آهنگر: دانشگاه‌ها هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن باشند/ بیانیه گام دوم نسخه جهانی شدن انقلاب است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
آهنگر: دانشگاه‌ها هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن باشند/ بیانیه گام دوم نسخه جهانی شدن انقلاب است

آهنگر: دانشگاه‌ها هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن باشند/ بیانیه گام دوم نسخه جهانی شدن انقلاب است

فارسخبرگزاری فارس |
فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: ایجاد کادر در حد تراز انقلاب و تشکیل نظامات و هم چنین تولید علم و فناوری نافع خروجی دانشگاه است، بنابراین دانشگاه‌ها باید هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن اسلامی باشند.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) در نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی سراسر کشور که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: دانشگاه جامع امام حسین با ۱۱ دانشکده و پژوهشکده در حوزه‌های دفاعی، امنیتی، اطلاعات، برنامه ریزی راهبردی، فرهنگی، علوم اجتماعی، تربیت مدیران، علوم پایه، پدافند غیرعامل، فناوری و اطلاعات و سایبر الکترونیک به فعالیت می‌پردازد این دانشگاه با ۶۳ مرکز پژوهشی و ۳۷۰ عضو هیئت علمی در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه مسئله مهم این است، یک دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد ادامه داد: دانشگاه جامع امام حسین سعی کرده است با ارائه مکتبی به سوالات موجود در این حوزه پاسخ دهد به طوری که فرق دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی و دانشگاه‌های دیگر را از اندیشه‌های حضرت اقا و امام خمینی (ره) استخراج کند و بعد از پیاده سازی به الگوی دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی دست یابد.

آهنگر ادامه داد: ضعف موجود این است که کار تشکیلاتی انجام نمی‌شود در حقیقت شروع این نشست‌ها کار تشکیلاتی را افزایش می‌دهد. ما می‌توانیم با کمک پارک، مراکز رشد و شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه امام حسین یک برنامه مشترکی را با بسیج دانشجویی داشته باشیم. اتفاقات خوبی در جریان است که نیازمند زمان و صبر است.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با بیان اینکه دانشگاه جامع امام حسین ۱۱۴ کلان پروژه دارد اظهار کرد: جامعه علمی کشور باید دغدغه آن را داشته باشند به عنوان نخستین فعالیت نقشه جامع خودش را مشخص کند خوشبختانه حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب به این نقش جامع اشاره کرده‌اند بنابراین جامعه علمی باید نقشه راه عملیاتی را تدوین کند تا بداند چگونه می‌تواند با نقشه جامع کشور را در مسیر پیشرفت سوق دهد. در این جهت باید تقسیم کار ملی انجام شود تا با توجه به نقشه راه و ظرفیت افراد مسئولیت‌های متفاوت داده شود.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم نسخه جهانی شدن انقلاب اسلامی است تصریح کرد: نظام انقلابی الگویی می‌خواهد برای تکثیر بیانیه گام دوم انقلاب که در جهت ظهور حضرت حجت باشد تمدن سازی نیازمند دولت سازی و جامعه سازی برمبنای اسلامی است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

آهنگر تاکید کرد: جامعه ایران در مرحله تشکیل دولت اسلامی سالهاست در یک نقطه قرار گرفته است و هیچ پیشرفتی ندارد در حقیقت برای تشکیل دولت اسلامی ایجاد کادری در حد تراز انقلاب لازم است هم چنین نظامات نیز باید تغییر کنند از جمله این نظامات می‌توانیم به نظام ارتقای اساتید در کشور اشاره کنیم تا زمانی که اساتید مقاله ICI ارایه ندهند ارتقا نمی‌یابند، تولید علم و فناوری نافع نیز از دیگر مواردی است که موجبات تشکیل دولت اسلامی را فراهم می‌کند خروجی هر سه از این موارد از دانشگاه‌ها خواهد بود اکنون شاهد این هستیم هیچ کدام از دانشگاه‌ها نظام انقلابی را تدوین نکرده و به جامعه ارایه نداده‌اند.

وی اظهار کرد: جامعه ایران با استقلال فرهنگی، اقتصادی و سیاسی فاصله زیادی دارد فرهنگ کشور به دست فارغ التحصیلان دانشگاهی است بنابراین، چون افراد در دانشگاه‌ها خوب تربیت نمی‌شوند جامعه به این وضع فرهنگی دچار است.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید هسته‌های اصلی در ایجاد تمدن باشند تاکید کرد: ۳۰۰۰ پست مدیریتی فعال در کشور وجود دارد اگر ۳ هزار نفر با شاخصه‌های انسان در تراز انقلاب اسلامی تربیت نشده باشند شاهد مشکلات زیادی در دولت خواهیم بود. اکنون مکتب علمی در کشور وجود ندارد به طوری که تولید علم ساخت یافته انجام نمی‌شود ما ۵۰ هزار مقاله تولید می‌کنیم، اما هیچ کدام مبتنی بر نظام مسائل ما نیستند که باید این نظام مسائل شکل بگیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دانشگاه جامع امام حسین نظام ترفیع اساتید این دانشگاه را تغییر داده است به طوری که مقاله دیگر وتویی نخواهد بود مقالات باید متناسب با مسائل جامعه تدوین شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اعجوبه‌های کوچولو، شیرینی پز‌های حرفه‌ای تهران/ کیک می‌پزیم تا لگو، خانه و ماشین بخریم + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
از هنر موسیقی گرفته تا کیک پزی. کم کم ابراز تمایل کرد که او هم کیک پختن یاد بگیرد و من هم به او یاد دادم. وقتی برادرانش متوجه کیک پزی او شدند آنها نیز خواستن که یاد بگیرند. در ازای هر کاری بنا به سختی کار حقوق می‌گیرند. البته باید تاکید کنم، بچه‌ها الان به صورت حرفه‌ای کیک پزی می‌کنند نه اینکه ما از آنها بخواهیم بلکه آنقدر حرفه‌ای شدند که خودشان تصمیم گرفتند که برای کافه‌ها کیک پزی کنند.

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ دهمین نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم از ۲۰ دی تا ۱۰ بهمن اجرا می‌شود و مردم به طور رایگان می‌توانند از آن بازدید کنند. تعداد بازدید: ۷ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر