برآورد خسارات حوادث اخیر در شهرداری‌ها و فرمانداری تهران در حال انجام است/ میزان تلفات جانی در شهر تهران بسیار محدود بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
برآورد خسارات حوادث اخیر در شهرداری‌ها و فرمانداری تهران در حال انجام است/ میزان تلفات جانی در شهر تهران بسیار محدود بود

برآورد خسارات حوادث اخیر در شهرداری‌ها و فرمانداری تهران در حال انجام است/ میزان تلفات جانی در شهر تهران بسیار محدود بود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اعضای این شورا، دو فوریت طرح «رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث شهر تهران در اواخر آبان ماه ۹۸ » را تصویب کردند.

سید محمود میرلوحی، رییس کمیته اقتصادی شورای اسلامی شهر تهران و عضو کمیته سه نفره شورا در رابطه با ناآرامی‌های اخیر، ضمن اشاره به روند تصویب این طرح در گفتگو با امتداد، اظهار داشت: تصویب طرح رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث شهر تهران در اواخر آبان ماه ۹۸ با رای کامل اعضا و با ۲۰ طرح به تصویب رسید و تنها یکی از همکاران به دلیل عدم حضور، موفق به امضای آن نشد.

به گفته وی، در حالی که در آبان امسال و در پی اعلام قیمت جدید سوخت، اعتراضات مدنی از سوی مردم در نقاط مختلف کشور اتفاق افتاد، متاسفانه شاهد ورود برخی از افراد مغرض به صحنه اعتراضات بودیم که این امر، منجر به تخریب برخی از اماکن عمومی و خدمات شهری شده و مجروحیت و از دست رفتن تعدادی از هموطنان را به دنبال داشت.

میرلوحی توضیح داد: در چنین شرایطی، شورا این مسئولیت را متوجه خود دید که آماری از آسیب‌دیدگان حوادث اخیر تهیه کرده و از آن دسته از هموطنانی که دچار آسیب شده‌اند، دلجویی کند.

وی یادآور شد: خبرهایی که اکنون به دست ما رسیده، حاکی از آن است که بسیاری از معترضین از سنین کمی برخوردار بوده و عموما از خانواده‌های غیرمتمکن هستند.

او خاطرنشان کرد: همچنین، بررسی‌ها نشان داده که در مناطقی نظیر تهران، بهبهان، شیراز و اصفهان؛ ریشه اعتراضات به مناطق حاشیه‌ای و طبقه تنگدست برمی‌گردد که این امر نیازمند ریشه‌یابی جدی و رسیدگی خواهد بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

رییس کمیته اقتصادی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: با این حال بر اساس گزارش‌های واصل شده، میزان تلفات جانی در شهر تهران بسیار محدود بوده، اما در عین حال، گزارشات زیادی درخصوص مصدومیت و مجروحیت همشهریان داریم و خسارات به اموال عمومی و خصوصی وجود دارد.

این عضو شورا یادآور شد: به دنبال این هستیم که جبران خسارات وارد شده را از طریق کمک دولت و بیمه‌گذاران دنبال کرده و از آسیب دیدگان این جوادث دلجویی کنیم که بدون شک این دلجویی، آثار و تبعات مثبتی به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: با این همه به جد معتقد هستیم که مقامات مسئول باید در اجرای اصل صریح ۲۷قانون اساسی، مبنی بر آزادی تجمعات قانونی به عنوان حق طبیعی مردم تعجیل داشته و یک بار برای همیشه این مشکل را مرتفع کنند. چرا که در صورت عدم فراهم کردن شرایط مناسب برای بیان مطالبات و اعتراضات عموم مردم، افرادی در راستای سودجویی و موج سواری اقدام خواهند کرد.

او ادامه داد: به عنوان نمونه در اعتراضات اخیر، گزارشات زیادی درخصوص آسیب شهروندانی داشتیم که به عنوان تماشاچی و یا عابر در صحنه حضور داشتند. باید تلاش کنیم تا از آلام آن دسته از آسیب دیدگانی که صرفا اعتراض داشتند، کاسته شود.

میرلوحی تاکید کرد: اکنون در مجموعه شهر تهران از طریق شهرداری‌ها و فرمانداری، مشغول جمع‌آوری و برآورد میزان خسارات هستیم و جمع‌بندی این مسئله نیز در آینده نزدیک به اطلاع مردم خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر20 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

قتل هولناک اعضای یک خانواده در بناب با سلاح گرم

آفتاب‌نیوز3 دقیقه قبل

برقراری ۴۰۸ تماس با مرکز ۱۲۵ همدان/۳۴۲ مزاحمت تلفنی ثبت شد

مهر4 دقیقه قبل

اعتراض مجلس به محرومیت ایران از میزبانی مسابقات آسیایی/ حمایت از انصراف تیم‌های ایرانی

فارس4 دقیقه قبل

خودروهای کم مصرف و هیبریدی از مالیات و عوارض معاف شدند

خانه ملت5 دقیقه قبل

یادداشت/ راستی‌آزمایی ژست‌های اخلاقی سخنگوی دولت در مدرسهٔ اخلاق حرفه‌ای

فارس5 دقیقه قبل

صلح افغانستان محور سفر «آلیس ولز» به اسلام‌آباد

فارس5 دقیقه قبل

این مرد دختر ۹ ساله‌اش را به مرد متاهل فروخت / در مشهد فاش شد

ساعت ۲۴5 دقیقه قبل