شروط بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
شروط بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان

شروط بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ضوابط نهایی بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه اعلام شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این تغییراتی در نحوه بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان اعمال شده بود که اخیرا بخشنامه مربوط به آن نیز تحت عنوان طرح میثاق ۶ از سوی نیروهای مسلح صادر شده است.

در این بخشنامه که در آن تاکید زیادی روی سیاست‌های قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیز شده، آمده است: ضمن تأکید و نظارت بر حسن اجرای مقررات جاری، از ضوابط بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه در راستای تقویت انگیزه سربازان برای خدمت در سرپنجه‌ها، مشارکت فعال در دوره‌های آموزشی و مهارت آموزی، خوشایندسازی خدمت سربازی و کادر سازی برای نظام جمهوری اسلامی ایران و افزایش کارآیی و بهره وری کارکنان وظیفه بطور بهینه استفاده شود.

مشمولان غایبی که به خدمت اعزام می‌شوند در صورتی که حین خدمت، از وضعیت انضباطی خوبی برخوردار بوده و دارای حسن اخلاق و رفتار و جدیت در انجام وظیفه از خود نشان دهند، یا در عملیات جنگی ابراز شجاعت و فداکاری کرده یا دارای شرایط خاص باشند و مراتب مورد گواهی فرماندهان و مدیران ذیربط باشد «تمام یا بخشی از اضافه خدمت سنواتی» آنان به تشخیص مقامات ذیصلاح مذکور مقامات جایگاه‌های سرلشکری و بالاتر یا همطراز مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

آنطور که قرارگاه مهارت آموزی سربازان این بخشنامه را منتشر کرده، ۲۴ محور برای بهره مندی از این کسرخدمت‌ها اعلام شده که در ادامه آمده است:

۱-کارکنان وظیفه‌ای که برابر ضوابط سازمان محل خدمت، به عنوان سرباز نمونه در یگان‌های خدمتی به نیروی مربوط یا رده‌های همطراز جهت معرفی به جشنواره‌های سازمانی و نیرویی مانند جشنواره حضرت علی اکبر (ع)، مراسم گرامیداشت روز سربازی برتر دوره‌های آموزش شامل رزم مقدماتی، تخصصی، مهارت آموزی … انتخاب شده باشند.

۲-کارکنان وظیفه که در عین رعایت نظم و انضباط، در طول خدمت موفق به ثبت ابتکار منجر به تولید محصول، مقاله علمی مهم و معتبر … قبل از ورود به خدمت و یا حین خدمت شده باشند.

۳-کارکنان وظیفه نفرات اول تا سوم مسابقات فرهنگی، ورزشی، علوم قرآنی و علمی … در سطح یگانی، استانی، نیرویی شوند.

۴-نفرات حائز رتبه برتر اول تا دهم مسابقات فرهنگی، ورزشی، علوم قرآنی و علمی … نیروهای که در سطح سازمان‌های نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

۵-کارکنان وظیفه حافظ حداقل یک جزء قرآن

۶--کارکنان وظیفه حافظ حداقل یک پنجم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه یا اصول کافی

۷- کارکنان وظیفه فعال در امور فرهنگی از قبیل در مراسمات هفتگی دعای کمیل، زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه و … در طول مدت خدمت دوره ضرورت برابر مقررات شامل مشمولان آموزشی در بدو ورود نخواهد بود.

۸-کارکنان وظیفه‌ای که در حین خدمت و انجام مأموریت، بنا به هر دلیل دچار حادثه منجر به معلولیت یا جانبازی یا از کار افتادگی شوند در صورتی که منجر به معافیت نشود.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

۹-کارکنان وظیفه‌ای که در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی، برگزاری نماز جماعت و ترویج تفکر بسیجی، انجام وظایف محوله در بین کارکنان وظیفه شاخص و تاثیر گذار مثبت و الگو باشند.

۱۰-کارکنان وظیفه‌ای که با تلاش وافر برای تقویت اعتقادات دینی و اسلامی و انجام وظایف سازمانی در طول مدت خدمت پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.

۱۱-حسن نگهداری اموال در اختیار مانند رانندگان و سربازان ساعی … به تایید فرمانده یگان و نیروی انسانی محل خدمت

۱۲-افراد دارای شرایط خاص مانند کارکنان وظیفه یتیم، فرزند ایثارگران، کارکنان وظیفه متأهل، پدر در حبس مشروط به اینکه محکومیت امنیتی نباشد، فوت اعضای درجه یک خانواده در طول خدمت، کارکنان وظیفه تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی و …

۱۳-خدمت در مناطق امنیتی درگیر حداقل به مدت شش ماه در صورتی که بلافاصله بعد از اتمام آموزش رزم مقدماتی به مناطق معرفی شده باشند یا هشت ماه متناوب در طول خدمت برای افراد بومی و غیر بومی

۱۴-خدمت کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر حداقل به مدت ۱۰ ماه

۱۵-خدمت کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق محروم و بد آب و هوا حداقل به مدت ۱۲ ماه

۱۶-خدمت در مشاغل سخت و زیان آور مانند امور حفاظت فیزیکی، دژبانی، رانندگی در مناطق کم برخوردار، خدمات پشتیبانی در مناطق محروم و بد آب و هوا، عملیاتی و امنیتی … برابر مقررات ابلاغی مربوط حداقل به مدت ۱۲ ماه

۱۷-خدمت کارکنان وظیفه در مناطقی بیش از ۳۰۰ کیلومتر خارج از محل سکونت حداقل به مدت ۱۲ ماه

۱۸-کارکنان وظیفه شاغل در مناطق عادی که حداقل یک سال را در یگان پاسداری خدمت کنند.

۱۹- نفرات اول تا سوم منتخب دوره‌های آموزشی مهارت آموزی شاغل در مناطق کم برخوردار، در در صورت بکارگیری در مهارت کسب شده در یگان خدمتی

۲۰-کارکنان وظیفه‌ای که دارای توانایی و مهارت مورد نیاز یگان ن. م بوده و در طول خدمت در مشاغل مرتبط با تخصص بگونه‌ای مؤثر بکارگیری شده باشند.

۲۱-نفرات اول تا سوم هر گروهان، گردان و تیپ در دوره‌های آموزش رزم مقدماتی و تخصصی

۲۲- کسب نمرات ۹۰ از ۱۰۰ به بالاتر در دوره آموزش رزم مقدماتی و تخصصی

۲۳-کارکنان وظیفه‌ای که در طول خدمت وظایف محوله به آنان عمدتا در محیط‌های خارج از ساختمان‌ها باشد و به واسطه انجام شغل عموما در معرض شرایط جوی در سرما و گرما حضور دارند.

۲۴- فرزندان کارکنان نیروهای مسلح مشروط به خدمت در خارج از محل سکونت و به صورت غیربومی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | ده فرمان تئاتر فجر

همشهریهمشهری1 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز11 ساعت قبل
بازیگر سریال «مردان آنجلس» گفت: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. خبرگزاری میزان: رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون پیرامون آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: نزدیک به دو هفته در کما بودم و وضعیت بسیار بدی را پشت سر گذاشتم، اما خدا را شاکرم که توانستم کما را پشت سر بگذارم و چند روز پیش از کما بیرون آمدم. وی در همین راستا ادامه داد: معتقدم اگر ذره‌ای نسبت به گذشته بهتر شده باشم از لطف خدا و دعای مردم بوده است، مردم اینقدر به من لطف دارند که همیشه شرمنده آن‌ها هستم. این بازیگر پیشکسوت سینما با اشاره به ادامه روند درمان خود اظهار کرد: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. بازیگر فیلم سینمایی «دکل» دلیل ترخیص خود را اینگونه تشریح کرد: دلیل ترخیصم از سوی پزشکان احتمال بالای ابتلا به عفونت بیمارستانی بود، به همین خاطر هم اکنون خانه‌ام به صورت کامل ایزوله شده تا زخم به وجود آمده عفونت نکند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما امروز ششم بهمن از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری بازدید کرد. به گزارش سینماپرس، عوامل سریال «سلمان فارسی» این روزها در جزیره قشم در حال تصویربرداری سریال هستند. عبدالعلی علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در جزیره قشم، شخصیت این صحابه پیامبر را در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
سید محمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی که از موافقان این طرح بود، با منفک دانستن انتشارات موسسات آموزشی و کنکور، عنوان کرد: چرا باید موسسات کمک آموزشی و کنکور از مالیات معاف باشند؟ چه کسی گفته این مافیای حاکم بر کنکور و این موسسات آموزشی که هر دم یک جور تبلیغات می‌کنند. به موسسات آموزشی بها بدهید که این کتاب‌ها را بیشتر چاپ کنند، فرهنگ جامعه را از بین ببرید … من تعجب می‌کنم بر چه مبنایی دوستان ما در کمیسیون این را استثناء کردند. وی در پایان گفت: حرف و درخواست ما این است که موسسات کمک آموزشی و کنکور از مالیات بر ارزش افزوده معاف نباشند. محجوب گفت: چاپ، زینک، نشریات و روزنامه‌ها و کتاب، هر کدام موضوعات متفاوتی‌اند. براساس جزء ۳ بند (ب) ماده ۹ لایحه مذکور؛ خدمات زینک، چاپ و انتشار، روزنامه اعم از کاغذی یا الکترونیکی، چاپ کتاب، نشریه و خدمات نشر و توزیع آن‌ها و هرگونه تبلیغات در روزنامه‌ها و نشریات به استثنای موسسات کمک آموزشی و کنکور، مشمول معافیت مالیاتی شناخته شدند.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
داریوش فردی پور در گفت و گو با خبر نگار ایمنا اظهار کرد: ‌ بعد از استقبال از برگزاری نمایشگاه عکس «ایران سرزمین ناشناخته‌ها» در اشتوتگارت آلمان در سال ۲۰۱۹ میلادی که توسط من و آقای مهدی خادم که در حوزه مستند اجتماعی و مردم شناسی فعالیت می‌کنند در بخش نمایشگاه عکس چهارمین دوره جشنواره معتبر فرهنگی هنری ترمه (جشنواره فرهنگ ایران - مونیخ ۲۰۲۰ میلادی) در شهر مونیخ آلمان شرکت خواهیم داشت. یک عکاس مستند تاریخی ادامه داد: در این جشنواره در کنار هنرمندان نامی ایرانی داخل و خارج از کشور خانم‌ها فاطمه معتمد آریا در بخش فیلم,باران کوثری بخش تئاتر، ‌ مژگان شجریان بخش موسیقی، ‌ نرگس عیسی پور طراحی لباس‌های ایرانی و آقایان آذرخش فراهانی در بخش نقاشی شاهرخ مشکین قلم بخش پرفورمنس آرت (هنر اجرا)، پرفسور ناصر کنعانی بخش ادبیات و دیگر هنرمندان عزیز و برجسته کشور تاریخی و زیبایمان ایران خواهیم بود. عضو انجمن عکاسان ایران و فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از ۱۰ تا ۱۸بهمن ماه «۳۰ ژانویه الی ۱۲ فوریه ۲۰۲۰» در مونیخ آلمان برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- بازیگر سریال «بچه مهندس» گفت: نزدیک به یکسال می‌شود که هیچکس برای بازی با من تماس نگرفته است، اگر مردم دلیلش را می‌دانند من هم می‌دانم که چرا به یکباره از خاطر همه فراموش شدم. وی درباره احتمال حضورش در فصل دوم سریال «بچه مهندس» اضافه کرد: هیچ تماسی برای حضور در این سریال با من گرفته نشده و با توجه به اینکه اثر در مرحله پیش تولید قرار گرفته بعید می‌دانم در فصل دوم این سریال حضور داشته باشم. البته من همیشه در زندگی امیدوار بوده و توکلم به خدا است و همچنان به آینده امیدوارم. هیچ وقت اهل این نبوده‌ام که توپ را در زمین دیگری انداخته و کم کار بودن خودم را توجیح کنم. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر