عابدینی: نباید به برانکو بیشتر از ۸۰۰ هزار یورو بدهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

عابدینی: نباید به برانکو بیشتر از ۸۰۰ هزار یورو بدهند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
بحث‌های مطرح شده درباره قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی، انتقادهای فراوانی به دنبال داشته. یکی از منتقدان، امیر عابدینی است که سابقه مدیریت در فدراسیون فوتبال را در کارنامه دارد.

ایران ورزشی: بحث‌های مطرح شده درباره قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی، انتقادهای فراوانی به دنبال داشته. یکی از منتقدان، امیر عابدینی است که سابقه مدیریت در فدراسیون فوتبال را در کارنامه دارد. از نظر عابدینی، مدیران فدراسیون فوتبال روش امضای قرارداد با مربیان خارجی را نمی‌دانند و به همین دلیل دچار چنین مشکلاتی می‌شوند. مشکلاتی که بعد از جدایی ویلموتس پیش آمده و فدراسیون فوتبال را در بحرانی جدی قرار داده است. با عابدینی در این باره صحبت کردیم.

بحث‌هایی که درباره مبلغ قرارداد مارک ویلموتس به‌وجود آمده. همه می‌گویند ویلموتس قراردادی به ارزش دو میلیون و ۷۰۰ هزار یورو بسته اما فدراسیون فوتبال همچنان این مبالغ را تکذیب می‌کند.

من اصلا نمی‌گویم فدراسیون پول خورده و برده اما نمی‌دانم چرا وقتی قصد داشتند ویلموتس را استخدام کنند درباره او بزرگنمایی کردند. متأسفانه این تبدیل به روشی برای واسطه‌ها شده که بازیکن یا مربی‌شان را بزرگ کنند و مبلغ بیشتری برایش بگیرند. باز هم تکرار می‌کنم که منظور صحبت‌هایم این نیست که فدراسیون فوتبال پول خورده اما معتقدم که آنها به خاطر ندانستن، بلد نبودن و بی‌تجربگی قرارداد بالا بسته‌اند. در صورتی که این هزینه‌ها بالاست و جز تأسف حرف دیگری نمی‌توان زد.

به نظر شما ویلموتس دو میلیون و ۷۰۰ هزار یورو می‌ارزد؟

با قاطعیت می‌گویم که نمی‌ارزد. شما ببینید یک اتفاق جالبی رخ داده که کسی به آن توجه نکرده. مدیران فدراسیون فوتبال فکر می‌کنند نرخ تورم در دنیا هم بالا رفته. به عنوان نمونه اگر یک خانه در اروپا ۲۰ سال قبل ۱۰۰ هزار دلار قیمت داشته، الان ۱۲۰ هزار دلار شده. آنجا مثل ایران نیست که خانه در عرض چند ماه از ۱۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد می‌رسد. مدیران فدراسیون فوتبال اما نرخ تورم ایران را در نظر می‌گیرند و قیمت مربی خارجی را بالا می‌برند. چرا؟ چون چیزی بلد نیستند و از قراردادها سر درنمی‌آورند. اگر یک مربی بیاید و تحول ایجاد کند، حداکثر باید یک میلیون دلار بگیرد اما نمی‌دانم چرا با ویلموتس اینقدر بالا قرارداد بسته‌اند.

اگر شما مسئول مذاکره بودید با ویلموتس روی چه رقمی توافق می‌کردید؟

من اصلا دنبال ویلموتس نمی‌رفتم و هنوز هم نمی‌دانم او از کجا آمد.

از نظر شما چقدر می‌ارزد؟

۶۰۰ هزار تا.

یعنی با او ۵ برابر قرارداد بسته‌اند؟

بله و نمی‌دانم چرا. خدا خیرشان بدهد، پول بیت‌المال را خرج می‌کنند و کک‌شان هم نمی‌گزد.

البته مجلس گفته که دنبال پیدا کردن واسطه‌هاست.

مگر واسطه‌ها گم شده‌اند؟ همچنان وسط هستند، خیال‌تان راحت.

حالا هم بحث حضور برانکو روی نیمکت تیم ملی وجود دارد. با حضور برانکو موافقید؟

رقم آخرین قرارداد برانکو در ایران چقدر بود؟

حدود یک میلیون یورو.

البته به برانکو یک مقدار زیاد داده‌اند اما او تلاش کرد، قهرمانی آورد و نشان داد ارزشش را دارد. یک نکته را باید در نظر بگیریم که بحث تیم ملی با باشگاهی کلی فرق می‌کند. در تیم ملی قرارداد دوطرفه است. شما یک آوانسی به مربی می‌دهی که هر کسی نصیبش نمی‌شود. مثلا سابقه مربیگری در جام جهانی. شما وقتی مربی استخدام می‌کنید باید از او بپرسید که آیا سابقه حضور در جام جهانی را داری یا نه؟ باید به او بگوییم که امکان دارد با تیم ملی ایران به جام جهانی بروی و آنجا مربیگری کنی.

در خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

اگر در جام جهانی خوب باشی، این احتمال وجود دارد که تیم‌های دیگری با ارقام بالاتر دنبال جذبت بیایند. این پول را تقدیم تو می‌کنیم و تو هم باید یک چیزهایی به ما تقدیم کنی. باید به مربی بگوییم هزینه‌هایت را می‌دهیم اما تو هم از تیم ملی محافظت کن و به ما خدمات بده. نه اینکه شکست بخورد، غر بزند، ایران نیاید و خدمات هم ندهد. وقتی می‌گویم مدیران فدراسیون فوتبال بلد نیستند مذاکره کنند، منظورم همین نکته‌ها است. یک نفر را که به آنها معرفی می‌کنند، تا ته‌اش می‌روند و دیگر به چیزی فکر نمی‌کنند. به نظر من مدیران فدراسیون فوتبال اینکاره نیستند. فقط امیدوارم تاج تجربه‌اش را پیدا کرده باشد تا این بار کلاه سرمان نرود.

منظور شما این است که مربی ملی باید ارزانتر از باشگاهی باشد؟

صد در صد. باشگاه پرسپولیس هر پولی به برانکو می‌داد، تیم ملی باید ۲۰۰ هزار دلار کمتر برای او در نظر بگیرد. آن‌هم به خاطر پرستیژی که تیم ملی برای مربی می‌سازد.

اما الان بحث توافق دو میلیون یورویی با برانکو است.

خب نباید بدهند.

آن وقت چکار کنند؟

ابتدا یک مربی داخلی بگذارند و بعد وارد مذاکره با سرمربی خارجی شوند. مربی داخلی که بعدها قبول کند دستیار سرمربی خارجی شود. خارجی هم نیامد مهم نیست چون مربیان داخلی ما واقعا خوب کار می‌کنند و نشان می‌دهند که چیزی کم ندارند. من به امیر قلعه‌نویی، یحیی گل‌محمدی، کریم باقری و خیلی‌های دیگر احترام می‌گذارم.

انصاف نیست که کار خوب آنها را نبینیم و درباره‌اش حرف نزنیم. یا علی دایی که یک مربی باجوهر است که جوهره خود را به تیم تزریق می‌کند. امیر قلعه‌نویی جزو مربیان موفق ما بوده و یحیی به همین شکل. چطور اینها را نمی‌بینیم؟ مگر نمی‌گوییم در تنگنای اقتصادی هستیم؟ پس باید از بضاعت خودمان استفاده کنیم. خودکفایی یعنی همین.

یعنی شما مخالف حضور مربی خارجی هستید؟

به اندازه قیمتش نه. مخالف نیستم. در چنین شرایطی اگر هم برانکو بیاید خوش آمده اما باید ۲۰۰ هزار یورو کمتر از پرسپولیس به او بدهند. با این رقم حضور برانکو خوب است.

شما در تیم ملی با استانکو چقدر قرارداد بستید؟

۲۰۰ هزار مارک. مارک آن زمان ۱۵۰ تومان بود. یعنی حدود ۳۰ میلیون. الان اما چون فدراسیون فوتبال بلد نیست چطور قرارداد امضا کند، ویلموتس را اخراج می‌کند و تازه باید پول هم بدهد. آقا نتیجه نگرفته، ما بدهکارش شده‌ایم. متأسفانه گرفتاری‌مان یکی دو تا نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو؛ تبریک تولد لوییس سوارز توسط باشگاه لیورپول

طرفداریطرفداری1 روز قبل

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، یکی از کارکنان فرودگاه مهرآباد به شیخ دیاباته پشت پا انداخت و فیلم این رفتار ناشایست در فضای مجازی و رسانه‌ای دست به دست شد. بازیکنان استقلال که شاهد رفتار ناشایست هموطن خود نسبت به یک بازیکن خارجی بودند، از دیاباته دل‌جویی کردند و با صحبت‌های خود، اتفاق رخ داده را از دلش در آوردند. این در حالی است که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ما چنین درخواستی از کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز زمان بازی بعدی استقلال در آسیا را اعلام نکرده، اما شنیده می‌شود به احتمال زیاد، این بازی چهارشنبه آینده یعنی ۹ بهمن‌ماه در قطر برنامه‌ریزی شود. بیشتر بخوانید: باشگاه استقلال به دنبال برخورد با فرد خاطی فرودگاه مهرآبادانتهای پیام/

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر