چرا رومی‌ها باستان از پاکیزه‌ترین مردم جهان بودند؟ / کشف گوش پاک کن و موچین ۲ هزار ساله
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

چرا رومی‌ها باستان از پاکیزه‌ترین مردم جهان بودند؟ / کشف گوش پاک کن و موچین ۲ هزار ساله

انتخابخبرگزاری انتخاب |
رومیان باستان بهداشت را  بسیار جدی می گرفتند. آنها پیشگام لوله کشی داخلی ، استفاده از دئودورانت و حمام کردن روزانه بودند. اکتشافاتی جدید در انگلیس نیز این موارد را تایید و تکمیل می کند.
چرا رومی‌ها باستان از پاکیزه‌ترین مردم جهان بودند؟ / کشف گوش پاک کن و موچین ۲ هزار ساله - 0

رومیان باستان بهداشت را بسیار جدی می‌گرفتند. آنها پیشگام لوله کشی داخلی، استفاده از دئودورانت و حمام کردن روزانه بودند. اکتشافاتی جدید در انگلیس نیز این موارد را تایید و تکمیل می‌کند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اکتشافی که اخیرا در یک سایت ساخت و ساز در انگلستان انجام شده است، نشان می‌دهد که تمدن رومی تا چه حد متعهد به پاکیزگی بود.

چرا رومی‌ها باستان از پاکیزه‌ترین مردم جهان بودند؟ / کشف گوش پاک کن و موچین ۲ هزار ساله - 4

باستان شناسان موفق شده‌اند یک گوش پاک کن و یک جفت موچین کشف کنند که ۲۰۰۰ سال پیش در امپراتوری روم ساخته شده است. این اشیاء توسط شرکت توسعه Ebbsfleet و در محل پل جدید «اسپرینگ هد» پیدا شده‌اند. به نظر می‌رسد یکی از ابزارهای کوچک دقیقا مانند موچین امروزی کاربرد داشته و تصور می‌شود شیء دیگر برای تمیز کردن گوش‌ها ساخته شده است، اما به جای پنبه، کاملا از فلز ساخته شده است.

خبری: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

تصور می‌شود این اشیاء هزاران سال قدمت داشته باشند، اما برای تعیین سن دقیق باید تجزیه و تحلیل علمی انجام شود. پس از کشف این اشیاء باستان شناسان برای پیدا کردن دیگر اشیاء در این محل نیز تلاش کردند اما تا کنون اشیاء بیشتری را کشف نکرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه خورش ملا قرمه

تابناکتابناک15 ساعت قبل
خورش ملاقرمه یکی از انواع خورش‌های ایرانی است که ریشه آن به گیلان بازمی‌گردد. این خورش به خورش قورمه سبزی شباهت‌هایی دارد و در آن بادمجان استفاده می‌شود. طرز تهیه این خورش را در تابناک فرامی‌گیرید.

اعجوبه‌های کوچولو، شیرینی پز‌های حرفه‌ای تهران/ کیک می‌پزیم تا لگو، خانه و ماشین بخریم + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
از هنر موسیقی گرفته تا کیک پزی. کم کم ابراز تمایل کرد که او هم کیک پختن یاد بگیرد و من هم به او یاد دادم. وقتی برادرانش متوجه کیک پزی او شدند آنها نیز خواستن که یاد بگیرند. در ازای هر کاری بنا به سختی کار حقوق می‌گیرند. البته باید تاکید کنم، بچه‌ها الان به صورت حرفه‌ای کیک پزی می‌کنند نه اینکه ما از آنها بخواهیم بلکه آنقدر حرفه‌ای شدند که خودشان تصمیم گرفتند که برای کافه‌ها کیک پزی کنند.

فیلم | داستان آتش‌نشانی که کولبر شد

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
روزنامه شهروند با انتشار فیلمی از کولبران کرد ایرانی در مرز سلیمانیه با بیانی تاثیرگذار و نقب زدن به زندگی پیام، مرد جوانی که دوره آتش‌نشانی دیده اما نتوانسته است در این سازمان شغلی پیدا کند و منابع طبیعی هم زمین کشاوری آبا و اجدادیش را از او گرفته به سختی‌های زندگی این قشر از جامعه ایرانی می‌پردازد. دریافت ۷ MB کد خبر ۴۸۰۳۵۷
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
مارک برایان کارتونیست آمریکایی، با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود درباره ابعاد شخصیت دونالد ترامپ نوشت: من می‌دانم که اختاپوس‌ها موجودات شگفت انگیز و باهوشی هستند و نباید در کنار افراد ناچیز قرار گیرند. ترامپ نمونه‌ای غم انگیز از بدترین ویژگی‌های بشریت و شرمساری برای آمریکا است.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
در ادامه لیست‌ غذاهایی را که به گفته گارسون‌های فست‌فودها بهتر است سفارش ندهیم، آورده شده است. انواع سالاد سبزیجاتحدود ۵ سالی است که در فست‌فودها به منوی غذاها، سالادها را هم به منظور داشتن غذاهای سالم اضافه کردند. سالادهای تن ماهی دارتن‌ ماهی به علت مواد نگه‌دارنده‌ای که دارد باید قبل از مصرف، در داخل ظرف آکبند خودش ۲۰ دقیقه در آب جوش بجوشد و بعد سرو شود. از سفارش دادن میگوسوخاری و انواع دیگر غذاهای دریایی در فست‌فودها پرهیز کنید. آن چیزی را سفارش دهید که همه تعریف می‌کنندهر رستوران و فست‌فودی به یکی از غذاهایش خیلی معروف است.

فیلم | ویروس کرونا چه می‌کند؛ رقت انگیز است

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر