هنرمندان باید کوله‌باری که شهدا بر زمین گذاشتند را به دوش بگیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
هنرمندان باید کوله‌باری که شهدا بر زمین گذاشتند را به دوش بگیرند

هنرمندان باید کوله‌باری که شهدا بر زمین گذاشتند را به دوش بگیرند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما گفت: شهدا وظیفه‌ی خود را ادا کرده‌اند؛ حال نوبت به همه‌ی افراد و مخصوصا هنرمندان رسیده‌است که راه آن‌ها را ادامه دهند.

علی‌اصغر جعفری در اختتامیه جشنواره فیلم دفاع مقدس خراسان رضوی که در پردیس سینمایی هویزه برگزار شد در خصوص وظیفه هنرمندان در ترویج فرهنگ شهدا و ایثارگری اظهار کرد: امروزه برای این‌که فرهنگ ایثارگری به نسل جوان و به علاقه‌مندان در جهان برسد، هنرمندان وظیفه دارند که به بهترین شکل و زیباترین روش و جذاب‌ترین فرمت هنری این پیام را به نسل جوان برسانند.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما ادامه داد: اگر کسی بتواند این‌ کار را انجام دهد و کوتاهی کند قطعا باید روزی پاسخگو باشد. امروزه ما در نقطه‌ای بسیار عالی قرار داریم و اسلام بیش از همیشه در جهان می‎درخشد؛ آنچه مارا نگران می‌کند این است که نسل جوان زبان شهدا را نفهمند و پیامشان را دریافت نکنند که این اتفاقی خطرناک است.

وی افزود: این‌که بیش از ۵۰۰ اثر به جشنواره کهربا ارسال شده‌است؛ لایق تقدیر و تشکر است و امیدواریم در دوره‌های بعد جشنواره و سایر جشنواره‌ها هنرمندان ارجمند و بزرگوار خراسان هم‌چنان بدرخشند و این نام‌آوری را حفظ کنند.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما بیان کرد: بعد از جنگ جهانی اول و دوم قدرت‌های بزرگ تصمیم گرفتند نظام‌های دنیا را به‌گونه‌ای طراحی کنند، که همه‌ی اختیارات و سازمان‌های جهانی را در چنگ قدرت خود درآورند؛ جنگ نیز به همین دلیل راه‌اندازی شد و بسیاری از سازمان‌های دنیا برای تحکیم قدرت‌ها، شکل گرفته‌است.

جعفری تأکید کرد: ظاهر قضیه نشان می‌دهد که بسیاری از سازمان‌های بزرگ دنیا مانند بانک مرکزی، سازمان ملل، شورای امنیت و سازمان تجارت جهانی برای مدیریت نظام جهانی به وجود آمده‌اند؛ اما در واقعیت نظام جهانی سلطه، به‌دنبال طراحی نظام‌هایی است که با آن بشریت را مدیریت و کنترل کند.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما اضافه کرد: با توجه به این‌که دو نگاه بزرگ سیاسی مارکسیستی و کاپیتالیستی در جهان وجود داشت؛ کاپیتالیسم توانست مارکسیسم را بعد از ۷۰ سال از پا درآورد و صحنه‌ی جهانی را برای خودش خلوت کند و حیاط خلوت جهانی ایجاد کند.

وی گفت: آن‌ها تفکر پایان تاریخ را ارائه کردند به‌گونه‌ای که اندیشه‌ی اومانیسم و تفکر کاپیتالیسم جهان را فتح کرده‌است و قدرت دیگری وجود ندارد و ما پایان تاریح هستیم، این تفکر دین را افیون جامعه می‌دانست و در آن انسان ارتباطی با خدا نداشت و انسان را محور خودش می‌دانست و به‌ این‌صورت تفکر اومانیستی بر این مبنا تقویت شد.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما خاطرنشان کرد: کسانی هم که ادعا مبارزه داشتند بیش‌تر دارای تفکر سوسیالیستی بودند و با فروپاشی کمونیسم رمق آن‌ها نیز گرفته‌شد؛ در این مقطع زمانی که همه‌ی شرایط برای حاکمیت تفکر اومانیستی فراهم شده‌بود؛ در ایران انقلاب عظیمی با رهبری امام شکل گرفت.

جعفری تشریح کرد: این حاکمیت‌ها در ابتدا متوجه خطری که آن‌ها را تهدید می‌کرد، شدند؛ به‌طوری‌که نخست‌وزیر وقت اسرائیل اعلام کرد زلزله‌ی بزرگی در خاورمیانه شکل گرفته‌است و ما لطمه‌ها و تأثیرات آن را بعدا خواهیم دید؛ انقلاب اسلامی تمام معادلات آن‌ها را به هم زد و تمام بنیان‌های کاپیتالیسم و اومانیسم را در هم کوبید.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما عنوان کرد: آن‌ها سعی داشتند ایران را در درون خودش خفه کنند و زمانی‌که جنگ تحمیلی راه‌اندازی شد، با تمام توان از عراق حمایت کردند و تجهیزات آن‌ها را تأمین می‌کردند به‌طوری‌که تجهیزات عراق پس از جنگ دو برابر تجهیزاتشان در ابتدای جنگ بود.

وی تصریح کرد: آن‌ها سعی کردند صدا را در نطفه خفه کنند اما موفق نشدند؛ سعی کردند آن را در منطقه و حتی فراتر از جغرافیای منطقه خفه کنند اما نتوانستند و امروزه این حرکت انقلاب اسلامی توانسته نفوذ خودش را در تمام نقاط جهان که مسلمانان و مستضعفان در آن حضور دارند به رخ بکشد.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما بیان کرد: آن‌ها طالبان را در افغانستان ایجاد کردند و جریان داعش را برای از بین بردن جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی خلق کردند؛ و با ایجاد جریانی اسلامی برای تخریب اسم اسلام تلاش کردند ولی باز هم با شکست مواجه شدند.

جعفری اظهار کرد: امروز اسلام مثل خورشید می‌درخشد و هر روزی که خورشید طلوع می‌کند، گرایش به اسلام سرعت بیش‌تری پیدا می‌کند؛ به‌طوری‌که تا ۱۰سال آینده جمعیت اکثر اروپا مسلمان خواهند شد؛ و این سربلندی مدیون کسانی همچون شهدای دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم است.

رئیس مرکز سرمایه انسانی صداوسیما ادامه داد: آن‌ها که وظیفه‌ی خود را درک کردند، رسالتشان را فهمیدند، امام خود را شناختند، سینه سپر کردند و پای ارزش‌های خود ایستادند تا این ارزش‌ها اوج بگیرد؛ اگر این افراد و شهدا نبودند امروزه اسمی از اسلام، انقلاب و ایران به میان نبود.

وی افزود: در تمام جنگ‌های قبل از دفاع مقدس قسمت‌هایی از ایران از بین می‌رفت و غارت می‌شد و تنها جنگی که در حدود دو یا سه قرن گذشته، اجازه‌ی غارت حتی یک سانتی‌متر از خاک کشور به دشمنان داده نشده‌است، دفاع مقدس است و مدافعان حرم بودند که جغرافیای اسلام و عزت شیعه را حفظ کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«سین_ی_لام»؛ سیستان و بلوچستان را دریابیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون اخبار جشنواره‌های فجر و فعالیت هنرمندان به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> اهالی رسانه زمان نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را مشخص کردند>> راهیابی چهار فیلم اولی به بخش سودای سیمرغ>> شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک سیمرغ به سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر اضافه کرد>> چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با نگین سلیمانی مهمان گلزار شهدای کرمان شد>> دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی>> سیل سیستان و بلوچستان، هنرمندان را به صحنه آورد

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

اولویت اول کشور آموزش و پرورش است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هیچ گاه نباید از اولویت کشور خارج شد، خاطرنشان کرد: حتی در مواقعی که با کمبود منابع در کشور مواجه هستیم، آموزش و پرورش باید همچنان در صدر اولویت‌ها باشد چرا که می‌تواند با تربیت نیروی انسانی، آینده کشور را بسازد. مقام معظم رهبری نیز بار‌ها تاکید کرده‌اند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جزو هزینه‌های سرمایه‌ای کشور است. جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه بدون مشارکت عموم نمی‌توان برنامه‌های آموزش و پرورش کشور را به نحو مطلوب اجرایی کرد، گفت: شورا‌های آموزش و پرورش یک ظرفیت بسیار مهم است که در کشور شکل گرفته است و می‌توانند برای تعریف و تحقق مشارکت عمومی برنامه ریزی کنند و از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای پیشبرد برنامه‌های آموزش و پرورش استفاده کنند. معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مهمترین کار شورا‌های آموزش و پرورش باید این باشد که راهکار‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها و منابع مادی و معنوی کشور تدوین کنند و با جلب مشارکت مردم، این ظرفیت‌ها را در خدمت آموزش و پرورش کشور قرار دهند. جهانگیری با اشاره به اینکه در قانون شورا‌های آموزش و پرورش آمده است که ۱۷ دستگاه باید با آموزش و پرورش همراهی کنند، گفت: وقتی آموزش و پرورش از این درجه اهمیت برخوردار است، در سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی آن را از اولویت کشور خارج نمی‌کنیم، این یعنی اگر کمترین احساس مسئولیتی به آینده ایران داریم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رونمایی از آنونس «مردن در آب مطهر» برادران محمودی

ایلنا17 ساعت قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز19 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

(ویدئو) درگیری هولناک اشرار قمه به دست در شهریار

فرارو1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

واکنش‌ها به رای غیرمنطقی AFC

صدا و سیما1 روز قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل