سرمای زودهنگام و گرانی بنزین عامل نوسان قیمت سیب زمینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اقتصادی

سرمای زودهنگام و گرانی بنزین عامل نوسان قیمت سیب زمینی

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
با توجه به افزایش تولید سیب زمینی نسبت به سال قبل، کمبودی در عرضه وجود ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : رحیم نیازی رئیس انجمن سیب زمینی کاران درباره آخرین وضعیت تولید سیب زمینی اظهار کرد: با توجه به آنکه برداشت مناطق نیمه سردسیری به سبب کشت دوم در حال انجام است، از این رو آمار نهایی ظرف ۲۰ روز آینده اعلام می‌شود.وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه سیب زمینی وجود ندارد، افزود: با توجه به تولید مناسب سیب زمینی در مناطق سردسیری و عرضه بازار، نرخ از تعادل نسبی برخوردار است.به گفته نیازی، برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید سیب زمینی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد، اما تا پایان فصل برداشت نمی‌توان درصدی اعلام کرد.سرمای زودهنگام و گرانی بنزین بر نوسان نرخ سیب زمینی بر بازار دامن زداین مقام مسئول وقوع زودهنگام سرما و گرانی بنزین را عامل اصلی نوسانات جزئی نرخ در بازار برشمرد و گفت: با توجه به آنکه گرانی بنزین در افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل تاثیر‌گذار است، از این رو بر نوسان نرخ بی‌تاثیر نیست.وی نرخ کنونی هر کیلو سیب زمینی سرمزرعه را یک هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: اختلاف نرخ عمده فروشی تا خرده فروشی حداکثر ۲۰ تا ۳۰ درصد باید باشد و فروش با نرخ‌های ۵ هزار تومان غیر منطقی است که متاسفانه در سایه ضعف نظارت دستگاه‌های مسئول اتفاق می‌افتد.رئیس انجمن سیب زمینی درباره آخرین وضعیت صادرات تصریح کرد: طی ۳ تا ۴ سال گذشته به طور متوسط ۴۵۰ هزارتن سیب زمینی صادر می‌شود، اما از ابتدای سال میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به سبب نرخ مناسب محصول در داخل و ممنوعیت صادرات در فصل بهار کاهش داشته است.منبع: باشگاه خبرنگارانلینک کوتاهکپی لینک

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر