اقتدار بیمه آسیا ناشی از ساختار جهادی آن است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی
اقتدار بیمه آسیا ناشی از ساختار جهادی آن است

اقتدار بیمه آسیا ناشی از ساختار جهادی آن است

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
مدیریت جهادی مفهومی چند لایه است که اهمیت آن در شرایط و صحنه بحرانی و عرصه مقابله، درک می‌گردد. مدیر جهادی در قالب چنین مفهومی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است؛ عملکرد شجاعانه، خستگی ناپذیری، اخلاص، عملکرد عالمانه و احاطه به دانش و دانستنی‌های علمی و برخورداری از تجربه کافی.

به گفته مقام معظم رهبری، مدیریت جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و مبتنی بر اصل اعتقادی «ما می‌توانیم» است. رفتار «انقلابی‌گری» از ویژگی‌های بارز مدیریت جهادی است. این ویژگی باید بر همه فعالیت‌های یک مدیر جهادی اشراف داشته باشد. در نظر گرفتن کارآمدی، تدین، انقلابی بودن، پرکاری و جهادی عمل کردن در انتخاب همکاران و مدیران زیرمجموعه از دیگر خصوصیات این نوع مدیریت است. چنین مولفه‌هایی است که سبب شکوفایی اقتصادی و سامان یافتن کشور می‌شود.

با الهام از بیانات رهبر معظم انقلاب، چنین استنباط می‌گردد که الگوی مدیریت جهادی، راهگشای بن بست هاست و برای رونق اقتصادی می‌بایست فرهنگ جهادی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم تا بتوانیم بر مشکلات اقتصادی فائق آئیم. راه پیروزی در جنگ اقتصادی نابرابر دنیای غرب در مقابل جمهوری اسلامی ایران، کار جهادی و ایستادگی است و اولویت مدیریت جهادی در جنگ اقتصادی، روحیه جهادی است که در سایه آن بتوانیم در مسیر توسعه همه جانبه کشور قدم برداریم. مقام معظم رهبری در بیانات بسیار مهم خود در فروردین ۱۳۹۳ در حرم مقدس رضوی، سه عنصر کلیدی و مهم اقتدار ملی را اقتصاد، فرهنگ و علم معرفی کردند. بر این اساس، یکی از راه‌های نیل به اقتدار ملی را با تکیه بر قدرت درون، رسیدن به اقتدار علم و فناوری، تکیه بر اعتماد به نفس و باور اصیل «ما می‌توانیم» تبیین فرمودند.

صنعت بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های اقتصادی نقش بسیار تاثیرگذاری در امنیت اقتصادی واحدهای تولیدی دارد، توسعه فرهنگ بیمه و بهره‌مندی مردم از مزایای بیمه با اجرای مدیریت جهادی امکان پذیر است. صنعت بیمه همواره حامی فعالیت‌های اقتصادی در برابر تهدیدات داخلی و خارجی است و می‌تواند نقش برجسته‌ای در حوزه فرهنگ جهادی ایفا کند. صنعت بیمه هماهنگ با عزم و اراده ملی، ظرفیت تحقق سند چشم انداز توسعه در افق ۱۴۰۴ برای تبدیل شدن ایران به قدرت نخست منطقه را داراست. در این راستا، تمرکز بر گسترش بیمه‌های زندگی، مهم‌ترین استراتژی صنعت بیمه به شمار می‌آید.

عملکرد بیمه آسیا نیز در یکسال اخیر، نمادی از مدیریت جهادی بوده است که با روحیه جهادی مدیران و کارکنان خود توانست مسیر موفقیت در صنعت بیمه کشور را تداوم بخشد. گستردگی خدمات بیمه آسیا در دورترین نقاط کشور با ۱۰۰ شعبه و مرکز پرداخت خسارت و ۳۰۰۰ نماینده در بیش از ۲۵۰ شهر میهن اسلامی از ویژگی‌های بارز این شرکت است. بیمه آسیا از لحاظ فعالیت بیمه‌گری دومین شرکت بیمه‌ای کشور و بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی محسوب می‌شود. برند بیمه آسیا، نمادی شناخته شده و قابل اعتماد برای مردم است و این اعتماد ناشی از توانمندی فنی و ساختاری نیروی انسانی آن است. شرکت بیمه آسیا افتخار می‌کند که با پوشش بیش از شش میلیون بیمه گذار، پشتوانه قابل اطمینانی برای افراد و واحد‌های تولیدی، خدماتی و صنعتی است. قدمت ۶۰ ساله بیمه آسیا، کسب رتبه یک بیمه‌ای در میان یک صد شرکت برتر کشور (IMI۱۰۰) برای پنج سال متوالی (سال‌های ۱۳۹۳-۱۳۹۴-۱۳۹۵-۱۳۹۶-۱۳۹۷) و دارا بودن سطح یک توانگری مالی با شاخص ۱۴۵ درصد و رشد ۲۰۰ درصدی شاخص سهام آن نتیجه روحیه جهادی و اخلاص کارکنان و بدنه مدیریت شرکت بیمه آسیاست.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

پرداخت خسارت به موقع و به حق به زیاندیدگان، یکی از اولویت‌های بیمه آسیا است. این شرکت در سال ۱۳۹۷ به طور متوسط روزانه بیش از ۶۵ میلیارد ریال و در هفت ماهه اول سال ۱۳۹۸ روزانه بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده است. همچنین، علمکرد بیمه آسیا در حوزه مسئولیت اجتماعی، بسیار مثبت است؛ ساخت سه باب مدرسه در استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی و تهیه و توزیع بیش از ۵۰۰ هزار جلد دفتر مشق بین دانش آموزان مدارس مناطق محروم در سه سال اخیر، نشان از ترکیب مسئولیت پذیری و روحیه جهادی است.

حضور فعال در جبران خسارات حوادث طبیعی از جمله زلزله و سیل از دیگر نمودهای مدیریت روحیه جهادی است که در این میان، شرکت بیمه آسیا از آغازین روزهای وقوع زلزله در مناطق مختلف کشور و بخصوص وقوع سیل در اوایل سال ۱۳۹۸ با تشکیل ستاد ویژه و اعزام مدیران و کارشناسان به مناطق آسیب دیده، نسبت به ارزیابی و پرداخت خسارت به زیاندیدگان اقدام کرد و تاکنون بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال خسارت و بیش از ۵ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی پرداخت کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه روز جمعه در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «کشورهای عادی کشتارگاه‌هایشان را به جای کنسولگری جا نمی‌زنند. کشورهای عادی به همسایگانشان حمله نمی‌کنند، باعث ایجاد بحران‌های بشردوستانه نمی‌شوند و از مذاکره سرباز نمی‌زنند. ما هیچ پیش‌شرطی برای مذاکره تعیین نمی‌کنیم» عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در جلسه‌ گفت‌وگویی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفته بود زمانی که ایران مانند یک کشور عادی عمل کند، می‌توانیم رابطه‌مان را احیا کنیم.

(عکس) ولخرجی‌های دیوانه‌وار ثروتمندترین ورزشکار جهان

6+
فراروفرارو10 ساعت قبل

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر