استیلی به شناخت خوبی از تیم‌‌ملی‌امید رسیده است / شهرخودرو کار سختی برای قهرمانی دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. ورزشی

استیلی به شناخت خوبی از تیم‌‌ملی‌امید رسیده است / شهرخودرو کار سختی برای قهرمانی دارد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مهاجم تیم‌ واراژدین در خصوص شرایط خودش در لیگ کرواسی، بازی‌های تیم شهرخودرو و آخرین وضعیت تیم‌‌ملی‌امید صحبت کرد.

استیلی به شناخت خوبی از تیم‌‌ملی‌امید رسیده است / شهرخودرو کار سختی برای قهرمانی دارد - 1

مهدی‌مهدی‌خانی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص شرایط خودش و تیم واراژدین اظهار داشت: از زمانی که به این تیم پیوستم شرایط خیلی خوبی دارم و بعد از پنج بازی سریعا به تیم اضافه شدم و در اکثر بازی‌ها به صورت فیکس یا تعویضی حضور پیدا کردم. همیشه زمانی که یک بازیکن جدید ایرانی به تیم خارجی می‌آید کمی زمان لازم است تا به شرایط آن تیم و سبک بازی کردن آنها عادت کند چون همه‌چیز در اینجا با فوتبال ایران متفاوت است، باوجود اینکه از بهترین تیم‌های پایتخت پیشنهاد داشتم ولی همیشه دوست داشتم که بتوانم فوتبالم را در اروپا ادامه دهم.

او ادامه داد: لیگ کرواسی ۱۰ تیمی است و بازی‌ها در اینجا بسیار سخت و فشرده انجام می‌شود. تیم ما با چند تیم انتهای جدول برای سقوط نکردن رقابت می‌کرد ولی خوشبختانه درحال حاضر با توجه به نتایج خوبی که در هفته‌های گذشته کسب کردیم از قعر جدول فاصله گرفته‌ایم و فکر می‌کنم که تیم ما در لیگ بماند چون که در نهایت یک تیم به دسته پایین‌تر سقوط خواهد کرد.

وی در خصوص مقایسه لیگ ایران با کرواسی گفت: در‌ست است که کرواسی جزو چند لیگ‌ معتبر اروپایی مثل: بوندس‌لیگا، لالیگا و لیگ جزیره نیست ولی جزو لیگ‌های درجه دو خوب در اروپا محسوب می‌شود. تفاوتش با ایران به شرایط فیزیکی برمی‌گردد. چون سبک بازی در لیگ کرواسی بسیار فیزیکی و درگیرانه‌تر از ایران است و بیشتر باشگا‌های بالای جدول در حد تیم‌های درجه یک اروپایی هستند و باشگاه‌های پایین جدول هم از نظر کیفی خیلی بهتر از تیم‌های حاضر در لیگ ایران فوتبال بازی می‌کنند. ‌ متاسفانه برخی از باشگاه‌های ایران از حداقل امکانات هم برخوردار نیستند اما تمامی باشگاه‌های کرواسی از نظر سالن‌های تمرین، تجهیزات ورزشگاهی مجهز هستند.

مهاجم تیم واراژدین درخصوص مقایسه لیگ ایران و کرواسی در بها دادن به بازیکنان جوان گفت: متاسفانه اکثر باشگاه‌ها در ایران به جز باشگاه سایپا و یکی دو مورد دیگر را که برای آینده بازیکن جوان برنامه دارند بقیه تیم‌ها زمانی که یک بازیکن جوان زیر ۲۳ سال را به خدمت می‌گیرند بعد از یکی دوسال فقط برای فروش آن بازیکن برنامه‌ریزی می‌کنند. در واراژدین هم بیشتر بازیکنان ما بسیار جوان هستند به جز کاپیتان تیم ما، تمامی بازیکنان زیر سی سال سن دارند ولی در ایران شرایط اصلا اینگونه نیست. اکثر لیگ‌های معتبر دنیا اینگونه است که روی بازیکنان جوان و مستعد تیم سرمایه‌گذاری می‌کنند برخی دیگر فقط نتیجه‌گرا هستند و بازیکن جوان زیاد به کارشان نمی‌آید. در کل می‌توانم بگویم که لیگ کرواسی از این نظر خیلی بهتر از ایران است.

مهدی‌خانی درخصوص شرایطش در لیگ کرواسی و برنامه‌هایش برای ادامه کار در این کشور توضیح داد: زمانی که به این کشور آمدم اهداف خیلی بزرگی داشتم. ‌ بدون شک زمانی که یک بازیکن جوان ایرانی به لیگ‌های اروپایی می‌آید باید در ابتدا از تیم‌های کوچک کارش را آغاز کند تا بعد از آن به تیم‌ها بزرگ راه پیدا کند. اگر بخواهم فوتبالم را در لیگ کرواسی ادامه دهم اول دوست دارم با عملکرد خوبم در واراژدین به تیم‌های بهتر لیگ این کشور مثل دینامو زاگرب و هایدوک اسپیلیت راه پیدا کنم. هدف اصلی‌ام پیوستن به تیم‌های بزرگ و معتبر اروپایی است زیرا اگر عملکرد بازیکنی در اینجا خوب باشد خیلی بهتر می‌تواند به لیگ‌های بزرگ ترانسفر شود تا زمانی که بخواهد در فوتبال ایران بازی کند. خوشبختانه سالانه بازیکنان زیادی از لیگ کرواسی و بلژیک به تیم‌ها معتبر و درجه یک جهان فرستاده می‌شوند، من هم تمامی تلاشم را می‌کنم تا بتوانم تا دو سه سال آینده جزو این دسته از بازیکنان باشم.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

وی در پاسخ به اینکه آیا بازیکنی از کشور کرواسی الگو فوتبالی او است یا خیر گفت: بله آنته ربیچ هافبک تیم‌ملی کرواسی که در حال حاضر در آث میلان بازی می‌کند، الگویم است. ‌ همانطور که می‌دانید اکثر بازیکنان تیم‌ملی کرواسی در تیم‌های برتر اروپایی فوتبال بازی می‌کنند. اگرچه کشور کرواسی جمعیت زیادی ندارد ولی اکثر مردمان آن بسیار سخت‌کوش و بابرنامه هستند و نکته جالب در مورد آن‌ها این است که بیشتر آن‌ها ورزشکار هستند و مربیان بزرگی مانند برانکو، کرانچار، دالیچ و بازیکنان با تکنیکی بسیاری را به فوتبال دنیا معرفی کرده‌اند.

مهاجم سابق تیم شهرخودرو خراسان در مورد اینکه بازی‌های این تیم را دنبال می‌کند یاخیر گفت: اگر تمرین‌ها و بازی‌ها به من اجازه دهد علاوه بر بازی‌های شهرخودرو عملکرد تیم‌های دیگر را هم دنبال می‌کنم. در چند بازی که از شهرخودرو دیدم می‌توانم بگویم که با توجه به امکاناتی که در اختیار تیم قرارداده‌اند انصافا تا به اینجای کار خیلی خوب نتیجه گرفته است‌. ولی بنظرم شهرخودرو از نظر فوتبالی با شرایط سال گذشته‌اش قابل مقایسه نیست و فکر می‌کنم قدرت قبل را ندارد. البته این را هم بگویم که در فوتبال هر چیزی امکان دارد و ممکن است که شهرخودرو بتواند خیلی بهتر از سال گذشته هم نتیجه بگیرد. با توجه به اینکه امسال لیگ ایران خیلی فشرده انجام می‌شود و رقابت‌های بین تیم‌های بالای جدول زیاد است کار شهرخودرو برای قهرمانی سخت خواهد بود و آن‌ها به تلاش و تمرکز بسیار زیادی نیاز دارند تا بتوانند موفق شوند. با این همه دوست دارم که شهرخودرو بتواند همیشه بهترین نتیجه را کسب کند و موفق باشد.

مهدی‌خانی در خصوص شرایط فعلی تیم‌ملی امید ایران گفت: خوشبختانه تیم‌ملی امید شرایط خیلی خوبی دارد ما بازی‌های بسیار مهمی را پیش رو داریم. گذشته از همه این مسائل تیم امید چندین سال است که موفق به کسب سهمیه المپیک نشده و بیشتر بازیکنانی که در تیم هستند بالای سیزده، چهارده سال است که فوتبال بازی می‌کنند. بنظرم صعود به المپیک کار بسیار سختی است. تمامی بازیکنان باید با یکدیگر همدل شوند تا بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند. خداراشکر فدراسیون بازی‌های تدارکاتی زیادی را برای ما ترتیب داد این موضوع به آمادگی تیم خیلی کمک کرد و آقای استیلی و دستیار او آقای شاهرودی به شناخت خوبی از تیم‌ملی رسیده‌اند ولی با وجود اینکه بازی‌های سختی داریم همگی امیدوار هستیم تا با یک عملکرد خوب بتوانیم از گروهمان صعود کنیم و باعث خوشحالی مردم ایران شویم.

وی در خصوص اینکه برخی معتقد هستند به دلیل حضور بازیکنان لژیونر و تیم‌های معتبر لیگ ایران طلایی‌ترین نسل تیم‌ملی امید این دوره است، توضیح داد: در تمام مدت حضورم در فوتبال متوجه شدم که اصلا اسم‌ها فوتبال بازی نمی‌کنند. برای مثال بازی تیم‌ملی بزرگسالان ایران مقابل بحرین را ببینید اگر قیمت تمامی بازیکنان بحرین را روی هم میگذاشتید به اندازه مبلغ قرارداد یکی از بازیکنان ایران هم نمی‌شد ولی دیدید که آن‌ها توانستند ما را شکست دهند. شاید در سال‌های گذشته در تیم‌امید بازیکن لژیونر حضور نداشت و بتوان این موضوع را مثبت ارزیابی کرد ولی این را فراموش نمی‌کنیم که تیم‌‌ملی قبلی امید بازیکنان بزرگ و با تکنیک زیادی داشته که در حال حاضر در تیم‌های بزرگی فوتبال بازی می‌کنند مثل: کنعانی‌زادگان، ترابی، میلاد و مهرداد محمدی و علی کریمی و احمد نورالهی که هر کدام از آن‌ها در حال حاضر وزنه‌ای در فوتبال ایران هستند. در هر صورت امیدوارم بتوانیم در تمامی بازی‌های سخت پیش رو خوب نتیجه بگیریم و از گروه خودمان با قدرت صعود کنیم.

گفتگو: ترنم کشاورز

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو؛ تبریک تولد لوییس سوارز توسط باشگاه لیورپول

طرفداریطرفداری1 روز قبل

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، یکی از کارکنان فرودگاه مهرآباد به شیخ دیاباته پشت پا انداخت و فیلم این رفتار ناشایست در فضای مجازی و رسانه‌ای دست به دست شد. بازیکنان استقلال که شاهد رفتار ناشایست هموطن خود نسبت به یک بازیکن خارجی بودند، از دیاباته دل‌جویی کردند و با صحبت‌های خود، اتفاق رخ داده را از دلش در آوردند. این در حالی است که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ما چنین درخواستی از کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز زمان بازی بعدی استقلال در آسیا را اعلام نکرده، اما شنیده می‌شود به احتمال زیاد، این بازی چهارشنبه آینده یعنی ۹ بهمن‌ماه در قطر برنامه‌ریزی شود. بیشتر بخوانید: باشگاه استقلال به دنبال برخورد با فرد خاطی فرودگاه مهرآبادانتهای پیام/

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر