جدایی از مرجعیت آغاز نابودی عراق است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
جدایی از مرجعیت آغاز نابودی عراق است

جدایی از مرجعیت آغاز نابودی عراق است

مهرخبرگزاری مهر |
دماوند- امام جمعه دماوند با تاکید بر اینکه مردم عراق باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند گفت: جدایی از مرجعیت آغاز نابودی عراق است.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری کار علمی در دانشگاه و در کشور باید جهادی باشد جهاد یعنی تلاش که در مقابل یکدیگر انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های ما باید خود را در میدان جنگ اقتصادی فرهنگی ببینند و برای غلبه بر دشمن تلاش کنند گفت: ما در ۴۰ سال گذشته دشمنان خود را شناخته‌ایم و در شش سال گذشته دشمن شناس‌تر شده‌ایم و از مسئله برجام خسارت‌های زیادی دیدیم، ما به تعهد خود عمل کردیم و آنها به تعهد خود عمل نکردند این یعنی خسارت ما.

دماوندی افزود: باید مواظب باشیم دشمن در دانشگاه حضور پیدا نکند چرا که اگر دانشگاه فاسد شود کل کشور فاسد می‌شود، کلید سعادت مملکت به دست استاد و دانشجو و معلم و دانش آموزان است به شرط درست عمل کردن.

امام جمعه دماوند بیان داشت: ۱۶ آذر یادآور جنبش دانشجویی و ضد استکباری، ضد سلطه، ضد استبداد و عدالت خواهی است برخی روباه صفتان می‌خواهند ماهیت جنبش دانشجویی را در ایران عوض کنند و دانشجویان ما را غرب‌گرا وابسته نشان دهند تمام تلاش دو رهبر ایران امام خمینی و امام خامنه‌ای رها کردن کشور از بند وابستگی و مستقل کردن ایران بوده است یکی از مراکز مهم کاهش وابستگی کشور به بیگانگان دانشگاه و مراکز علمی است.

خطیب جمعه دماوند با اشاره به اینکه خسارت‌های برجام برای ما زیاد بوده است افزود: کسانی که هر توافقی را بهتر عدم توافق می‌دانستند اکنون بیایند مقابل دوربین‌ها به مردم جواب بدهند عجله در توافق باعث غفلت از جزئیات و در نتیجه نفوذ دشمن در عهد نامه‌ها می‌شود و الان بعد از ۶ سال رئیس جمهور محترم می‌گوید در نیویورک آمریکایی‌ها گفتند اول مذاکره کنیم بعد راجع به تحریم‌ها بحث می‌کنید ما گفتیم دیگر حاضر نیستیم سرمان کلاه برود یعنی تا الان که اول مذاکره کردیم تا بعد تحریم‌ها را برداریم سرمان کلاه رفته است و دیگر حاضر نیستیم سرمان کلاه برود.

فتاح دماوندی با بیان اینکه فرانسه صدام را به سلاح شیمیایی تجهیز کرد گفت: فرانسه سال‌ها به گروهک تروریستی منافقین پناه داد، در برجام به ما خسارت و ما را به استفاده از مکانیسم ماشه تهدید می‌کند آن وقت شما همه چیز را می‌دانید تقدیر می‌کنید و ماشه یعنی تحریم‌های سازمان ملل متحد که قبلا علیه ایران وضع شده بود مجددا احیا شود فراموش نکنیم که فرانسه بازیگر پنهان است که در زمین دولت ترامپ نقش بازی می‌کند و نباید دوباره گول بخوریم.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی بیان داشت: فرانسه امروز شاهد تظاهرات گسترده است حدود یک و نیم میلیون نفر در اعتراض به سیاست‌های دولت به خیابان‌ها آمده‌اند فرانسه شعار مرگ بر آمریکا نمی‌گوید و تحریم هم نیست اما با این حال مردم از تبعیض و در سوی رنج می‌برند اعتصاب علیه اصلاح نظام بازنشستگی سیستم حمل و نقل عمومی و مدارس این کشور را به تعطیلی کشانده است این اعتراضات غیر از اعتراضات جلیقه زردها است که ما از دولت فرانسه درگیر آنها می‌باشد.

امام جمعه دماوند گفت: کشورهای پیشرفته و سرمایه‌دار هم مشکلات بزرگی دارد چون نظام سرمایه داری اجازه عدالت اجتماعی را نمی‌دهد ما و همه کشورهای مسلمان باید بیدار باشیم تبعیت از ولایت و مرجعیت راه نجات مردم است و باید بدانیم که آمریکا به دنبال تجزیه کشورها و استعمار آنها می‌باشد.

وی افزود: مردم عراق باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و بدانند جدایی از مرجعیت آغاز نابودی عراق است و در ایران بیشتر از همیشه نیازمند انسجام ملی و تبعیت از رهبری هستیم.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه انتخابات مهمی را در پیش داریم گفت: اگر مجلس ضعیف باشد دولت آینده هم ضعیف می‌شود شرکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس و انتخاب اصلح خواسته رهبری و همه دلسوزان انقلاب است مواظب باشید برخی افراد تندرو در جناح‌های سیاسی مختلف جامعه را چند دسته نکنند و برخی افراد خواسته یا ناخواسته مردم را در مقابل هم قرار می‌دهند لذا بدانیم که همه ما ایرانی هستیم و در یک کشتی حرکت می‌کنیم بعضی گروه‌ها با هدف ضربه زدن به گروه دیگری اقداماتی می‌کنند اما نتیجه‌اش ضربه زدن به نظام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، اظهارات اخیر رئیس جمهور حسن روحانی درباره مسائل اقتصادی جنجال‌های بسیاری آفریده است. رئیس جمهور دو بار در هفته‌های اخیر این اظهار نظر را کرده است. در این شرایط است که رئیس جمهور حرف از نابلدی اقتصاد داخلی بدون ارتباط با خارج سخن می‌گوید. به نظر می‌رسد که رئیس جمهور راه حل اول را بیشتر می‌پسندد. این‌ها همه نشان می‌دهد که رئیس جمهور ترجیح می‎‌دهد که در مقابل شرایط جدید به وجود آمده بایستد.

فیلم| ماجرای شهادت عضو سپاه در مانور ضدداعش

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در یک مانور ضدداعش در فرودگاه مهرآباد، یکی از افراد که لباسی شبیه داعشی‌ها بر تن کرده بود پس از سرپیچی از اخطارها، بر اثر شلیک نیروهای خودی به شهادت رسید. علی‌اکبر رائفی‌پور، تئوریسین اصول‌گرا مدعی شده که در یک مانور ضدداعش در فرودگاه مهرآباد که پس از حمله این گروه تروریستی به ساختمان مجلس صورت گرفت، یکی از افراد که لباسی شبیه داعشی‌ها بر تن کرده بود پس از سرپیچی از اخطارها، گلوله‌ای به سرش شلیک و شهید شد.

الیزابت وارن خواستار توقف اخراج دانشجوی ایرانی شد+فیلم

رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، الیزابت وارن نامزد پیشتاز حزب دموکرات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ارتباط با جلوگیری از ورود یک دانشجوی ایرانی از سوی اداره گمرکات و حفاظت مرزی این کشور، رفع بازداشت و جلوگیری از روند اخراج او از آمریکا را خواستار شد. مقام‌های کاخ سفید در حالی که مدعی حمایت از مردم ایران هستند، ویزای معتبر برخی از دانشجویان را باطل و در ورود ایرانی‌ها بسیار سختگیری می‌کنند. این مساله سبب شد تا مدافعان مهاجرت، شامگاه دوشنبه (۳۰ دی‌ماه) در فرودگاه بین‌المللی بوستون لوگان در اعتراض به بازداشت و ابطال روادید معتبر یک دانشجوی ایرانی گردهم آمدند. این دانشجو قرار بود نیم‌سال تحصیلی خود را در دانشگاه نورث ایسترن آغاز کند. در همین رابطه الیزابت وارن روز سه‌شنبه (یکم بهمن‌ماه) در حساب توئیترش در انتقاد به این اقدام خصمانه دولت ترامپ علیه ایرانیان نوشت: این یک دانشجوی ایرانی با روادید از نوع اف‌۱ (F۱ - ویزای درجه اول دانشجویی در آمریکا) و برای پایان تحصیلاتش به آمریکا بازگشته بود.

فیلم و تصاویر | جزئیات دیدار وزیران امور خارجه ایران و عمان

همشهریهمشهری5 ساعت قبل
دو طرف در این دیدار ضمن تاکید بر روابط برادرانه، ممتاز و راهبردی دو کشور در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای گفت وگو و تبادل نظر کردند. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته از سفر مهم یکی از مقامات کشورهای منطقه خبر داده بود. این دیدار در حالی انجام می‌شود که وزیر امور خارجه روز جمعه در بازگشت از سفر هند در توقف کوتاهی که در مسقط داشت، با همتای عمانی خود دیدار کرده بود. همچنین ظریف هفته گذشته با حضور در مسقط برای شرکت در مراسم گرامیداشت سلطان فقید عمان، با سلطان هیثم بن طارق پادشاه جدید عمان و دیگر مقامات عالی‌رتبه این کشور دیدار کرد. حدود دو هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفت‌وگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.
الفالف14 ساعت قبل
اما توافق ترامپ چیست، چه مولفه‌ها و ساختاری دارد، پیگیر تحقق چه اهدفی است و ایران در مقابل آن چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد. دونالد ترامپ اندکی بعد از رسیدن به کاخ سفید از توافق هسته‌ای خارج شد. متعاقب خروج از توافق هسته‌ای، مایک پمپئو اواخر اردیبهشت ۱۳۹۷ در بنیاد هریتیج از ۱۲ شرط برای یک توافق جدید رونمایی کرد. ۱۲ شرط پمپئو، چارچوب مطلوب توافق مورد علاقه ترامپ و اطرافیان اوست. در ابتدای مطلب عنوان شد بوریس جانسون این روزها زودتر از دیگران از توافق ترامپ می‌گوید؛ چرا که انگلیس به لحاظ سنتی و بخصوص بعد از نهایی شدن برگزیت همراهی کاملی با ترامپ خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر