رشد ۱۱۲۹۸ واحدی شاخص بورس در هفته دوم آذرماه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
رشد ۱۱۲۹۸ واحدی شاخص بورس در هفته دوم آذرماه

رشد ۱۱۲۹۸ واحدی شاخص بورس در هفته دوم آذرماه

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
شاخص بورس در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در دومین هفته آذرماه با ۱۱۲۹۸ واحد افزایش، معادل ۳.۶۳ درصد رشد داشت.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در دومین هفته آذرماه امسال تعداد ۱۷۰۷۴ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۸۷۰۳۸ میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۸۹۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۹٫۷۱ درصد افزایش، ۱۲٫۵۹ درصد کاهش و ۱۸٫۳۹ درصد افزایش نسبت به هفته قبل‌تر را تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۴۹۴ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله هم در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۱۰۹ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۴۳٫۱۷ و ۴۲٫۲۹ درصد کاهش همراه شدند.

در بازار بدهی نیز که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می‌شود، در این مدت تعداد ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۱ میلیارد ریال معامله شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس هم در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۵ آذرماه جاری با ۱۱۲۹۸ واحد افزایش، معادل ۳٫۶۳ درصد رشد داشت و به رقم ۳۲۲۵۲۸ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز در این مدت با ۶۴۳۱ واحد افزایش معادل ۶٫۹۲ درصد افزایش را به ثبت رساند و به رقم ۹۹۳۱۲ واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۷۵۱۰ واحد افزایش در هفته گذشته به رقم ۲۳۱۴۱۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۶۱۳۴ واحد افزایش به عدد ۶۶۹۳۹۷ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۳٫۳۵ درصد و شاخص بازار دوم با ۴٫۰۶ درصد افزایش همراه شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر