هوای بارانی در انتظار پایتخت نشینان/بارش باران شدید در برخی استانها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
هوای بارانی در انتظار پایتخت نشینان/بارش باران شدید در برخی استانها

هوای بارانی در انتظار پایتخت نشینان/بارش باران شدید در برخی استانها

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رفیعی گفت: امروز بارش در استان های شمال و شرق خوزستان، شمال کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و لرستان شدت بیشتری خواهد گرفت‌.

به گزارش افکارنیوز،

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی، امروز در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب، بخش هایی از شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و البرز غربی بارش باران، در نقاط سردسیر بارش برف و در مناطق جنوب کشور رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

اخبار اجتماعی- وی افزود: با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی روز یکشنبه علاوه بر استان‌های غرب، جنوب غرب، بخش هایی از شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و البرز غربی در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی واقع در استان البرز، تهران، غرب سمنان، بخش هایی از مرکز و جنوب کشور و در مناطق خلیج فارس و تنگه هرمز و غرب دریای عمان بارش باران خواهیم داشت.

رفیعی با اشاره به اینکه روز یکشنبه فعالیت سامانه بارشی نیمه غربی کشور را در بر می‌گیرد، بیان کرد: براین اساس روز یکشنبه در استان‌های جنوبی، مناطق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در بخش‌های شمال و شمال شرق، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و لرستان و فردا در استان‌های خوزستان، ایلام، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، کرمانشاه و شمال استان‌های فارس و بوشهر و شمال خلیج فارس بارش از شدت بیشتری برخوردار است‌.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

به گفته وی، روز یکشنبه بخش هایی از کهگیلویه و بویر احمد، فارس، هرمزگان، شمال و شرق خوزستان و ارتفاعات استان‌های زنجان و قزوین بارش از شدت بیشتری برخوردار است‌.

رفیعی با اشاره به اینکه بارش‌ها در روزهای آتی همچنان در کشور ادامه خواهد داشت، بیان کرد: روز دوشنبه برای شرق دریای خزر، خراسان شمالی و جنوبی و بخش هایی از استان‌های غربی بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف انتظار می‌رود. ضمن آنکه برای مناطق جنوبی هرمزگان و استان‌های فارس، بوشهر، کرمان و بخش‌های مرکزی خلیج فارس و تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود‌‌.

سامانه جدید بارشی وارد کشور می‌شود

این کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و گفت: روز سه شنبه با ورود سامانه جدید بارشی، استان‌های جنوبی از بارش باران و استان‌های غربی بارش برف و باران بهره مند می‌شوند.

وی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران تصریح کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی امروز بعدازظهر برای تهران افرایش ابر و شب بارش پراکنده و طی روزهای شنبه و یکشنبه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

وحدت و همدلی و عهد دوباره با ولایت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ فردا، اینجا مصلی امام خمینی (ره) تهران جایی برای سوزن انداختن نیست؛ درست پیش بینی کردیم، جایی برای سوزن انداختن نبود، از آسمان این وحدت و همدلی و عهده دوباره با ولایت دیدنی‌تر بود. امروز به سپیدی همین برف، روسپیدی ایران ماند و بار دیگر روسیاهی برای دشمنان؛ امروز جمعه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ و در این هوای سرد زمستانی، مردم دلشان گرم می‌شود با حضور رهبرشان و با اقتدا به رهبر عزیزشان؛ امروز دشمنان با اتحاد این ملت سنگ روی یخ می‌شود.

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

مدرسه آماده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران نیمی از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه پایتخت بیش از بیست سال عمر دارند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، چهار هزار مدرسه در تهران آماده اجرای طرح مدرسه آماده برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر