ترامپ شرایط ایجاد اعتراض‌ها در ایران را فراهم کرد/ شرایط رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید سخت و پیچیده شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

ترامپ شرایط ایجاد اعتراض‌ها در ایران را فراهم کرد/ شرایط رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید سخت و پیچیده شده است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مشاور سابق کمیته دموکراتیک مجلس نمایندگان ایالات متحده استیضاح را مشکلی بزرگ برای ترامپ دانست و گفت: اکنون سرنوشت ترامپ و ادامه روابط او و ایران به استیضاح بستگی دارد. ترامپ به شدت نگران استیضاح است. اگر پشتیبانی زیادی از وی صورت نگیرد اوضاع برای او از کنترل خارج می‌شود و این موضوع برای ترامپ نگران‌کننده است.

ترامپ شرایط ایجاد اعتراض‌ها در ایران را فراهم کرد/ شرایط رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید سخت و پیچیده شده است - 1

راس بیکر (Ross K. Baker) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه روتگرز است. وی به صورت تخصصی در حوزه‌های روابط بین‌الملل و دولت آمریکا تحقیق و بررسی کرده است. بیکر همچنین مقاله‌نویس «لس آنجلس‌تایمز» و «نیوزدی» است و همکاری‌ زیادی با سایر مجلات معروف و حرفه‌ای دارد. وی پیش از این به عنوان مشاور در کمیته دموکراتیک مجلس نمایندگان ایالات متحده و مشاور ارشد سناتور پاتریک جی لیی و چاک هگل مشغول به کار بوده است.

وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تنش‌های میان ایران و آمریکا مطرح کرده است:

شرایط ترامپ در کاخ سفید سخت و پیچیده شده است

راس بیکر در ابتدا در مورد شرایط ترامپ در کاخ سفید گفت: ترامپ در شرایط پیچیده و سختی در کاخ سفید قرار گرفته است پرزیدنت ترامپ اکنون کاملا درگیر تحقیقات سخت و شدید استیضاح است.

وی افزود: این امر احتمالا ممکن است به دو اتفاق منجر شود؛ او از هرگونه درگیری با ایران مانند کره شمالی اجتناب خواهد کرد یا اینکه این بحران را افزایش می‌دهد و با ایران یا کره شمالی درگیری‌های موجود را شدت می‌بخشد.

ترامپ با تحریم‌ها شرایط ایجاد اعتراض‌ها در ایران را فراهم کرد

ترامپ از اعتراض‌ها در ایران خوشحال بود

این استاد دانشگاه در مورد اعتراض‌ها در ایران گفت: تحریم‌ها بر مردم عادی فشار وارد کرده است. ترامپ با تحریم‌ها شرایط اعتراض‌ها در ایران را فراهم کرد. من فکر می‌کنم ترامپ از اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در ایران بسیار خوشحال بود. شرایط ترامپ در حال حاضر عادی نیست. ترامپ اکنون با شرایط سخت استیضاح و توجه‌ها بر خود مواجه است. بنابراین نمی‌تواند از این اعتراض‌ها برای اهداف خود استفاده کند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

ترامپ به شدت نگران استیضاح است

راس بیکر تاکید کرد: اکنون سرنوشت ترامپ و ادامه روابط او و ایران به استیضاح بستگی دارد. ترامپ به شدت نگران استیضاح است. اگر پشتیبانی زیادی از وی صورت نگیرد اوضاع برای او از کنترل خارج می‌شود و این موضوع برای ترامپ نگران‌کننده است.

ترامپ خواهان حمایت کامل جمهوری خواهان از خود است

وی در ادامه افزود: همه چیز به حمایت جمهوری‌خواهان از ترامپ بستگی دارد. اگر جمهوری خواهان از او حمایت کنند شاید به دنبال مقابله با دیگر کشورها هم باشد و درگیری‌های نظامی با دیگران را آغاز کند.

احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا وجود ندارد

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه روتگرز هم چنین در مورد احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا گفت: با توجه به شرایط و مشکلات ترامپ در حوزه سیاست من احتمال درگیری میان ایران و آمریکا را بعید می‌دانم و معتقدم فعلا آمریکا ایران را رها می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر16 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
ویروس کرونا که نزدیک دو ماه پیش در چین شایع شد، حالا بسیاری از کشور جهان را درگیر کرده است. پای این بیماری ناشناخته به ایران هم باز شد و در قم تاکنون دو قربانی گرفته است. او می‌گوید: نخستین نشانه‌های کرونا ویروس اواسط دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان پایتخت مرکز هوبی در ۱۱۲۵ کیلومتر پکن مشاهده شده است. اگرچه بسیاری قبل از شیوع این بیماری در ووهان، مسافرت‌های خود را آغاز کرده بودند اما بسیاری از مردم به خاطر شیوع آن در خانه‌هایشان ماندند. مردم از انتشار شایعه و هر خبر بد و ناامید کننده در مورد آمار مرگ و میر و شیوع کرونا خودداری می‌کردند.

اخذ رأی از حضرت آیت الله خامنه‌ای

13+
الفالف16 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۰۳به گزارش ایسنا، با بالا گرفتن درگیری ارتش ترکیه و ارتش سوریه و عدم پاسخگویی سوریه به درخواست آنکارا برای عقب‌نشینی به پشت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب و حمایت قوی روسیه و اصرار بر نابودی تروریست‌ها در آخرین مقر باقی مانده تروریست‌ها در سوریه به نظر می‌رسد ترکیه به آمریکا متوسل شده است. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ترکیه‌ای در آنکارا گزارش داد، ترکیه از آمریکا درخواست دریافت سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را مطرح کرده تا به بازدارندگی روسیه در ادلب بپزدازد.

نظرها

اخبار بیشتر