ساخت مخزن سوخت تهران روی گسل شمال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
ساخت مخزن سوخت تهران روی گسل شمال

ساخت مخزن سوخت تهران روی گسل شمال

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام ساخت ۱۰۰ برج بالای ۱۲ طبقه تهران روی گسل اعلام کرد:‌یک مخزن سوخت در پایتخت روی گسل ساخته شده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به دنبال انتشار خبری با عنوان «احداث ساختمان‌های مهم روی گسل ممنوع شد/ لزوم جابجایی ساختمان وازرت نفت» به نقل از رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ‌روابط عمومی این مرکز پاسخی را ارسال کرده که در ادامه می‌آید؛

«متذکر می‌گردد که ساختمان وزارت نفت و نیز ساختمان‌های مرکزی وزارتخانه‌های دیگر بر روی حریم گسل‌های اصلی تهران واقع نشده‌اند. بر روی حریم گسل‌های شهر تهران، حدود ۱۰۰ برج بالای ۱۲ طبقه، ۱۶ بیمارستان و مراکز درمانی، دو مرکز آتش نشانی و یک مخزن سوخت قرار دارد که منظور رئیس مرکز اشاره به همین مخزن سوخت و اقع در حریم گسل شمال تهران بوده و نه ساختمان وزارت نفت.»

توضیح تسنیم؛

محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نشست خبری سه شنبه با موضوع برگزاری دومین کنفرانس صنعت ساخت با بیان این‌که «آمار دقیقی از میزان صدور خدمات فنی مهندسی ندارم» ‌ادامه داد: ‌ به نحو مطلوبی از ظرفیت‌های موجود این بخش استفاده نکرده‌ایم که بخشی از آن به دلیل تاثیر شرایط منطقه‌ای بوده است.

وی با اشاره به این‌که یکی از وظایف مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تعیین دقیق گسل‌ها، ‌شریان‌های حیاتی، ‌فرونشست‌ها و … است، اضافه کرد: سیل امسال بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورد و دولت نیز ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان برای جبران این خسارت‌ها تامین مالی کرده است. قطعا اگر رویکر ما پیشگیرانه بود می‌توانستیم خسارت‌های سیل را کاهش دهیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه، ‌حادثه ساختماتن پلاسکو و … گفت: باید بحث تاب‌آوری ساختمان‌ها را جدی بگیریم. در این راستا پهنه گسل‌های اصلی تهران تعیین و در نقشه‌های تفصیلی مشخص شده که نباید روی این گسل‌ها ساخت و ساز انجام شود.

وی با تاکید بر این‌که ساختمان‌های مهم نباید روی گسل‌های تهران ساخته شوند، ‌اظهار کرد: ‌نگاه ما به مدیریت بحران، ‌غیرفعال است که باید آنرا به نگاه فعال تبدیل کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با یادآوری این‌که گسل‌های اصلی ۵ شهر تهران، تبریز، کرمان، مشهد و کرج شناسایی شده است، ‌گفت: پهنه اصلی گسل‌های شهر تهران به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری رسیده و به شهرداری‌ها ابلاغ شده است. در حال حاضر برخی بیمارستان‌ها و ساختمان‌های بسیار مهم، ساختمان‌های ۱۲ طبقه روی گسل‌های تهران ساخته شده ‌اند. ساختمان وزارت نفت و برخی وزارتخانه‌ها نیز روی گسل ساخته شده که اگر امکان جابجایی باشد باید این ساختمان‌ها را جابجا کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناجا یاور و حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: همه ارکان تولیدی و اقتصادی نیروی انتظامی را یاور و حامی خود بدانند البته با عده اندکی که به دنبال اخلال و سوء استفاده و فساد هستند، برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیروی انتظامی یاور و حامی خود بدانند، گفت: البته آن عده اندکی که به دنبال اخلال، سوء استفاده و فساد هستند؛ بدانند که نیروی انتظامی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مقتدرانه برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد قاطع خواهد کرد. سردار رحیمی در ادامه به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: نخستین هدف ما سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب برای غلبه بر مخاطرات اقتصادی است. وی ادامه داد: همچنین تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی، جذب حداکثری سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی نخبگان کشور مهم است که می‌تواند در امنیت اقتصادی نقش ایفا کند. رئیس پلیس پایتخت گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با جرایم اقتصادی، توسعه گفتمان سازی و ایجاد امنیت اقتصادی، کنترل و نظارت و شناسایی مفسدان اقتصادی با هدف حمایت از تولید ملی و داخلی در اولویت است.

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

کدام خودروهای وارداتی ارز می‌گیرند؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی گفت: فقط خودروهای وارد شده قبل از تاریخ شانزدهم مرداد امسال ارز می‌گیرند و به هیچ عنوان به خودروهای وارد شده بعد از این تاریخ ارز نخواهیم داد.

کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان افزود: کاهش بیش از ۴۰۰ میلیون کیلومتر سال مسافت با توجه به حجم عبور و مرور خودرو‌ها از دیگر مزایای این طرح است. وی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال از انتهای آزادگان شمال و تقاطع همت آغاز و تا سه راه شهرستانک ادامه دارد و طول این قطعه ۳۲ کیلومتر است گفت: سه کیلومتر نیز برای اتصال مناسب به جاده چالوس فعلی به آن اضافه شده است. وی از کاهش ۶۲ کیلومتری مسافت تهران به چالوس با بهره برداری از این قطعه خبر داد و افزود: حدود ۸۶ میلیون لیتر در سال نیز کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت. آقای خواجه دلویی کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از دیگر نکات مهم بهره برداری از این قطعه بیان کرد و گفت: براساس گزارش پلیس راه، در قطعه چهار آزادراه که از تابستان ۹۴ به بهره برداری رسید، با وجود تردد بیش از پنج و نیم میلیون خودرو، هیچ تلفاتی نداشتیم. معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان این که این طرح دارای استاندارد‌های روز دنیاست افزود: به لحاظ مباحث مربوط به ایمنی، حساسیت لازم در این طرح رعایت شده است. وی با بیان این که تمام تونل‌ها عایق شده است گفت: سردر‌های ورودی و خروجی تونل‌ها با توجه به احتمال ریزش، ایمن سازی شده و سیستم تهویه تونل‌ها، از تهویه دوبل استفاده شده است. خواجه دلویی افزود: در داخل تونل‌ها از سیستم‌های آتش نشانی، پمپاژ و تلمبه خانه استفاده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: این قطعه برای مردم ایمن و راحت باشد و بتوانند به طور مطمئن از آن عبور کنند.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

فیلم | هواپیماهای خارجی آسمان ایران را دور می‌زنند

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران گفته که میزان ورود هواپیماهای خارجی به آسمان ایران کاهش ۳۰ درصدی داشته است. توضیحات مقصود اسعدی سامانی را در این ویدئو ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر