تاکید «عبدالکریم خلف» بر پایبندی بر توصیه‌های مرجعیت دینی عراق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
تاکید «عبدالکریم خلف» بر پایبندی بر توصیه‌های مرجعیت دینی عراق

تاکید «عبدالکریم خلف» بر پایبندی بر توصیه‌های مرجعیت دینی عراق

مهرخبرگزاری مهر |
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که نیروهای امنیتی به توصیه های مرجعیت دینی این کشور پایبند هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که نیروهای امنیتی به توصیه‌های مرجعیت دینی این کشور پایبند هستند.

خلف تصریح کرد که نیروهای امنیتی به توصیه‌های آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر عراق برای دفاع از تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز و حفاظت از دارایی‌های عمومی و خصوصی پایبند هستند.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از همگان درخواست کرد که برای حفظ امنیت کشور با یکدیگر همکاری کنند.

روز گذشته اخباری در خصوص وقوع درگیریهای مسلحانه در بغداد منتشر شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
وزیر خارجه آلمان ضمن انتقاد از سیاست فشار حداکثری واشنگتن بر تهران، بر این عقیده است که ژست‌های تهدیدآمیز و عملیات نظامی تغییری در رفتار جمهوری اسلامی ایران ایجاد نکرده است. هایکو ماس به نسخه یکشنبه‌های نشریه بیلد (بیلد آم زونتاگ) گفته است: «نباید تصور کرد که تغییر رژیم در ایران با فشار خارجی به صورت خودکار به بهبود وضعیت منجر می‌شود. به نوشته دویچه وله، ماس معتقد است که برای بهبود شرایط در ایران نباید باب مذاکره را بست. وی در همین رابطه می‌گوید: باید با ایران گفتگو کرد و خواستار رعایت حقوق بشر شد. فقط تهدید و فشار نظامی هم به هر حال نتیجه‌بخش نبوده است.

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
همزمان با ازسرگیری درگیری‌ها میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی در استان کربلا، تظاهرکنندگان ادارات دولتی در استان نجف اشرف را بستند. به گزارش ایسنا، شبکه خبری سومریه‌نیوز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد، ‌ میدان الطیران در مرکز بغداد شاهد درگیری‌هایی بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی طی امروز (یکشنبه) بود. به گفته این منبع، اوضاع در میدان الطیران ملتهب شده و درگیری‌هایی بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان رخ داده است. از طرفی دیگر، یک منبع عراق اعلام کرد: تعدادی از تظاهرکنندگان ادارات دولتی در استان نجف اشرف را بستند. در این راستا منابع اعلام کردند، مجددا درگیری‌هایی میان معترضان و نیروهای ضد شورش در استان کربلا رخ داد.
فارسفارس43 دقیقه قبل
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تکذیب گزارش‌ها درباره کاهش کمک‌های مالی ماقبل الحاق به ترکیه، گفت تصمیم جدیدی در این زمینه گرفته نشده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «پیتر استانو» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برخی گزارش‌ها مبنی بر قطع کمک‌های مالی این اتحادیه به ترکیه را تکذیب کرد. استانو روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای توضیح داد: «جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نامه‌ای مبنی بر قطع کمک‌های مالی پیش از عضویت ترکیه [به این اتحادیه] برای پارلمان اروپا ارسال نکرده است. پیش از این اتحادیه اروپا در چند نوبت به ترکیه بابت احتمال مواجه شدن با پیامدهای عملیات حفاری غیرقانونی اکتشاف گاز در سواحل قبرس هشدار داده بود. این در حالی است که ترکیه مدعی است عملیات حفاری در قلمروی قانونی خود یا بخش‌ترک نشین قبرس صورت می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
در آخرین خبرهای غروب روز شنبه برخی رسانه‌ها مدعی شدند جانی اینفانتینو، رییس فیفا در یک تماس تلفنی با رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا شیخ سلمان درخواست کرده گزارشی از اتفاقات رخ داده به فیفا منعکس شود. خبر پیگیری جزییات ماجرای سلب میزبانی تیم‌های ایرانی و انصراف‌شان توسط نفر اول فیفا به‌طور گسترده‌ای در رسانه‌های فارسی‌زبان انعکاس یافت. مساله بعدی که فیفا را تحریک می‌کند در پرونده ایران دخالت کند، همان‌طور که ذکر شد فشار چند وقت اخیر این نهاد روی فدراسیون فوتبال ایران برای حضور زنان در استادیوم‌هاست. پس بی‌راه نیست اگر گمان کنیم فیفا دلش نخواهد چالش جدیدی با فوتبال ایران داشته باشد و ترجیح بدهد در ابتدا همان پروژه‌ای را که استارت زده، به سرانجام برساند. یکشنبه غروب رسانه‌‌های عربی مدعی شدند کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم خود درباره میزبانی تیم‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرده و بر اساس آن فوتبال ایران از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا طبق مصوبه کمیته مسابقات AFC محروم شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
سال گذشته رسانه‌های آلمانی گزارش‌های مختلفی درباره اقدامات خشونت طلبانه و تهدید علیه سیاستمداران را منتشر کردند. از جمله رهبران حزب سبز آلمان از طرف گروه‌های افراطی تهدید به مرگ شدند. «مایک موهرینگ»، از سیاستمداران بلند پایه حزب دموکرات مسیحی در ایالت تورینگن هم از جمله سیاستمداران آلمانی بود که سال گذشته تهدید به مرگ شد. در پی افزایش تهدیدها و رفتارهای خصومت طلبانه علیه سیاستمداران آلمانی برخی از این افراد خواستار این شده‌اند که تامین امنیتشان را خود به دست بگیرند. وزارت کشور آلمان هم حفاظت از سیاستمداران را وظیفه سازمان‌ها و نهادهای امنیتی دانسته و تنها در موارد استثنائی مسلح شدن سیاستمداران را مجاز دانسته است.

نظرها

اخبار بیشتر