تهران| بانک‌ها به تسریع در خدمات‌رسانی به خسارت‌دیدگان ناآرامی‌های اخیر مکلف شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
تهران| بانک‌ها به تسریع در خدمات‌رسانی به خسارت‌دیدگان ناآرامی‌های اخیر مکلف شدند

تهران| بانک‌ها به تسریع در خدمات‌رسانی به خسارت‌دیدگان ناآرامی‌های اخیر مکلف شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار تهران گفت: با بانک مرکزی مکاتبه‌ای صورت گرفته تا بانک‌ها مکلف به خدمات‌رسانی در کمترین زمان ممکن به خسارت‌دیدگان باشند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، انوشیروان محسنی بندپی ظهر امروز در جریان بازدید از میزان خسارت اغتشاشگران به شهرستان غرب استان تهران ضمن قدردانی از اعضای شورای تأمین، نیروهای سپاه، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دیگر مسئولان در بازگرداندن نظم و امنیت به این شهرستان‌ها اظهار داشت: پس از بیانات مقام معظم رهبری صف مردم از اغتشاشگران جدا شد و به سرعت آشوب و غارتگری به پایان رسید.

وی با اشاره به میزان خسارت‌ها بیان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری اشاره کردند باید خسارت‌های مردمی احصا و بررسی شود و با تشکیل هیئت امنا کسانی که در این قضیه بی‌گناه بودند از آن‌ها دلجویی و خسارت‌ها جبران شود.

استاندار تهران با اشاره به تسریع در ساخت و بهره‎‌برداری از پروژه‌های مختلف جهت خدمت‌رسانی به مردم افزود: با بانک مرکزی مکاتبه‌ای صورت گرفته تا بانک‌ها مکلف به خدمات‌رسانی در کمترین زمان ممکن به خسارت‌دیدگان باشند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی همچنین تصریح کرد: از ۲۹ پمپ بنزین آسیب دیده در ناآرامی‌های اخیر ۲۳ پمپ بنزین به مدار بازگشته و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز باید سریع‌تر ‌خدمات خود را به مردم ارائه دهند.

محسنی بندپی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمان بهره‌برداری از بیمارستان شهرستان قدس گفت: باید روزشماری برای بیمارستان قدس تعیین شود و پیشرفت فیزیکی پروژه مشخص شود چرا که آزمون نیروی انسانی برگزار شده و لیست کاملی از تجهیزات موردنیاز تهیه شده است.

وی در پایان با اشاره به ضرورت تامین آب ۲٫۵ میلیون نفر جمعیت در شهرستان‌های غرب استان تهران خاطرنشان کرد: جهت اجرای این پروژه ۹۰ میلیارد تومان نقدینگی توسط وزارت نیرو تأمین شده و ۷۰ میلیارد تومان نیز طبق دستور رئیس‌جمهور تأمین اعتبار شده است که آب آشامیدنی غرب استان تهران تأمین شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا درگاهی، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تنوع بخشی به سبد آفت کش‌های کشور و حرکت به سوی جایگزینی سموم پر خطر با سموم کم خطر و بیولوژیک به جای سموم پرخطر، از اولویت‌های سازمان حفظ نباتات است. وی افزود: به منظور حمایت از تولید داخل، چنانچه تولید کنندگان موفق به تولید ماده موثره (تکنیکال) هریک از آفت کش‌ها شوند، از واردات نمونه خارجی آن سم جلوگیری خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی نوشت: طرح گواهی اعتبار مولد «گام» به مرحله اجرایی رسید و به حول قوه الهی، هفته آینده و در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، با ظرفیت اولیه ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین اعتبار، بتدریج از طریق تعدادی از بانک‌های دولتی و خصوصی در اختیار واحد‌های تولیدی فعال کشور قرار می‌گیرد. به گفته همتی طرح «گام» یکی از برنامه بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشور است که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تامین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را، خصوصا برای واحد‌های کوچک و متوسط، فراهم سازد. گواهی اعتبار مولد «گام» به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازار‌های پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌سازد. در این طرح، تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند. فروشنده می‌تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد، یا می‌تواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد و یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند. رئیس کل بانک مرکزی در پایان یاداشت خود تاکید کرده است: بانک مرکزی، سیاست‌های ارزی، پولی و اعتباری خود را بر محور کنترل تورم و همزمان، حمایت از رونق تولید و رشد اقتصادی غیر نفتی، متمرکز ساخته است و این سیاست را با قدرت ادامه خواهد داد.
تابناکتابناک1 روز قبل
به تازگی دوباره سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادیم از سپرده­‌های بیش از یک میلیارد تومان، یک درصد از سود سپرده و نه اصل سپرده، در سال مالیات اخذ شود. به همین منظور، به تازگی دوباره موضوع مالیات ستانی از سپرده‌های بانکی از سوی هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد. وی ادامه داد: مثلا فردی که ۱۰ میلیارد تومان سپرده در بانک دارد، یک میلیارد تومان آن معاف و بابت ۹ میلیارد تومان باقی مانده، اگر سود سپرده ۲۰ درصد باشد، سالانه یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان دریافت می­‌کند. اگر بخواهیم به لحاظ تعداد عنوان کنیم که چند حساب بالای یک میلیارد تومان موجودی دارند، باید به صحبت‌های ولی الله سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی مراجعه کنیم. یعنی دولت می­‌تواند از راه اجرای این طرح سالانه ۳۲۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد که عدد قابل توجهی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نادر عربی، مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید گفت: سود وام کسانی که واحد مسکن مهر خود را تحویل نمی‌گیرند، به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد. وی درباره واگذاری واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید، گفت: در سطح شهرهای جدید از کل واحدهای مسکن مهر مورد تعهد وزارت راه و شهرسازی که در حدود ۳۵۰ هزار واحد است، ابنیه ۳۳۵ هزار واحد کامل شده و ۲۵۰ هزار واحد نیز به متقاضیان تحویل داده شده است. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این که حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر، اکنون آماده تحویل است، افزود: این تعداد به ویژه در شهرهای پردیس و پرند قرار دارد. عربی گفت: در حدود ۲۵۰ هزار واحد از واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید حومه تهران قرار دارد و ابنیه مسکن مهر در اغلب شهرهای جدید، تکمیل و بخش اعظم واحدها به مالکان تحویل داده شده است. وی واسطه‌گری در خرید و فروش واحدهای مسکن مهر را یکی از مشکلات شهرهای جدید برشمرد و افزود: تلاش می‌شود این موضوع نیز سر و سامان پیدا کند.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، براساس مشاهدات میدانی، محصولات سایپا امروز (۹۸/۱۱/۳) نسبت به دیروز با ثبات نسبی همراه است. سایپا ۱۳۱ و تیبا ۲ به ترتیب به مبلغ ۵۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ۷۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش شدند که این اعداد بیانگر افزایش متوسط ۲۵۰ هزار تومانی است. سایپا ۱۳۲ با افزایش ۹۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۵۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین دوربین‌های ۲۰۲۰ سونی: هر نوع دوربینی که بخواهید

تکراتوچند ثانیه قبل

ظریف: کشورهای عادی از مذاکره سرباز نمی‌زنند

ایرنا10 دقیقه قبل

زنانی که مطالبه حق رای را از عریضه‌نویسی آغاز کردند

ایرنا16 دقیقه قبل

جلالی: بیش از هر زمان دیگر به ۳ امتیاز نیاز داریم

میزان‌آنلاین18 دقیقه قبل

تکرار چند باره تاریخ با نزدیک شدن دوباره قلب مردم به هم / بخشی از سخنرانی رهبر انقلاب در نخستین نماز جمعه با امامت ایشان + فیلم

باشگاه خبرنگاران18 دقیقه قبل

محبوب‌ترین خودروهای الکتریکی در بازار چین

ساعت ۲۴18 دقیقه قبل

مشکل عجیب برای استقلال؛ چند تماس مشکوک با بازیکنان محبوب فرهاد مجیدی

جام نیوز18 دقیقه قبل