عارف نمی‌آید/ اگر پیام صریح رهبری نبود، افزایش قیمت بنزین با طرح سه فوریتی نمایندگان متوقف می‌شد/حساسیت بی‌خودی روی اشتغال فرزندان مسئولان ایجاد می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

عارف نمی‌آید/ اگر پیام صریح رهبری نبود، افزایش قیمت بنزین با طرح سه فوریتی نمایندگان متوقف می‌شد/حساسیت بی‌خودی روی اشتغال فرزندان مسئولان ایجاد می‌کنیم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
عضو فراکسیون امید گفت: شنیده‌ام عارف نامزد انتخابات مجلس نمی‌شود.

عارف نمی‌آید/ اگر پیام صریح رهبری نبود، افزایش قیمت بنزین با طرح سه فوریتی نمایندگان متوقف می‌شد/حساسیت بی‌خودی روی اشتغال فرزندان مسئولان ایجاد می‌کنیم - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدعلی وکیلی صبح امروز در وزات کشور در پاسخ به این پرسش که آیا عارف نامزد انتخابات مجلس می‌شود، اظهار کرد: صبح امروز از دوستان شنیدم عارف نامزد انتخابات نمی‌شود.

وی با اشاره به عملکرد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد قوه مقننه، گفت: انتقاد کردن کار ساده‌ای است به ویژه برای آنان که دستی در امور داشته‌اند. پیشتر هم گفتم که آنچه که امروز در کف خیابان است، کارنامه همه مجالس و چپ و راست است بنابراین کسی نمی‌تواند خودش را نسبت به وضع فعلی کشور بی‌تقصیر بداند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس دهم کاستی خودش را داشت و در پس نهادسازی‌هایی که در این سال‌ها شکل گرفت، جایگاهش را از دست داد.

وی ادامه داد: ما امروز شاهد قانون‌گذاری نهادهای مختلفی هستیم و بخشی از وظایف مجلس را عهده‌دار شده‌اند.

این عضو فراکسیون امید درباره اقدامات صورت گرفته از سوی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص عنوان کرد: هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت در ابتدا به عنوان بازوی مجمع برای نظارت بر سیاست‌های کلی و به شرط آوردن در صحن مجمع تشکیل شد ولی امروز در عرض مجلس و شورای نگهبان عمل می‌کند.

وی با بیان این که شورای هماهنگی سران قوا که تدبیری بود برای شرایط سخت و شبه جنگی امروز به مسائلی ورود می‌کند که برآیند شرایط جنگی نیست، اظهار کرد: درباره مصوبه بنزین نیز مجلس در گذشته و در برنامه‌های پنجم و ششم مجوز افزایش بر اساس قانون هدفمندی و در روشی پلکانی را داده بود اما اینکه شرایط کنونی اجازه افزایش ۲۰۰ درصدی را می‌داد یا خیر، نیاز به بررسی دارد.

وکیلی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید مورد مشورت قرار می‌گرفتند. ما در ۳ مرحله این پیشنهاد را رد کردیم ولی آقایان به جمع بندی رسیدند و این جمع بندی باید مسئولیت تضامنی برای اعضا این شورا ایجاد میکرد ولی نکرد.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: این مصوبه نه رعایت تاب‌آوری مردم در آن شده است و نه شرایط اقتصادی. در شب عید و شرایطی که کشورهای اطراف در آشوب هستند نباید چنین کاری انجام می‌شد ولی شد. نمایندگان این مساله را گوشزد کرده بودند اما به آن عمل نشد.

وی با اشاره به اظهارات مطرح شده در جهت موافقت با افزایش قیمت بنزین، گفت: داشتن تحلیل اقتصادی صرف درباره بنزین صحیح نیست. افزایش قیمت بنزین روی تورم و سایر کالاها اثر می‌گذارد بنابراین اگر پیام صریح رهبری نبود، این افزایش قیمت با طرح سه فوریتی نمایندگان متوقف می‌شد.

نماینده دوره دهم در جمع خبرنگاران درباره استخدام اقوامش در زیر مجموعه‌های وزارت کار و صنایع بهشهر گفت: بداخلاقی وجود داشت که توسط یک خبرنگار مریض نسبتی به من داده شد و در فضای رسانه‌ای چرخید ما در پس این خبر بی‌اساس تکذیب کردیم. اما توضیح ما دیگر شنیده نشد این بی‌اخلاقی است که می‌چرخد و کار خود را می‌کند.

وی با بیان اینکه هفته گذشته یکی از روزنامه‌های کشور براساس همین مطلب کذب مطلبی را منتشر کرده بود یادآور شد، این روزنامه مطلبی را پیرامون بیوگرافی من منتشر کرده بود و پس از تماس من با آنها گفتم این مطلب را از کجا برداشتید که سراسر کذب و دروغ است.

وکیلی ادامه داد: سردبیر گفت من بعد از انتشار خبر دیدم انتشار مطلب کپی از آن مطالب قبلی است و این در حالی است که اخلاق حکم می‌کرد از من سوال مجدد بپرسند.

نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به حضور پسرش در یک شرکت صوری و کاغذی گفت: من این موضوع را سه سال پیش به تفصیل توضیح دادم او بدون اطلاع من از طریق یکی از دوستانش در شرکتی حضور پیدا کرده و کار مشاوره انجام می‌داد. بعد از اینکه فهمیدم او را وادار به استعفا کردم اما سه سال به خاطر یک هفته حضور او در این شرکت همه جا گفتم مهدی وکیلی مثل هزاران جوان دیگر حقش است که برود برای خودش کاری دست و پا کند و اگر ما نمی‌توانیم برای هزاران جوان دیگر کار ایجاد کنیم از سر بی عرضگی ما است.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی گفت، پسرم حق دارد بعنوان یک جوان که دانشجوی دکترا است برای خود کاری پیدا کند اما چون پسر من است به او می‌گویم این کار را نکند.

وکیلی ادامه داد: پسر من می‌تواند برود در روزنامه پدرش کار کند اما هزاران جوان دیگر وجود دارند که به شکلی مرتبط با مسئولان هستند اگر آنها در شرکت‌های شفاف و با حقوق‌های مشخص کار کنند و ما مانع آن شویم که بتواند زندگیشان را بچرخانند در واقع داریم فرزندان این آقایان را وادار به کار چاق کنی می‌کنیم.

وی در مورد برادرش که در صنایع بهشهر بعد از دوران بازنشستگی‌اش سمت گرفته است گفت: او ۳۰ سال است که در صنایع مختلف مدیر است و جزء مدیران صنایع ملی کشور است و جزء مدیران صنایع بزرگ از جمله هفت تیر و الغدیر است.

وکیلی اظهار کرد: برادرم اگر می‌خواست به صورت طبیعی جایگاه به دست بیاورد به جای خیلی از آقایان در مسئولیت‌های حساس می‌نشست اما به واسطه اینکه من نماینده شدم به برادرم گفتم و از او خواهش کردم سطح کارهایش پایین‌تر از زمانی باشد که من نماینده هستم و اصلا من با وجود دستگاه‌های نظارتی می‌توانم مانع اعمال قانون شوم، برادرم جانباز است و جانبازان از قوانین بازنشستگی مستثنی هستند.

وی افزود: من تلاش کردم مدیرانی پاک دست در حوزه اقتصاد، صنایع و مسائل اجتماعی به کار گماشته شوند و اگر فرصتی پیدا شود سعی می‌کنم مدیران پاک دست جایگزین مدیران دیگر بشوند چرا که آنچه که امروز جمهوری اسلامی گرفتار آن است مدیریتی است که به لحاظ سلامت و صلاحیت مخدوش هستند.

وکیلی در مورد رانت‌های موجود در کشور و طرح ترافیک دخترش گفت: آیا من باید به کسی پاسخ بدهم که دخترم در روزنامه خصوصی من کار می‌کند، اگر فرزندان مسئولان در بنگاهی بروند می‌گویند چرا آنجا رفته است و اگر روزنامه بیاید می‌گویند چرا آمده است، اگر خارج هم برود ایراد می‌گیرند اما آیا دخترم با توجه به توانی که دارد نمی‌تواند در بخشی از روزنامه پدرش کار کند.

وی تصریح کرد: بداخلاقی که می‌شود خوب می‌شنوید اما پاسخ آن که داده می‌شود نمی‌شنوید من بعد از اینکه دخترم به واسطه دوری از دفتر روزنامه نتوانست کار کند به سازمان ترافیک نامه زدم و گفتم آن را قطع کنند.

وکیلی در مورد اینکه تا پیش از نماینده شدنش پسرش در یکی از زیر مجموعه‌های وزارت کار مشغول شده است، گفت: ممکن است در دوره نمایندگی من به سن کار برسد.

وی در پاسخ به اینکه چرا فرزندش را از حق حضور در جایگاهی که لایق بوده است منع کرده گفت، برای اینکه من باید مدام جواب می‌دادم، من به شما می‌گویم که به مسئولان نگویید چرا فرزندانشان در جایی مشغول به کار هستند بلکه بگوید فرزندنتان مشغول باشند و درآمد و کار آنها شفاف باشد مسئولی وجود دارد که فرزند او چندین ماشین لوکس و یک پنت هاوس در شمال شهر تهران دارد و معروف به این است که ماشین باز است بدون اینکه حتی یک روز کار شفاف انجام دهد.

وکیلی گفت: اینکه فرزند یک مسئولی در یک جایی در کار و گردش مالی روشن حضور داشته باشد مذمتی ندارد اما اینکه یک فرزند مسول از کجا اورده که چنین ثروتی دارد، این اجحاف است، اگر فرزندان مسئولان که در جایگاه‌های هیات مدیره‌های شرکت‌ها قرار می‌گیرند به استحقاق باشد اجحاف نیست ما حساسیت بی‌خودی روی اشتغال فرزندان مسئولان ایجاد می‌کنیم و آنها را به سمت کار چاق کنی هل می‌دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر20 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر