آیت‌الله موحدی کرمانی: وای بر این مسئولین!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
آیت‌الله موحدی کرمانی: وای بر این مسئولین!

آیت‌الله موحدی کرمانی: وای بر این مسئولین!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رئیس جامعه روحانیت مبارز گفت: اکنون فرصت عمل و اولویت شناسی ماست که به داد انقلاب برسیم و اگر مسئولین صالح نداشته باشیم هر چه در انقلاب به دست آورده ایم از دست می‌دهیم.

به گزارش مشرق، نهمین نشست ماهانه جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های ارزشی، انقلابی و ولایی صبح امروز (پنجشنبه ۱۴ آذر) در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزار شد.

در ابتدای این نشست آیت‌الله موحدی کرمانی، رئیس جامعه روحانیت مبارز با ذکر حدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام در باب کوچک شمردن گناهان در تعالیم اسلامی گفت: هر جا که در زندگی اجتماعی و فردی گرفتار می‌شویم خود مستوجب این گرفتاری شدیم و در نظام هستی، مجازات خداوند را خود موجب می‌شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نجات از گرفتاری و بن بست را نیز خود ما موجب می‌شویم، افزود: اکنون فرصت عمل و اولویت شناسی ماست که به داد انقلاب برسیم و اگر مسئولین صالح نداشته باشیم هر چه در انقلاب به دست آورده‌ایم از دست می‌دهیم. در قضیه گرفتاری بنی صدر در ابتدای انقلاب هر وقت خدمت حضرت امام رحمه الله علیه می‌رسیدیم و اظهار نگرانی می‌کردیم امام تاکید می‌کردند که مجلس را داشته باشید. امروز هم باید برای تشکیل مجلسی از آدم‌های صالح دغدغه داشته باشیم.

رئیس جامعه روحانیت مبارز با انتقاد از بی مسئولیتی و بی تدبیری برخی مسئولین در افزایش قیمت بنزین بدون مقدمه چینی لازم آن را نمونه‌ای از انتخاب افراد ناکارآمد و عامل گرفتاری دانست و افزود: وای بر این مسئولین! مشکلی را می‌توانند حل کنند یا خدمتی را انجام دهند اما وظیفه و ماموریت مهم را تشخیص نمی‌دهند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و مسئول تشکیلات جامعه روحانیت با اشاره به آمار بالای جوانان و نیروهای ارزشی ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسیدن به وحدت و وفاق را هدف کلیدی این سلسله نشست‌ها دانست و گفت: باید بتوانیم با لیستی فراگیر و گفتمانی جامع به مردم انگیزه دهیم تا در انتخابات افرادی صالح، کارآمد و انقلابی را انتخاب کنند؛ افرادی که دغدغه اصلی مردم را بشناسند و به فکر حل مشکلات کشور باشند.

موسی پور با بیان دغدغه هایی در خصوص کم و کیف مشارکت یا عدم مشارکت نیروهای ارزشی و متدین در پای صندوق‌های رای افزود: اولویت جناح ارزشی مشارکت حداکثری مردم و همه اقشار و گروه‌ها به ویژه اقشار متدین و ارزشی است و این یک راهبرد تعیین‌کننده در جامعه روحانیت مبارز است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

در ادامه حجت الاسلام پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز، با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: باید با شکر گذاری از خداوند متعال که از این فتنه عظیم با تدبیر خاص رهبری معظم انقلاب عبور کردیم عنایت خدا را برای مراحل بعدی بخواهیم. شکر این نعمت هم در مقطع کنونی این است که وحدت و همدلی خود را افزایش دهیم.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هدف جامعه روحانیت از برگزاری این نشست‌ها سیاسی و ساختاری است افزود: جامعه روحانیت هرگز بی عمل و منفعل نبوده و در انتخابات پیش رو نیز هرگز حاضر نخواهد شد که در جریان ارزشی و انقلابی تشتت و اختلاف بر سر لیست انتخاباتی پیش بیاید، چرا که اگر لیست واحد نداشته باشیم حتما با پیروزی در رقابت‌ها فاصله پیدا می‌کنیم. اگر به یک لیست جامع و مانع برسیم حتما سازمان رای به گونه‌ای رقم خواهد خورد که علاوه بر همراهان و رای دهندگان متدین و ارزشی، بخش خاکستری جامعه نیز به لیست ما گرایش پیدا خواهند کرد.

در پایان این نشست نمایندگان احزاب و تشکل‌های انقلابی و ارزشی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص انتخابات پیش روی مجلس پرداختند. مهمترین محورهایی که در این خصوص مورد تاکید قرار گرفت از این قرار است: عدم تضعیف نیروهای انقلابی، تاکید بر نقش آفرینی جامعه روحانیت، شناسایی ظرفیت‌های اجتماعی و تحلیل دقیق اقشار جامعه، پرهیز از اختلافات درون جریانی، نقش دادن به دانشجویان و دانشگاهیان در فرآیند رقابت‌های انتخاباتی، لزوم تشویق افراد متعهد و فاضل برای ورود به عرصه رقابت‌ها و پرهیز از توهم پیروزی قطعی در انتخابات، بهره گیری از ظرفیت‌های استانی تشکل‌های ارزشی، داشتن یک لیست واحد و پرهیز از تعدد لیست‌ها در جریان ارزشی و ….منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رجز خوانی سردار قاآنی برای قاتلان حاج قاسم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

:: باکو - بررسی همکاری‌های مرزی ایران و جمهوری آذربایجان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو؛ در دیدار ژنرال «الچین قلی اف» فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان و سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شد دو طرف درباره آخرین وضعیت امنیت مرزها‌ی دو کشور، شرایط فعلی منطقه، فعالیت دوجانبه در زمینه‌ مبارزه با جرایم فرامرزی، وضعیت اجرای توافقات و توسعه همکاری‌های متقابل تبادل نظر کردند. در این دیدار دو طرف همچنین با در نظر گرفتن طرح‌های حمل و نقل بین المللی اجرا شده با همکاری دو کشور بر تحکیم زیرساخت‌های مرزی و سرعت بخشی به فرایند نظارت بر زمینه‌ گذر از مناطق گمرکی مشترک تاکید کردند. برگزاری نشست سه جانبه فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک و ایجاد گذرگاه‌های مرزی جدید بین ایران و جمهوری آذربایجان از جمله توافقات این نشست صمیمی بود. در این دیدار همچنین طرفین درخصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه، ادامه‌ دیدار‌های کاری و تبادل نظر درخصوص مسایل مورد علاقه دو طرف توافق کردند.

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | فرزندان سردار سلیمانی در مراسم معارفه جانشین پدر | وعده‌ای که سردار قاآنی برای انتقام داد

همشهریهمشهری1 روز قبل

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر