دلایل انتخاب احتمالی برانکو ایوانکوویچ؛ تفرقه بینداز و حکومت کن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. طرفداری
  4. ورزشی
دلایل انتخاب احتمالی برانکو ایوانکوویچ؛ تفرقه بینداز و حکومت کن

دلایل انتخاب احتمالی برانکو ایوانکوویچ؛ تفرقه بینداز و حکومت کن

طرفداریخبرگزاری طرفداری |
اگر بخواییم راحت تر بگوییم آوردن امیر قلعه نویی یا یحیی گل محمدی برای فدراسیون و تاج بسیار پر زحمت تر از برانکو ایوانکوویچ است.

اختصاصی طرفداری- طلوع‌های مازیار ناظمی را یادتان هست؟ مرور صحبت‌های نزدیکان وزیر و فدراسیون فوتبال بعد از رفتن کارلوس کی‌روش به ما سرنخی می‌دهد که برانکو ایوانکوویچ را محتمل‌تر از هر گزینه دیگری بدانیم. اینجا قرار است قبل از انتخاب برانکو ایوانکوویچ بنویسیم که چرا فدراسیون او را بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی می‌داند. دلایلی نه آنچنان به نفع تیم ملی که به نفع فدراسیون فوتبال.

فرار از مذاکرات جدید

مطرح شدن نام برانکو در میان مذاکرات فدراسیون فوتبال ایران با مارک ویلموتس بی دلیل نبود. تاج ناگهان فهمید نه آنچنان ارزی برای پرداخت یکجا مطالبات ویلموتس وجود دارد و نه سرمربی تیم ملی آنچنان تمایلی به ادامه. تاج و دوستان قبلا سنگر بزرگ نتایج تیم ملی داشتند که آنها را از هر مذاکره جدیدی مبرا می‌کرد. آنها حتی حاضر نبودند با تیم‌های درجه دو فوتبال ملی مذاکره کنند تا شاید بازی تدارکاتی خوبی ترتیب دهند اما تاج دقیقا با کدام اطلاعات و مهارت اجتماعی قرار بود فدراسیون‌های خارجی را راضی به آمدن به ایران کنند.

فاجعه تیم ملی سیرالئون را حتما به خاطر دارید که فدراسیون حتی نتوانسته بود رضایت آنها برای آمدن با ترکیب اصلی را بگیرد. این صحبت‌ها شاید برای شما عجیب باشد اما در این ۸ سال حضور تاج در رسانه‌های ورزشی، حتی یک مصاحبه از ایشان وجود ندارد که به زبانی غیر از فارسی باشد.

حالا شاید درک کنیم خرج‌های فدراسیون برای دلالان مختلف به چه دلیل بود. حالا شاید درک کنیم چرا فدراسیون اینقدر به نداشتن لابی در ای اف سی اعتراض می‌کنند. حالا شاید درک کنیم چرا ویلموتس چند برابر قیمت به ایران آمد و آن شرکت نقل و انتقالاتی چرا چنین انتقال گرانی را انجام داد. مهمترین ابزار لابی‌گری «زبان» است و اکثر فدراسیون‌نشین‌ها در سطح حال و احوال روزانه می‌توانند با مسئولان ای اف سی ارتباط برقرار کنند. بنابراین انداختن بار این کار بر دوش سفیر ایران در کرواسی، هم از حجم مذاکرات و خرج‌های فدراسیون کم می‌کند و هم نیازی به مذاکره با فرد جدیدی نیست.

سهولت عقد قرارداد با برانکو

برانکو در ایران زندگی، مربیگری و حتی تجارت کرده است. بی‌راه نیست اگر بگوییم ایوانکوویچ ما را از خودمان بهتر می‌شناسد. روحیات این مربی برای مذاکره یا ورود به ایران راحت‌تر از هر گزینه دیگری است. برانکو حتی در سمت سرمربیگری تیم ملی هم حضور داشته و می‌توانیم بگوییم یک گزینه داخلی محسوب می‌شود. شاید یک گزینه داخلی گران. ویلموتس ماه‌ها برای استقرار در ایران چانه زد و آخر حاضر نشد حداقل در شرایط حساس مقدماتی جام جهانی در ایران بماند. ایوانکوویچ درست نقطه مخالف ویلموتس است. او دوستان بسیاری در داخل دارد که سال‌هاست آنها را می‌شناسد و سختی زندگی در ایران برای او شاید تنها در فارسی ندانستن باشد. البته بعید است او فارسی را متوجه نشود اما راحت‌تر است اگر زحمت صحبت به زبان خارجی را به خودش ندهد. اگر بخواهیم راحت‌تر بگوییم، آوردن امیر قلعه نویی یا یحیی گل محمدی برای فدراسیون و تاج بسیار پر زحمت‌تر از برانکو ایوانکوویچ است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

تفرقه بنداز و حکومت کن

این شاید مهمترین دلیل انتخاب برانکو باشد. به طلوع‌های مازیار ناظمی برگردیم. فدراسیون برای فرار از پاسخگویی حذف از جام ملت‌های آسیا تماما پشت مربی خود را خالی کرد و به صف منتقدان پیوست. آن دوره زمانی و مرور توییت‌ها و مصاحبه‌ها به خوبی نشان می‌دهد که ویلموتس گزینه‌ای برای فرار از انتفادات بود. صحبت‌ها در مورد فوتبال تهاجمی که خیلی از دوستداران تیم ملی هم فریب آن را خوردند به خوبی توپ را از زمین فدراسیون به سمت هواداران کی‌روش در این سال‌ها فرستاد. کی‌روش چند روز بعد از رفتن از تیم ملی بیشترین انتقادات را از جانب خود فدراسیون فوتبال و سخنگوی وزارت ورزش دریافت کرد! اتفاقی که در فهمیدن انتخاب احتمالی برانکو ایوانکوویچ به ما بسیار کمک می‌کند.

برانکو خوب یا بد، برنده یا بازنده انتخابی جنجالی است. خیلی از هواداران این سرمربی هم بارها در شبکه‌های اجتماعی نوشتند که ترجیح می‌دهند این مربی به تیم ملی باز نگردد. برانکو اما برای تاج و دوستان بهترین انتخاب ممکن است. فردی که پیکان انتقادات را از سمت فدراسیون برمی‌دارد. تقریبا تمام دوست داران تیم ملی پیش بینی می‌کنند که آمدن برانکو یعنی شروع دوباره آتش کل‌کل‌ها. در این بین، فدراسیون نشین‌ها با خیال راحت به سفر‌های خارجی خود می‌روند و بررسی عملکرد برانکو را به برنامه‌های تلویزیونی و کامنت‌های هواداران می‌سپارند. آنها در زمان مدیریت کی‌روش دائما از سرمربی حمایت می‌کردند چون می‌دانستند این بازی برای آنها دو سر برد است. اگر تیم ملی نتیجه نمی‌گرفت آنها همان کاری که بعد از جام ملت‌ها کردند را می‌کردند و اگر نتیجه می‌گرفت، مانند دوره بعد از جام جهانی به دلار‌های واریز شده و اعتبار خود می‌بالیدند.

تغییر مسیر نوک پیکان انتقادات

آگاهی لازمه هر تحلیلی است. هواداران باشگاهی ایران باید به این نکته برسند که هزینه فسخ با مارک ویلموتس و آوردن برانکو ایوانکوویچ بسیار بالاتر از آوردن سرمربیان مطرح حتی در لیگ‌های درجه یک اروپایی است. آمدن آندره آ استراماچونی به ما ثابت می‌کند که حتی با خرجی کمتر می‌شود از سری آ ایتالیا هم سرمربی آورد اما برانکو بهترین گزینه برای فدراسیون است حتی اگر لازم باشد تمام مالیات پرداخت نشده را پرداخت کنند و قراردادی جدید و ۳ ساله بنویسند. چرا فدراسیون به جای گزینه‌های ارزان‌تر و مطرح‌تر به سراغ گزینه‌ای جنجالی رفت؟

فدراسیون با علم به جنجالی شدن این انتخاب به سراغ آن رفت زیرا آوردن مربی بیگانه و بی هوادار مانند ویلموتس تمام تقصیر‌ها را بر گردن اشتباهات فدراسیون خواهد انداخت. حتما تا حالا فهمیده اید که تاج و دوستان از هیچ کاری مانند پاسخ‌گویی بیزار نیستند!

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آخرین جزئیات از ماجرای تحریم لیگ قهرمانان آسیا توسط تیم‌های ایرانی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران9 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان نمی‌توانند از حریفان خود در این رقابت‌ها میزبانی کنند. پس از اعلام رسمی این خبر توسط فدراسیون فوتبال، مدیران باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو و سپاهان به این موضوع واکنش نشان دادند و هر کدام به نحوی مخالفت خود را با برگزاری بازی تیمشان در کشور ثالث اعلام کردند. بیشتر بخوانید: واکنش سرپرست باشگاه استقلال به میزبانی تیم‌های ایرانی در زمین بی‌طرف / تن به ذلت نمی‌دهیم + فیلمانتهای پیام/

واکنش‌ها به رای غیرمنطقی AFC

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد.

پاسخ فوتبال ایران به AFC

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید استقلال، سپاهان، پرسپولیس و شهر خودرو نمی‌توانند در ایران میزبان مسابقات غرب آسیا باشند. بر اساس برنامه در پلی آ‏ف لیگ قهرمانان آسیا، یکم بهمن استقلال میزبان الکویت کویت و شهر خودرو میزبان الرفاه بحرین است. با اتفاقی که افتاد بدون شک بازنده اصلی، کنفدراسیون فوتبال آسیاست که از تماشاگران پرشور ایرانی محروم می‌شود.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
تیم ایران در فینال سه نماینده داشت که ابتدا «مسلم مقصودی» در ۶۰ کیلوگرم مقابل‌ «آمرور» از مراکش باخت و نقره گرفت. در پایان این مبارزه تصمیم داوران به‌ شدت مورد اعتراض کادر فنی تیم ملی ایران قرار گرفت. در نهایت «توفان شریفی» در فینال وزن ۹۱ کیلوگرم برابر «پنچابلا» از الجزایر مغلوب شد و او نیز به مدال نقره دست یافت. پیش از این نیز، دانیال شه‌بخش، حسین دانشور، علی جمالی و احسان روزبهانی به مدال برنز این مسابقات رسیدند. شاگردان «علیرضا استکی» ‌برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک در سطح قاره آسیا که اواسط بهمن‌ماه در چین برگزار می‌شود، خود را مهیا می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان: در سایت ترانسفر مارکت، قیمت «جون آمانو» گزینه ژاپنی استقلال ۹۰۰ هزار دلار درج شده که چیزی بیش از ۱۲ میلیارد تومان به حساب می‌آید. یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این مورد به خبرنگار میزان گفت: اگر قرار به جذب آمانو باشد، اصلا چنین پولی به او نمی‌دهیم و با رقمی به مراتب پایین‌تر، این بازیکن ژاپنی را جذب می‌کنیم. سایت ترانسفرمارکت معمولا قیمت بازیکنان فوتبال را دو یا چندبرابر بیشتر از قیمت اصلی، ارزش‌گذاری می‌کند. به هر حال باشگاه استقلال در صورت درخواست قطعی مجیدی با رقمی بسیار کمتر این بازیکن را جذب خواهد کرد. نکته دیگر اینکه بعد از منتفی شدن حضور برنی ایبینی در استقلال، فرهاد مجیدی درخواست جذب یک بازیکن خارجی جدید کرد، اما اومانو یا هر بازیکن دیگری اگر همین امروز هم به استقلال بپیوندد، نمی‌تواند در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا و مقابل الکویت بازی کند، چون در موعد مقرر، نامش به AFC ارسال نشده است و باید صبر کند تا شاید در بازی‌های بعدی در ترکیب اصلی استقلال قرار بگیرد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی علوی عصر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با این سه اصل بانوان ما باید هم در ورزش همگانی و هم در ورزش حرفه‌ای حضور داشته باشند. وی بیان داشت: مدال‌هایی که امروز بانوان ما توانستند کسب کنند برای ما غرورآفرین و افتخارآفرین است و ورزش بانوان به صورت ویژه دارای اهمیت بوده و از جنبه‌های مختلفی مورد توجه قرار دارد. وی افزود: نشاط و شادابی این قشر و برنامه ریزی برای فراهم کردن زمینه‌های گسترش فعالیت‌های ورزشی از جمله وظایف دولت به حساب می‌آید. علوی اظهار داشت: هرگز جامعه‌ای بدون سرمایه گذاری در این زمینه نخواهد توانست به رشد و توسعه‌ای پایدار و متوازن دست پیدا کند و رئیس جمهور بر اهمیت ورزش بانوان با ایجاد فرصت برابر تاکید دارند. علوی افزود: سلامتی و نشاط بانوان در دولت تدبیر و امید از جمله مسائل مهم است و برنامه ریزی و سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر