ارایه داده‌های شهری به استارتاپ‌ها برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی در حوزه شهر هوشمند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
ارایه داده‌های شهری به استارتاپ‌ها برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی در حوزه شهر هوشمند

ارایه داده‌های شهری به استارتاپ‌ها برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی در حوزه شهر هوشمند

فارسخبرگزاری فارس |
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد از ارایه داده های مدیریت شهری نظیر نقشه های ترافیکی به استارتاپ‌ها برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد در جمع خبرنگاران درخصوص فعالیت شهرداری مشهد در حوزه شهر هوشمند گفت: شهر هوشمند چندین موضوع مختلف دارد یکی از موضوعاتش توسعه زیرساختهای ارتباطی است.

وی افزود: امروز در مشهد ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری داریم که ویژه دیوایس‌های اینترنت اشیا است که ۸۰ درصد شهر به واسطه آن تحت پوشش قرار دارد.

معاون برنامه ریزی شهرداری مشهد گفت: تصمیم گرفتیم برای افزایش فعالیت سامانه‌ها و کسب و کارهای اینترنتی داده‌های شهری را در قالب سیستمهای اپن دیتا قرار دهیم تا هر کسی که بخواهد از این داده‌ها استفاده کند.

وی ادامه داد: استارتاپها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند داده‌های زنده شهری را در اختیار داشته باشند که این داده‌ها اعم از داده‌های ترافیکی و شهری است.

آل شیخ گفت: این اقدام هم باعث شفافیت بیشتر می‌شود و هم باعث توسعه کسب و کارهای خواهد شد البته سیستمها و نرم افزارهای مختلفی در این حوزه فعال شده‌اند.

وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در حوزه شهر هوشمند افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته این بود که یکی از مناطق شهرداری را به شهرداری هوشمند تبدیل کرده‌ایم و تمام مراجعات به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد گفت: یک سری از پاسخ‌های مردمی آنلاین داده می‌شود و یک سری هم بدون حضور شهروندان پاسخ دهی می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

آل شیخ افزود: براساس گزارش عملکرد سه ماهه مشخص شد که ۴۰ درصد کاهش زمان فرایندها را امروز شاهدیم که در عین حال باعث شده تعداد سفرهای درون شهری و برخی اعمال نفوذها هم کاهش پیدا کند.

وی همچنین در خصوص فعالیت پلتفرم یکپارچه ارتباطی با شهروندان خبر داد و گفت: سوپر اپلیکیشن شهروندی در شهرداری مشهد فعال شده است که کیف پول پرداختهای مختلف را دارد این اپلیکیشن هم ظرفیت تعاملی دارد و امکان مکان محوری داشته و می‌شود در آن مسایل مختلف را به گوش مسئولان شهری برسانند.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد از آغاز فعالیت سامانه جمع آوری هوشمند زباله خبر داد و گفت: یک ساختار هوشمند طراحی شده است که شهروند درخواست جمع آوری زباله خود را ارایه می‌کند و خودروهای سبک به درب منزل مراجعه کرده و زباله را وزن کرده و تحویل می‌گیرند.

آل شیخ ادامه داد: رقابتی را ایجاد کرده‌ایم که غیر از پاداش نقدی پاداش شهروندی هم به شهروندانی که اقدام به ارایه زباله خود به این شکل می‌کنند تعلق گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که چه اقدامی برای آموزش شهروندان کرده‌اید گفت: نظام آموزش با آن نظام آموزش گذشته تغییر کرده است و اپلیکیشن‌ها محتوای آموزش در متن خود برنامه‌ها دارند و پکیج‌های مختلف آموزشی در داخل برنامه‌ها تهیه شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. «سیف الله آقا بیگی» در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان هواشناسی در پایش ۷۱ ساعته اعلام کرد در استان‌های خوزستان به خصوص مناطق شمالی، مناطق جنوبی استان‌های ایلام و لرستان بارندگی‌ها از روز شنبه افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر