خدمات آموزش مجازی رایگان برای فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اجلاس ملی اصحاب اندیشه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
خدمات آموزش مجازی رایگان برای فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اجلاس ملی اصحاب اندیشه

خدمات آموزش مجازی رایگان برای فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اجلاس ملی اصحاب اندیشه

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
"اجلاس ملی اصحاب اندیشه" به تجمیع فعالان جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی پرداخته و از مجموعه‎های تبلیغی تا گروه‎های اقتصاد مقاومتی را گردهم آورده است.

- اخبار فرهنگی -

در حاشیه اجلاس سه روزه‎ی اصحاب ملی اندیشه که از ۱۳آذرماه در مجتمع آدینه در حال برگزاری است، نمایشگاهی از غرفه‎ فعالان فرهنگی-اجتماعی بنیاد خاتم الاوصیاء نیز برپا شده است. حجت الاسلام سید عباس بهادر که از مسوولین تشکل گروه‎های تبلیغی کشور است در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا به توضیح اقدامات این مجموعه پرداخت و گفت: تشکل فراگیر گروه‎های تبلیغی کشور از مجموعه‎ی گروه‎های خودجوش تبلیغی فراگیر طلبگی در کشور محسوب می‎شود که با حدود یازده هزار مبلغ در سراسر کشور مشغول فعالیت است. همه مبلغین این مجموعه در ۱۲عرصه تخصصی و محتوایی نظیر مجمع اربعین، تبلیغ نوین (اعم از مجازی و رسانه)، دانش آموزی، مشاوره، تبلیغ در عرصه اجتماعی مشغول فعالیتند.

وی گفت: ما در وهله اول اقدام به تدوین و نگارش سند راهبردی کریدم که در سال ۱۳۸۹ انجام گرفت. سپس، ساختار شبکه‎ای را طراحی کردیم که به مجامع منطقه‎ای، استانی و … منقسم شده است. هیئت نظارتی نیز بر این فعالیت حاکم است که بزرگانی همچون حجت الاسلام مهدی طائب، آیت الله اعرافی، حجت الاسلام جشوقانی و … عضو آن می‎باشند.

مسوول تشکل گروه‎های تبلیغی کشور گفت: گستره فعالیت تبلیغی ما بگونه‎ای است که تمام استان‎ها و مناطق کشور را تحت ۱۱منطقه و با دو شاخص کمی (تعداد افراد هر منطقه که باید به حد نصاب بخصوصی برسند) و کیفی (مجاورت زبانی، فرهنگی و استانی) تعریف کرده‏ایم.

حجت الاسلام بهادر گفت: از نکات مزیت مجموعه ما این است که اولین و تنها مجمع عمومی محسوب می‎شود که خروجی‎اش فرد نیست بلکه شوراست که بصورت انتخابی رقم می‌خورد. ما با توجه به الگوی گفتمان سازی مقام معظم رهبری سعی کرده‎ایم که در عرصه‎های مختلفی نظیر ماه مبارک رمضان که بستر مناسبی جهت تبلیغ است، با محوریت بیانیه گام دوم گفتمان سازی صورت بدهیم.

وی گفت: از جمله‎ عرصه‎های دیگری که بدان می‎پردازیم «چهل سالگی انقلاب اسلامی»، «ایام نوروز» و همچنین «ایام اعتکاف» می‎باشند. خدمت رسانی اجتماعی گروه‎ها در سیل، زلزله و دیگر حوادث طبیعی نیز عرصه نوینی است که به تازگی فعال کرده‎ایم.

خدمات آموزش مجازی رایگان برای فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اجلاس ملی اصحاب اندیشه - 7

مجمع عالی اقتصاد مقاومتی از جمله اتاق‎های عملیات اجتماعی بنیاد خاتم است که در این همایش حاضر شده است. مهدی جعفری از معاونین این مجمع در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درخصوص اقدامات این مجمع گفت: تا کنون در عرصه اقتصاد مقاومتی بصورت پراکنده و معدود فعالیت‎هایی انجام شده است اما ما با کمبودهایی نظیر فقدان عناصر توانمند و فعال در این زمینه، فقدان جبهه فرهنگی-مردمی اقتصاد مقاومتی، فقدان مجمعی که رصد و آسیب شناسی مباحث اقتصاد مقاومتی را انجام بدهد و … مواجه بودیم. به همین علت جمعی از نخبگان اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتند تا جبهه‎ای در این زمینه تحت عنوان مجمع عالی اقتصاد مقاومتی ایجاد کنند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی گفت: اقداماتی که ما تا کنون انجام داده‎ایم متنوع و وسیع است. برای نمونه دوره‎های تربیت مدرس درجه یک، دو و سه اقتصاد مقاومتی را برگزار کردیم که حدود ۲۵۰نفر از فعالان در برخی از این سطوح درگیر کار شده‎اند. سایت اقتصاد گرام را طراحی کردیم که تا کنون حدود ۳۵۰۰اثر علمی شامل مقاله، کتاب، یادداشت و … در آن تجمیع شده و حدود ۳۰۰۰استاد و نظریه پرداز در این زمینه شناسایی شده‎اند.

جعفری گفت: از جمله اقدامات بدیع ما این بوده که موضوعی تحت عنوان تربیت اقتصادی کودک را پی گرفته‎ایم تا کودکان با مفاهیم اقتصاد مقاومتی آشنا بشوند و ذیل آن دوره‎های تربیت مربی اقتصادیار کوچک برگزار شده است و کتابی نیز برای سنین ۶تا ۹سال، ۹تا ۱۲سال و ۱۲تا ۱۵سال در این زمینه تدوین شده است.

خدمات آموزش مجازی رایگان برای فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اجلاس ملی اصحاب اندیشه - 12

مجموعه آموزش مجازی بنیاد خاتم نیز جزء مجموعه‎های است که به سازمنان‎ها و تشکلات فرهنگی-اجتماعی ارائه خدمات می‎کنند. محمد مقدسین از مسوولین این مجموعه در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: مجموعه آموزش مجازی بنیاد خاتم الاوصیاء درصدد است تا بواسطه سامانه مجازی «دانه»، آموزش مجازی مجموعه‎های فرهنگی بنیاد خاتم را عهده دار شود. همه فعالین فرهنگی در این سامانه مجازی می‎توانند به صورت رایگان نیازهای خودشان را برآورده کنند و هزینه‎ای ما به ازای خدماتی که دریافت می‎کنند پرداخت نمی‎نمیاند.

وی گفت: برخی از خدماتی که ما در این سامانه ارائه می‎دهیم عبارت است از کلاس‎های آنلاین، آزمون‎های آنلاین، فیلم تعاملی، دریافت گواهینامه توسط کاربران، اینفوگرافیک تعاملی، ثبت نام‎های حسب درخواست سازمان، ثبت نام‎های گروهی، آموزش راهبران آموزش مجازی استان‌های مختلف و …

مقدسین گفت: یکی دیگر از خدمات بدیعی که به تازگی ارائه کرده‎ایم عبارت است از ارائه دادن سامانه آموزش مجازی مستقل و جداگانه به مجموعه‎های فرهنگی-اجتماعی بنیاد خاتم. در شرایط کنونی، مرکز آموزش مجازی خاتم به حدی از پیشرفت رسیده است که تقریبا تمام فعالیت‎ها و خدمات آموزش مجازی را می‎تواند برای فعالان فرهنگی و درخواست دهندگان ارائه کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو22 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

شهاب حسینی و پسرش در فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شهاب حسینی و پسرش امیرعلی و نیوشا جعفریان (بازیگران فیلم) و کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» در سی و پنجمین فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا. به گزارش خبر فوری، اولین نمایش این فیلم در ایران، در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. داستان «آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه‌ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! تنابنده به واسطه توانمندی در نویسندگی در سریال‌های زیادی کار کرده است و می‌توان گفت: زمینه فعالیت‌های سینمایی‌اش را از رسانه ملی پایه‌گذاری کرده است. تنابنده در ۴‌دوره جشنواره فیلم فجر هم صاحب سیمرغ شده است. بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! بیشتر بدانید: واکنش ژوله، معتمدآریا و سعید روستایی به تحریم جشنواره فجر + عکسبیشتر بدانید: فرهیختگان علیه ترانه علیدوستی و مسعود کیمیاییبیشتر بدانید: حمله بی سابقه کیهان به بازیگران سریال پایتخت!

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

رئیس سامسونگ موبایل تغییر کرد؛ مدیرعامل جدید سامسونگ کیست؟

تکراتوچند ثانیه قبل

بهترین دوربین‌های ۲۰۲۰ کانن: با دوربین خوب عکس خوب بگیرید

تکراتوچند ثانیه قبل

دعوت فیفا از فغانی و قربانی برای شرکت در سمینار داوران الیت فیفا

تسنیم8 دقیقه قبل

امریکا با اختلاف، بهترین اقتصاد جهان است

تجارت‌نیوز8 دقیقه قبل

اهداف پنهان عربستان و امارات از ایجاد پایگاه «برنیس»

رکنا8 دقیقه قبل

استان گیلان ظرفیت پذیرایی از ۱۷ میلیون گردشگر را دارد

مهر9 دقیقه قبل

رژیم اسرائیل|تغییر موضع «گانتس» در برابر «معامله قرن»؛ جلب حمایت ترامپ در رقابت با نتانیاهو

تسنیم11 دقیقه قبل