روز دانشجو نماد مقاومت و شجاعت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
روز دانشجو نماد مقاومت و شجاعت است

روز دانشجو نماد مقاومت و شجاعت است

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-امام جمعه ابهر گفت: روز دانشجو نماد مقاومت، شجاعت و زیر بار ذلت نرفتن، است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به ۱۶ آذر، روز دانشجو، گفت: روز دانشجو نماد مقاومت، شجاعت و زیر بار ذلت نرفتن است.

وی افزود: در این روز دانشجویان در سال ۱۳۳۲ دو ویژگی جنبش دانشجویی یعنی حق‌طلبی و استکبارستیزی را شاخصه حرکت اصیل‌شان نشان داده و با راهپیمایی خود، اعتراض‌شان را به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند.

رحیمی با اشاره به این‌که در این راه، سه شهید تقدیم انقلاب شد، گفت: امروز نیز ما روز دانشجو را به عنوان روز حق‌طلبی، بصیرت، استکبارستیزی و فتنه‌گریزی می‌دانیم.

وی به خدمت مقدس سربازی اشاره کرد و افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، خدمت وظیفه عمومی و مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد و همه خانواده‌ها و جوانان باید اهمیت آن را درک و با شوق و علاقه به آن بشتابند.

امام جمعه ابهر تاکید کرد: خدمت مقدس سربازی در برقراری نظم و امنیت ملی و ارتقای توان دفاعی کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و این امکان را فراهم می‌کند تا جوانان کشور در کسوت سربازی، از عزت، استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس دفاع کنند.

وی با اشاره به اینکه باید به مزایا و برکات سربازی دقت شود، افزود: خدمت مقدس سربازی برکات فراوانی از جمله ایجاد نظم در زندگی، تقویت روحیه دفاعی، مشارکت در کار تیمی و گروهی، ایجاد روحیه استقلال در زندگی، مهارت‌آموزی و آشنایی با تخصص‌های جدید در حین خدمت خواهد داشت که فرار از خدمت سربازی نه تنها از این برکات محروم است، بلکه از معایب بیشتری از جمله محرومیت دریافت وام بانکی، عدم امکان دریافت مجوز برای خروج از کشور، عدم صدور پروانه کسب، محرومیت استفاده از فرصت‌های شغلی در نهادهای خصوص و دولتی، عدم امکان بهره‌مندی از مزایای بیمه و بازنشستگی و موارد این‌چنینی برخوردار خواهد شد.

وی ادامه داد: در سنوات اخیر به این موضوع کمتر توجه شده و با رویکردهای متفاوتی در حوزه نشر ارزش‌های فرهنگی، ضعف در بیان ارزش‌های خدمت مقدس، ایثارگری‌ها، اهمیت و نقش سربازان در حوزه‌های دفاعی، خدمات عمومی، انتظامی و حوادث غیرمترقبه و موارد این‌چنینی باعث شده که عده‌ای از جوانان و خانواده‌های آنان دیدگاه مثبتی به این موضوع نداشته و از نظر اجتماعی و فرهنگی رویکردهای موافق کاهش یابد و در نتیجه برخی از جوانان، خود را برای خدمت مقدس سربازی معرفی نکنند.

خاتمی گفت: دفاع از مرزها و کیان کشور در برابر هجمه بیگانگان و دشمنان، در میان همه مردمان به عنوان امری عقلایی، واجب و حتی مقدس شمرده می‌شود، حفظ استقلال همه‌جانبه و تمامیت ارضی کشور در کنار نفی هرگونه سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری، از اصول اساسی جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دیگر کشورهای دنیا است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت ۲۴-مجرمان همیشه در صحنه‌های جنایت سرنخ‌هایی از خود به جا می‌گذارند که با کشف این سرنخ‌ها می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد. شاید این سرنخ‌ها به ظاهر اهمیت زیادی نداشته باشد ولی بسیاری از پرونده‌های جنایی با همین سرنخ‌های کوچک کشف شده است. قاضی تحقیق در دادگستری اصفهان بودم خبر کشف جسد مهندس ۴۳ ساله‌ای در آپارتمانش به من اعلام شد. این زن و شوهر پس از بازداشت در همان مرحله اول تحقیقات به جنایت اعتراف کردند. پس از آن با خیالی راحت سیگار کشیدم و با باز کردن گاز آن جا را ترک کردیم.

:: رم- یک روز بدون خودرو در رم

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
شهرداری رم که در ۴ روز گذشته تردد خودرو‌های دیزل و خودرو‌های بنزینی قدیمی را در سطح شهر ممنوع کرده بود، امروز تردد همه‌ی وسایل نقلیه بنزینی و دیزل را به مرحله اجرا گذاشت. این تصمیم شهرداری رم در روز تعطیلی، با استقبال شهروندان پایتخت روبرو شده و مردم از گذران یک روز کامل بدون خودرو و با پای پیاده و یا با دوچرخه و وسایل نقلیه برقی راضی هستند. شهرداری رم هر سال در فصل زمستان به منظور کاهش آلودگی هوا، طرح ۴ یکشنبه بدون خودرو را به مرحله اجرا در می‌آورد. ممنوعیت تردد خودرو‌های بنزینی و دیزل در داخل شهر رم از ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی تا ۱۲:۳۰ و از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ادامه خواهد داشت. جریمه در نظر گرفته شده برای متخلفان ۱۶۴ یورو اعلام شده است.

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

بورس در قله

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گل توماس مولر به هرتابرلین (هرتابرلین ۰-۱ بایرن مونیخ)

طرفداریطرفداری16 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر