دیدنی‌های شهر باکو در تور‌های این شهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اقتصادی

دیدنی‌های شهر باکو در تور‌های این شهر

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
رپورتاژ تبلیغی / ایچری شهر منطقه ای قدیمی از باکو میباشد که همانند سایر شهر های توریستی دنیا دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری متنوعی در خود میباشد که میتوان از یک روز صبح تا شب در مکان های دیدنی اش به گردش پرداخت .

ایچری شهر

در تور باکو در ایچری شهر یا شهر قدیم باکو میتوان از جاذبه هایی مانند قلعه کلیسا مسجد اتشکده و موزه و بناهای تلریخی دیگری مانند کاخ ها دیدن کرده وچیزهای بسیار جالب و تمنوعی درباره باکو و تاریخچه ان شناخت. در ایچری شهر مهم‌ترین کاخ شهر به نام کاخ شروان شاهی قرار گرفته است که مجموعه‌ای عظیم و باشکوه برای دیدن میباشد. در گردش در ایچری شهر میتوان از بوتیک‌های کوچک و قدیمی کافه‌ها چایخانه‌های سنتی و رستوران‌های متنوعی دیدن نموده و شکم گردی ره به تفریحات اضافه نمود. در منطقه‌ای از بافت قدیم باکو میتوان از حمام‌های قدیمی و تاریخی بازدید داشت که در کنارش کاروانسراها و بناهای تخریب شده دی دیگری هم وجود دارند. دیدنی‌های باکو از قرن پانزدهم میلادی به این طرف بسیار جذابتر و متنوع‌تر میشود زیرا قبل از ان شهر دیگری پایتخت اذربایجان بوده و به خاطر زلزله شدیدی که در قرن پانزده رخ داد پادشاه اذربایجان پایتخت خود را به باکو انتقال داد و دستور داد بناهای جدید در شهر بسازند که از ان به بعد بسیاری از جاذبه‌های تاریخی در این شهر از ان دوره میباشند.

قلعه دختر یا قیز کالاسی

بنای دیگری که در باکو هم چشم انداز زیبایی دارد و هم بسیار مورد احترام مردمانش میباشد قلعه دختر میباشد در این قلعه که قدمتی بیش از هزار سال دارد و برخی‌ها گفته‌اند قدمتش هزار و ششصد سال است و هنوز هم اختلاف نظر هایی درباره زمان ساخت واقعی ان وجود دارد میتوان به عنوان نماد تاریخی شهر باکو یاد کرد. این برج به عنوان اتشگاه زرتشتیان کاربرد داشته و قرنها به عنوان مکانی مذهبی برای انها بوده و بهعد عا در قرن‌های بعدی استفاده‌های مختلفی از ان کردند و محلی‌ها به این اعتقاد دارند که برج دختر تنها مکمانی ست که شیطان به ان نمیتواند وارد شود و مکان مقدسی میباشد. ارتفاع این برج بیست و دو متر میباشد و بایستی از پلکان داخلی ان بالا فلت و قبل از وارد شدن بلیط تهیه کرد.

قطار کابلی باکو

قطار کابلی باکو از جاذبه‌های تفریحی و توریستی جالب این شهر میباشد که تنها قطاریست که در اذربایجان به این شکل وجود داشته و امروزه برای گردش در شهر از ان استفاده میشود. این قطار یادگار دوران شوروی سابق بوده و به صورت فونیکولار است و با تعمیران و نگهداری که بعدا در ان انام شد مورد استفاده توریستی و گردشگری قرار گرفت و مسیر قطار مسیر کوتاهی به اندازه پانصد متر پیش میرود این قطار از محله‌ها و دیدنی‌های متنوعی گذر میکند و میتوان از مناظر دریا و شهر لذت برد در حین حرکت از شمال به جنوب شهر.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بلوار باکو

به گزارش سفر باتو، مهم‌ترین خیابان توریستی شهر در تور باکو میباشد که در ان هه روزه افراد بسیاری برای تفریح و گردش در ماظر ساحلی و رستورانها و چایخانه‌ها ودورهمی هایشان جمه میشوند و منطقه‌ای جذاب برای تماشای مناظر دریای خزر به خصوص غروب دل انگیز دریا و سواحل زیبایش میباشد. در بلوار باکو که امروزه به صورت خیابانی طولانی در امتداد ساحل دریا سنگفرش شده میباشد میتوان مسیری را بیش از سه کیلومتر پیاده روی کرده و در طول مسیر از دیدنی‌ها و چرخ و فلک باکو و رستورانها و برنامه اهی شاد و مفرح ساحلی لذت برد. یکی از جاذبه‌های خاص این بلوار ونیز کوچک میباشد و داری پارکی با محوطه بندی‌های جالب برای تفریح خانواده‌ها و کودکان میباشد.

برج‌های شعله باکو

برج‌های شعله باکو سازه بلند شهر میباشند که هم در روز و هم در شب نمایی جالب و متفاوت داشته و جزو دیدنی‌های مهمی هستند که هر شب افراد بسیاری در کنار این برج برای عکاسی و تفریح جمع میشوند. امروهز نماد مهم شهر باکو برج‌های شعله‌اش میباشند و این برج‌ها به گونه‌ای بنا شده‌اند که در شب هز دور همانند شعله‌های اتش میدرخشند و نمادی از فرهنگ اتش و روشنی و درخشت=ندگی ان و یاد ان در زندگی زرتشتیانی میباشد که از قدیم در این منطقه زندگی میکرده‌اند. نور پردازی‌های شبانه برج‌ها جلوه‌ی خاصی به شهر باکو داده و از همه بیشتر در بلوار باکو میتوان زیبایی‌های شبانه این برجها را تماشا نمود. رنگ نور پردازی‌های برج‌ها پس از مدتی عوض شده و به رنگ‌های مختلف شعله‌های اتش در می‌اید. اتش این برج‌ها هم از منبع گازی که درد اخل ان تعبیه شده است تامین شده و این اتش همواره روشن نگه داشته میشود.

.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

جزئیات گازسوز کردن رایگان خودروها (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

ریزش قیمت خودرو از ماه آینده/پیشخوان

8+
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
ایمناایمنا15 ساعت قبل
وی انقلاب چهارم صنعتی را موضوع جدیدی دانست و گفت: مشکلات فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت را از طریق ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و شرکتهای دانش بنیان باید حل کرد. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اعلام اینکه سامانه تاپ سال گذشته رونمایی شد، افزود: عملکرد سامانه تاپ در استان‌ها را داریم، هدف گذاری از بنگاه‌های فعال انجام داده‌ایم و درصدی از بنگاه‌های فعال را مشخص کرده‌ایم. قبادیان در خصوص ارکان طرح تاپ نیز تشریح کرد: واحدهای صنعتی و معدنی به عنوان واحدهای تقاضا محور ثبت نام کرده‌اند که می‌خواهیم رفع نیازهای فناورانه و تخصصی آنها را با حداقل هزینه انجام دهیم. وی گفت: در طرف عرضه نیز اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اضافه کرد: هدف گذاری شده که حداکثر ۱۰ درصد از طرح را به صورت پایلوت در سال ۹۸ اجرا کنیم و ۱۰ استان اول از جمله اصفهان، فارس، آذربایجان غربی و شرقی، خوزستان، سمنان، هرمزگان بنگاه‌های خود را ثبت نام کردند.
تابناکتابناک1 روز قبل
امروز مطالبی همچون توافق تجاری آمریکا و چین ۹۵ درصد نمایشی است، طلای سیاه دوباره به مرز ۶۵ دلار رسید، ثبت بیشترین افت هفتگی قیمت جهانی طلا در ۲ ماه اخیر، وزارتخانه‌ها خرید‌های تضمینی خود را از بورس انجام دهند، آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌ها از زبان بورسی‌ها؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
فروش فوری و اقساطی «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. فروش فوری و اقساطی «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو جدیدترین طرح فروش این شرکت از ساعت ۱۱ صبح در روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۹۸ برای «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» " آغاز می‌شود. دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام از الزامات ذکر شده و در صورت عدم دریافت کد کاربری امکان ثبت نام وجود ندارد. همچنین کلیه افرادی که در ۱۸ ماهه گذشته خودرو ثبت نام کرده‌اند امکان ثبت نام در این شرایط فروش را ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر