هویت به تاراج رفته مجلس باید به آن بازگردد/ اگر انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست بدهد روزگار خوشی رقم نمی‌خورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

هویت به تاراج رفته مجلس باید به آن بازگردد/ اگر انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست بدهد روزگار خوشی رقم نمی‌خورد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
دبیرکل حزب اتحاد ملت بیان کرد: اولین اولویت هر نماینده مجلسی که می‌خواهد به مجلس یازدهم برود باید این باشد که هویت به تاراج رفته مجلس را به آن باز گرداند.

هویت به تاراج رفته مجلس باید به آن بازگردد/ اگر انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست بدهد روزگار خوشی رقم نمی‌خورد - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی شکوری‌راد در حاشیه ثبت‌نام خود در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران گفت: اولویت مجلس یازدهم در درجه اول کسب هویت مجلس است. هویت مجلس به تاراج رفته و مجلسی که باید در راس امور باشد دیگر در راس امور نیست. اولین کاری که نمایندگان مجلس باید انجام دهند این است که هویت مجلس را باز گرداند.

وی افزود: هیچ کسی جز مجلس حق قانون‌گذاری ندارد و مجلس باید در مورد کسانی که در قانون‌گذاری مداخله می‌کنند یا اجازه نمی‌دهند روند قانون‌گذاری در کشور تصویب شود باستد و همه باید به قانون برگردند.

دبیرکل حزب اتحاد ملت بیان کرد: بنابراین اولین اولویت هر نماینده مجلسی که می‌خواهد به مجلس یازدهم برود باید این باشد که هویت به تاراج رفته مجلس را به آن باز گرداند.

وی تاکید کرد: وضعیتی که امروز مملکت گرفتار آن است نتیجه این است که افراد شایسته با تیغ نظارت از نمایندگی مردم بازداشته شدند و وقتی نمایندگان واقعی مردم که دارای توان بالا هستند به مجلس نروند نتیجه آن می‌شود که دولت و بقیه ارکان نظام ضعیف می‌شود.

این کنشگر سیاسی اصلاح‌‌طلب یادآور شد: بنابراین آنچه که باعث نابسامانی امروز چه از نظر فرهنگی اجتماعی و سیاسی شده نتیجه اعمال نظارت خارج از چارچوب است به همین دلیل می‌بینید که رغبت برای شرکت در انتخابات خیلی پایین است.

شکوری‌راد با بیان اینکه نظارت باید به صورت قانونی وجود داشته باشد، اظهار داشت: رد صلاحیت برای کسی کسر شأن نیست چه بسا افتخار هم باشد اما آنچه که ما در این انتخابات شاهد هستیم این است که مجلس از جایگاه قانونی خود به زیر کشیده شده و باید در جایگاه خود قرار بگیرد.

دبیرکل حزب اتحاد ملت در رابطه با بیانیه حزب اتحاد ملت و دعوت از همه اعضای خود برای شرکت در انتخابات: ما اصلاح‌طلب هستیم و به همین دلیل نمی‌توانیم موضوف انتخابات را نادیده بگیریم چون اگر انتخابات معنا و مفهوم خود را از دست بدهد روزگار خوشی رقم نمی‌خورد.

وی افزود: ما آماده هستیم عرصه برای کنش اصلاح‌طلبانه باز بماند و برای این امر انتخابات بهترین گزینه است. از کورسوهایی که برای انتخابات آزاد وجود دارد می‌خواهیم برای اصلاح امور استفاده کنیم. بنابراین مطالبه ما برای مجلس آینده در مرحله اول این است که مجلس اعتبار خود را به دست بیاورد و نهادهایی که در امر قانونگذاری دخالت می‌کنند دیگر دخالت نکنند و اجازه بدهند که نمایندگان مردم مطالبات اصلی آنها که بخش اعظمش عدالت است را اعمال و اجرا کنند.

شکوری‌راد تاکید کرد: مردم را از این روند حکومت‌داری که موجب ایجاد فاصله طبقاتی بسیار شدید شده است باید به شرایطی برسانیم که فاصله دهک‌های پایین و بالا کاهش پیدا کرده و توزیع عادلانه ثروت صورت گرفته و چرخ اقتصاد رونق بگیرد و رنجی که آنها امروز دارند رنجی برای آینده است که نباید داشته باشند. مردم باید بتوانند برای آینده فرزندان خود پیش‌بینی و تلاش کنند.

نماینده مجلس ششم با بیان این که اولویت ما این است که کسانی که بار زندگی به دوششان است بدانند که به آنها توجه می‌شود و جلوی رانت‌ها و فسادها گرفته شده و می‌شود، تصریح کرد: همچنین بدانند حکومتی در کشور هست که هم کارآمد است و هم به فکر آنها است. همچنین این حکومت شفاف و مشارکت‌جو است. در نهایت این ناکارآمدی‌ها به حکمرانی خوب تبدیل شود.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی درباره اینکه آیا بعد از حضور در انتخابات در لیست قرار می‌گیرند، گفت: ما در چارچوب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کنش سیاسی خودمان را انجام می‌دهیم. این شورا هفته پیش از افراد دعوت کرد در انتخابات شرکت کنند و ما در همان چارچوب تلاش خواهیم کرد افراد شایسته‌ای در لیست تهران قرار بگیرند تا امیدی که در میان مردم از دست رفته را به آنها برگردانیم.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه طرح سرا همچنان در دستور کار قرار دارد و این طرح برای مشارکت جویی بیشتر بدنه اصلاح‌طلبان برای تنظیم لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان است، گفت: بنابراین هر کسی از بین اصلاح طلبان نامزد می‌شود باید خودش را در چارچوب این طرح به بدنه اصلاح‌طلبان عرضه کند و از آن طریق خودش را به اثبات برساند.

شکوری‌راد در مورد چگونگی اجرای طرح سرا گفت: بعد از ثبت نام و مشخص شدن نامزدهای انتخاباتی این کار امکان پذیر خواهد بود که در چارچوب این طرح فرآیندهای انتخاباتی در طرح سرا که به صورت بسته و در درون اصلاح‌طلبان است آغاز شود و طبیعتا فعالیت باز در جامعه بعد از تایید صلاحیت‌ها انجام خواهد شد.

وی در رابطه با اینکه با توجه به ناامیدی مردم از لیست امید آیا به جریان اصلاح‌طلبی اعتماد خواهند کرد یا نه، گفت: ناامیدی از لیست امید دو وجه داشت. یک وجه این بود که تیغ نظارت در انتخابات گذشته خیلی افراد را رد صلاحیت کرد به طوری که در برخی حوزه‌ها اساسا نامزد اصلاح‌طلب وجود نداشت فلذا اصلاح‌طلبان مجبور شدند از اصولگرایان معتدل استفاده کنند که آنها بعد از ورود به مجلس به دیگر فراکسیون‌ها پیوستند و علیرغم اینکه ۱۵۵ نفر با لیست امید وارد مجلس دهم شدند اما نهایتا فراکسیون امید توانست ۱۰۵ نماینده را درون خود جای دهد.

این کنشگر سیاسی ادامه داد: حدود ۵۰ نفر از آنها از اساس اصلاح‌طلب نبودند اما به دلیل اینکه افراطیون وارد مجلس نشوند وارد لیست شدند. اما اصلاح‌طلبان در مجلس دهم در اکثریت نبودند که بتوانند تعیین‌کننده باشند. وجه دوم فشارهایی است که بعد از تشکیل مجلس به نمایندگان تحمیل می‌شود هنوز فضای امنیتی بر کشور حکم فرما است. یک نماینده مجلس به دلیل اظهار نظر توبیخ می‌شود بنابراین شهامت اظهار نظر از نمایندگان مردم گرفته شده است. کاری که باید شود این است که فضای امنیتی از کشور رخت ببندد و فضای سیاسی توام با آزادی‌های سیاسی برقرار شود تا نمایندگان به ایفای وظیفه نمایندگی خود را انجام دهند.

وی در مورد اینکه برخی سیاسیون با شورای نگهبان درخواست گفتگو داشتند گفت: این درخواست‌ها به این دلیل است که شورای نگهبان در عمل دارد این کار را می‌کند و آنها را ناگزیر کرده که برکند با شورای نگهبان لابی کنند. از همینجا به همه افراد سیاسی می‌گویم به سراغ شورای نگهبان نروید چرا که این کار باعث جسارت شورای نگهبان در تعیین تکلیف انتخابات شده است.

وی تاکید کرد: آنچه امروز در مجلس می‌بینید برگزیده شورای نگهبان است چه خوب باشد چه بد. ما بهترین‌های سبد شورای نگهبان را انتخاب کردیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

رفیق خوشبخت ما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیف خصوصیات سپهبد شهید قاسم سلیمانی: «اهل حزب و جناح و مانند اینها نبود، لکن بشدت انقلابی بود. انقلاب و انقلابیگری خط قرمز قطعی او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کم‌رنگ کنند، این واقعیت او است؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابیگری خط قرمز او بود. در این عوالم تقسیم به احزاب گوناگون و اسمهای مختلف و جناحهای مختلف و مانند اینها نبود اما در عالم انقلابیگری چرا، بشدت پایبند به انقلاب، پایبند به خط مبارک و نورانی امام راحل (رضوان الله علیه) بود.» ۱۳۹۸/۱۰/۱۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب، نماهنگ «رفیق خوشبخت ما» را منتشر کرد.

انتشار کتابی با موضوع جهل تاریخی ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، اخیرا کتابی در آمریکا منتشر شد که در آن به رفتارهای ناشی از ناآگاهی‌های تاریخی و جغرافیایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است. این کتاب در بردارنده مطالبی از ناآگاهی آمریکایی‌ها از اطلاعات تاریخی دیگر ملت‌ها و همچنین جهل خجالت آور از تاریخ خودشان است. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کشور، از تاریخ کشورشان بی خبر نباشند. نویسنده می‌افزاید, درباره پیامد جهل تاریخی, تبعاتی رسواتر از جهل ترامپ را نمی‌توان مشاهده کرد, ترامپ وعده داد آمریکا را به دوران طلایی اش باز می‌گرداند در حالی که از گذشته کشور خود هیچ اطلاعی ندارد. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کنونی کشور, به تاریخشان ناآگاه نباشند, زیرا جهل جامعه به تاریخ کشور, دموکراسی را از درون به مخاطره می‌افکند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر