دبیر فدراسیون سوارکاری: ایران توانایی برگزاری مسابقات بین المللی را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
دبیر فدراسیون سوارکاری: ایران توانایی برگزاری مسابقات بین المللی را دارد

دبیر فدراسیون سوارکاری: ایران توانایی برگزاری مسابقات بین المللی را دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
محمد کاظمیان می‌گوید که بعد از عضویت در کمیته پرش با اسب آسیا به دلیل کسب کرسی برای ایران بسیار خوشحال بوده و سعی دارد مسابقات بین‌المللی جدیدی را در ایران برگزار کند.

محمد کاظمیان دبیر فدراسیون سوارکاری، در گفت و گو با ایسنا درباره انتخاب شدنش به عنوان عضو کمیته پرش با اسب آسیا، گفت: از زمانی که شخصی قطری به عنوان رئیس کنفدراسیون آسیا روی کار آمد، فعالیت‌های جدیدی در آسیا پیگیری شد. همچنین خلیلی (رئیس فدراسیون سوارکاری ایران) تلاش‌های زیادی برای بهبود روابط بین‌الملل ایران با فدراسیون جهانی و آسیایی کرد و به دلیل فعالیت‌های ما رئیس قطری فدراسیون آسیا به این نتیجه رسید که عضویت کمیته پرش با اسب آسیا را به یک ایرانی بدهد. همچنین ما برای کشور ایران تلاش می‌کنیم و خوشحالیم که موفق شدیم برای ایران کرسی بگیریم.

کاظمیان افزود: پیشنهاداتی در کنفدراسیون آسیا ارائه کردیم که همه آنان عملیاتی شده است. یکی از این پیشنهادات برگزاری مسابقاتی به نام AEF Challenge بود که در راستای توسعه پرش با اسب موثر است. همچنین تقویم آسیایی یکی دیگر از پیشنهادهای ما به فدراسیون آسیایی بوده است.

دبیر فدراسیون سوارکاری گفت: برای اولین بار قرار است مسابقات پرش با اسب قهرمانی آسیا در تایلند برگزار شود و این مسابقات ثمره حضور در کمیته آسیا است. دو ایرانی به نام عادل کشاورز و فرهنگ صادقی در این رقابت‌ها حضور دارند و برای ایران رقابت خواهند کرد.

کاظمیان درباره این کرسی که به تازگی توانسته است دریافت کند، تاکید کرد: برای عضویت در این کمیته تلاش کردیم تا ایران بتواند در آسیا کرسی داشته باشد و سعی داریم ارتباطات بین المللی خود را قوی کنیم. دو سال گذشته اجلاس آسیایی را در تهران برگزار کردیم که خود کار بزرگی بود. ما تمام تلاش خود را جهت کسب امتیاز برای ایران خواهیم کرد.

او در پاسخ به اینکه آیا ایران می‌تواند مسابقات آسیایی را برگزار کند؟ پاسخ داد: ایران می‌تواند به خوبی میزبان رقابت‌های آسیایی و جهانی باشد. در اجلاس آسیایی مسکو پیشنهاد دادیم که فینال مسابقاتی را که برای گروه سنی بالای ۱۵ سال است و به عنوان زیر ساخت آینده سوارکاری شناخته می‌شود به میزبانی ایران باشد. در این مسابقات ۲۰ سوارکار برتر از کشورهای مختلف به فینال صعود می‌کنند و رئیس فدراسیون جهانی هم در این مسابقات حضور دارد. این مسابقات برای فدراسیون جهانی بسیار مهم است.

کاظمیان افزود: ایران با فدراسیون جهانی ارتباطات تنگاتنگی برقرار کرده است و سعی کردیم از امکانات مربی سولیداریتی استفاده می‌کنیم. کشور ایران در زمینه آموزش به سوارکاران، بین تمام اعضا فدراسیون جهانی مقام پنجم را کسب کرده است. این یعنی پنجمین کشوری هستیم که برای آموزش با فدراسیون جهانی کار می‌کنیم و توانسته‌ایم بیشترین امکانات آموزشی را از فدراسیون جهانی بگیریم. ما سعی کردیم رشته‌های نو پا را فعال کنیم که با استقبال خوبی هم روبرو شدیم حتی در اجلاس جهانی در بروشور سولیداریتی پنج عکس از فعالیت ایرانی بود که این نشان دهنده استقبال خوب جهانیان به رشته‌های نوپا است.

او افزود: در خصوص آموزش می‌توان به برگزاری کلاس هایی برای اولین بار مخصوص افرادی که مراقب اسب هستند نام برد. برای مراقبان اسب کلاس هایی برگزار کردیم و مدرس بین‌المللی آوردیم. دلیل این کار این بود که اسب‌ها ارزشمند هستند و افراد باید نحوه نگه داری از آنان را بدانند. دوره‌های نعل‌بندی، مربی‌گری و … در ایران راه اندازی شده و در حال برگزاری است.

او در پایان افزود: هفته گذشته مسابقات جهانی و بین المللی هنر رزمی سواره را برگزار کردیم که طی آن ۲۴ کشور در ایران حضور پیدا کردند ولی متاسفانه انعکاس خبری قوی داده نشد. این مسابقات کار بزرگی بود و در زمانی که کشور شلوغ شده بود نماینده ۲۴ کشور و حدود ۶۰ خارجی در ایران بودند. به دلیل شلوغی‌ها همه مسئولین در اجلاس جهانی نگران بودند اما ورزشکاران از حضور در ایران ابراز خوشحالی کردند. این ورزشکاران بهترین سفیران هستند که باید خبر‌های آنان به خوبی بازتاب پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
کمیته شفافیت عراق در جدیدترین گزارش، ضمن اتهام به بیش از دویست مسئول سابق و فعلی، توصیه کرد که بیش از بیست وزیر و نماینده پارلمان کنونی و سابق به اتهامات گوناگون بازداشت شوند. اعتمادآنلاین|‌ کمیته شفافیت (هیئه النزاهه) عراق روز دوشنبه در گزارشی بیش از دویست مقام مسئول فعلی و سابق را متهم اعلام کرد. دایره تحقیقات کمیته شفافیت عراق در بیانیه‌ای عملکرد ماه اکتبر گذشته خود را در صدور احکام بازداشت و احضار وزیران و دیگر مقامات این کشور شامل ۲۵۶ نفر تشریح کرد. در این بیانیه آمده است: طی مدت مذکور احکام احضار نه وزیر شامل دو وزیر فعلی، پنج وزیر سابق، دو وزیر اسبق، ۱۲ عضو پارلمان که ۱۰ نفر آنها از اعضای پارلمان فعلی هستند، یک معاون وزیر فعلی، سه نفر از معاونان وزرای سابق و دو نفر از معاونان وزرای اسبق صادر شد. به گفته کمیته شفافیت عراق احکام احضار و بازداشت همچنین شامل یک استاندار فعلی، ۱۱ استاندار سابق، ۱۱۸ عضو شوراهای استانی فعلی، ۲۶ عضو شوراهای استانی سابق و ۱۱ عضو شوراهای استانی اسبق عراق است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
اوکراین و روسیه در پی مذاکراتی در سطح عالی با اجرای یک آتش بس «کامل و جامع» در شرق اوکراین تا پایان سال ۲۰۱۹ موافقت کردند. دو رئیس‌جمهوری روسیه و اوکراین بر تلاش جهت برقراری آتش‌بس جامع و فراگیر در شرق اوکراین قبل از فرارسیدن سال نوی میلادی توافق کردند، این بعد از اولین دیدار این دو در پاریس در نشست چهارجانبه بود. طی پنج سال و نیم درگیری میان شورشیان مورد حمایت روسیه و نیروهای دولتی در شرق اوکراین بیش از ۱۳ هزار نفر کشته شده‌اند. روسیه این اتهام را رد می‌کند و می‌گوید «داوطلبان» روس به شورشیان اوکراین کمک می‌کنند. پس از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴، بخش‌های بزرگی از مناطق لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین به کنترل جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه درآمد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره, عبدالإله حجر مشاور مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: عربستان سعودی به در پیش گرفتن سیاست فریبکاری و دروغ عادت کرده است. وی افزود: کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی در جستجوی صلحی هستند که ثبات آنها را حفظ کند و ما نیز چیزی جز تأمین امنیت و ثبات یمن را نخواهیم پذیرفت.
فارسفارس15 ساعت قبل
دادگاه اردن امروز یک شهروند این کشور را به اتهام برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن سفارت رژیم صهیونیستی به هشت سال حبس محکوم کرد. هشت سال حبس برای یک اردنی متهم به تلاش برای حمله به سفارت اسرائیلبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادگاه امنیت دولت اردن امروز دوشنبه «خالد ابوریا» (۳۳ ساله) را به اتهام برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن سفارت رژیم صهیونیستی و کارکنان آن در امان در سال ۲۰۱۸، به هشت سال حبس محکوم کرد. دادگاه اتهام این فرد را «تهدید برای انجام عملیات‌های تروریستی» عنوان کرده است. به نوشته روزنامه اردنی «الرأی»، در لایحه اتهام علیه این فرد آمده است که به دنبال حوادث غزه و انتقال سفارت آمریکا به قدس و طی ژوئن ۲۰۱۸، متهم در اندیشه اجرای عملیات نظامی علیه سفارت اسرائیل در امان بوده است. در لایحه اتهام همچنین آمده است که متهم در آگوست ۲۰۱۸ منزل خود در امان را به مقصد منطقه بحرالمیت ترک کرده و سعی داشته از سیم‌های خاردار واقع در مرز اردن و فلسطین اشغالی عبور کند که دستگیر شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| فیلم مستند ۵۰ دقیقه‌ای از پدیده سوءاستفاده جنسی و برده‌داری سفید در امارات متحده عربی چهارشنبه گذشته در دانشگاه فلورانس ایتالیا به نمایش درآمد. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه «اکسپرس» ایتالیا در گزارشی در رابطه با این فیلم نوشت: این فیلم برای حاضران در یک کنفرانس بین‌المللی به نمایش درآمد و تحقیقی مستند از اوضاع اسفناک برده‌داری نوین جنسی و روسپی‌گری اجباری در این منطقه قلمداد می‌شود. در بخشی از این فیلم آمده است که در سال ۲۰۱۰ بیش از ۱۵ کودک ۱۳ تا ۱۷ ساله در میان ۱۵۲ قربانی برده‌داری نوین، مورد معامله قرار گرفتند. به اعتقاد تهیه‌کنندگان این فیلم مستند، دولت امارات کم‌کاری بسیار زیادی در مقابله با پدیده شبکه‌های قاچاق انسان از خود نشان می‌دهد. همچنین شبکه تلویزیونی «Vouli» یونان، در گزارشی که روزنامه ایتالیایی به آن استناد کرده، از گسترش پدیده برده‌داری نوین در امارات متحده ابراز نگرانی کرد و تاکید کرد این پدیده در حالی در این کشور گسترش یافته است که امارات خود را در زمره کشورهای متمدن جهان برمی‌شمرد.

نظرها

اخبار بیشتر