش فشار خون افزایش می‌یابد. سلامتی چشم شما را بهبود می‌بخشدچه کسی تصور می‌کرد که آووکادو به طور بالقوه می‌تواند سلامت چشم شما را در شرایط عالی نگه دارد؟ یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف آووکادو باعث بهبودی شناخت و بینایی افرادی می‌شود که روزانه یک آووکادو مصرف می‌کنند. آووکادو حاوی آنتی اکسیدان لوتئین است. لوتئین در پیشگیری از بیماری‌های چشمی وابسته به سن و ارائه بهبود عملکرد شناختی نقش دارد.

نظرها

اخبار بیشتر