آگاهی دولت از توطئه دشمن دلیل خوبی بر عدم اجرای طرح بنزین به شکل کنونی بود!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

آگاهی دولت از توطئه دشمن دلیل خوبی بر عدم اجرای طرح بنزین به شکل کنونی بود!

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
محمد رضا مرندی گفت: صاحب نظران اقتصادی معتقد هستند در حالی که اقتصاد از تکانه های سال گذشته کم کم روی آرامش و ثبات را تجربه می کرد؛ افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی آن بدون مقدمه بی تدبیری بود که موجب تحمیل مسائلی به اقتصاد و اجتماع شد

محمد رضا مرندی استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی در گفت و گو با قدس آنلاین درواکنش به سخنان رئیس جمهور در همایش بیمه و توسعه گفت: در هیچ یک از مسوولان؛ نخبگان واقتصاد دانان مخالف متعادل سازی نرخ سوخت نبوده و نیستند؛ چرا که متعادل سازی نرخ سوخت مزایای بسیاری به دنبال دارد که قطعا همه به آن واقف هستیم؛ اینکه نرخ بنزین قبل از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین از یک لیتر آب هم کمتر بود به هر حال قابل قبول نبود.

وی دراین باره توضیح داد: پایین بودن نرخ سوخت در تضاد با عدالت اجتماعی است چرا که یارانه پنهان بیشتری در اختیار ثروتمندان و گروه‌های پر مصرف قرار می‌گیرد؛ اما آنچه مورد اعتراض کارشناسان و مسوولان قرار گرفت و مطالبه بزرگی از دولت بود شیوه اعلام و نحوه سهمیه بندی و قیمت گذاری بدون اقناع عمومی جامعه بود. اگر آقای روحانی به مساله توطئه دشمن در ماه‌های پایانی سال جاری از دو سال پیش آگاه بود که بوده است چرا افزایش نرخ بنزین با حساسیت‌های بالای آن را بدون مقدمه و اطلاع قبلی اجرا کرد؟

کارشناس مسائل سیاسی گفت: به هیچ وجه دولت نمی‌تواند اقدامات بی تدبیرانه خود را توجیه کند چرا که چند روز قبل از اجرای سهمیه بندی بنزین وزیر نفت به صراحت اجرای طرح را شایعه خواند و منکر آن شد؛ آیا عدم صداقت دولت و دروغ گویی به مردم می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای باشد؟ آیا آگاهی دولت از توطئه‌های آتی نباید از ماه‌ها قبل موجب تدبیر و آگاهی رسانی به جامعه در خصوص افزایش نرخ بنزین می‌گردید؟

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

محمد رضا مرندی در پایان گفت: صاحب نظران اقتصادی معتقد هستند در حالی که اقتصاد از تکانه‌های سال گذشته کم کم روی آرامش و ثبات را تجربه می‌کرد؛ افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی آن بدون مقدمه بی تدبیری بود که موجب تحمیل مسائلی به اقتصاد و اجتماع شد. بی تردید سرمایه اجتماعی مشروعیت هر دولتی به شمار می‌رود؛ اما دولت با فریب مردم سرمایه اجتماعی را به آتش کشید؛ هر چند تحلیل‌های بدبینانه معتقد است عدم اطلاع رسانی دولت به افکار عمومی در راستای وادار کردن نظام به قبول شرایط اروپا از جمله پیشنهادات رئیس جمهور فرانسه بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

خروج آمریکا از منطقه خواست موکد ملت‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره ویژگی نماز جمعه امروز به امامت، ولی امر مسلمین جهان افزود: نماز جمعه امروز از آن نماز‌هایی است که همه با احساس مسوولیت در مقابل دشمن و برای انسجام و وحدت حول ولایت آمده‌اند. ان شاءالله با بیانات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر انسجام و وحدت خود را کامل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان بدهند و نشان دهند که با یکپارچگی همه مسائل را خودمان حل می‌کنیم. وی درباره زمان خروج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: با این آگاهی که امروز مردم منطقه نسبت به ظلم و سیاست آمریکایی پیدا کرده‌اند، خروج آن‌ها یک مسیر طبیعی است. امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هر موضوعی دخالت می‌کنند، هرجا هم که دخالت کردند جز تخریب و ایجاد مشکل در آن کشور کار دیگری نکرده‌اند و به طور طبیعی و البته با خواست اکید ملت‌ها به طور حتم و یقین بیرون رانده خواهند شد. وزیر دفاع درباره ادعای دلسوزی آمریکایی‌ها برای مردم ایران گفت: آن‌ها در جهان خیلی ظلم می‌کنند، ولی این موضوع یکی از ظالمانه‌ترین حرف‌هایی است که می‌زنند، آن‌ها مردم ایران را از دارو، غذا، منابع، پول نفت خودشان محروم می‌کنند، بعد ادعا می‌کنند که دلسوز مردم ایران هستند که بسیار ظالمانه است، اما دروغ آشکاری است که هیچ کس آنرا باور نمی‌کند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
سرلشکر عبدالکریم خلف، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم دو روز پیش تایید کرد که کمیته‌ای که برای تحقیق درباره حمله هوایی به سردار قاسم سلیمانی و همراهانش تشکیل شد به نتایج مهمی دست یافته است. سخنگوی عبدالمهدی گفت که کمیته مذکور به نتایج مهمی دست یافته و زمینه تحقیقات عمیق روی طرف‌های دیگر را فراهم می‌کند و چه بسا دامنه تحقیقات به فراتر از مرزهای عراق هم برسد. سپهبد حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی و چند تن از همرزمانشان در بامداد روی سیزدهم دی ماه سال جاری در حمله هوایی آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. خبرگزاری رویترز هم اخیرا به نقل از عراقی‌ها فاش کرد که کارمندان فرودگاه‌های بغداد و دمشق، اطلاعات ورود و خروج سردار سلیمانی و همراهانش را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده‌ بودند. منبع: نامه نیوزبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر