ترامپ اقدام علیه کارتل‌های موادمخدر مکزیک را متوقف کرد/واکنش مکزیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
ترامپ اقدام علیه کارتل‌های موادمخدر مکزیک را متوقف کرد/واکنش مکزیک

ترامپ اقدام علیه کارتل‌های موادمخدر مکزیک را متوقف کرد/واکنش مکزیک

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس جمهوری مکزیک از تصمیم همتای آمریکایی خود برای به تعویق انداختن طبقه‌بندی کردن کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی به عنوان گروه‌های "تروریستی" استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک به خبرنگاران گفت: استقبال می‌کنم که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نظر و عقیده ما را نیز در تصمیم‌گیری خود مد نظر قرار داده است.

در همین حال مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک نیز از ترامپ به خاطر به تعویق انداختن طبقه‌بندی کردن کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی به عنوان گروه‌های تروریستی تشکر کرد؛ پیشنهادی که دولت مکزیک با آن مخالفت کرده بود.

وی در توییتی نوشت: من از رئیس جمهوری آمریکا به خاطر تصمیمش برای به تعویق انداختن طبقه‌بندی کارتل‌های مواد مخدر به عنوان «تروریست» آن هم به درخواست رئیس جمهوری مکزیک تشکر و قدردانی می‌کنم. همکاری پیروز شد. نتایخ خوبی به همراه خواهد داشت.

دونالد ترامپ جمعه در پیامی توییتری اعلام کرد «به طور موقت» درج نام کارتل‌های مواد مخدر مکزیک در لیست سازمان‌های تروریستی را متوقف می‌کند. او نوشت: «تمام کارها برای اعلام کارتل‌های مواد مخدر مکزیک به عنوان سازمان‌های تروریستی تکمیل شده است. از نظر آماری، ما آماده انجام این کار هستیم اما این کار با درخواست رئیس‌جمهوری مکزیک که مردی است که من دوست دارم و به او احترام می‌گذارم و همکاری بسیار خوبی با ما داشته است، به تعویق می‌افتد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روسیه و سوریه خواستار خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا شدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن افزایش نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، خروج این نیروها از منطقه را خواستار شدندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، روسیه و سوریه در بیانیه مشترکی، اقدام آمریکا به افزایش نظامیانش را در غرب آسیا محکوم کردند. در این بیانیه که از طرف قرارگاه‌های هماهنگی مشترک دو کشور منتشر شد، آمده است: واشنگتن بر اساس وعده‌ای که داده بود، به جای آنکه یگان‌های نظامی اش را از منطقه خارج کند در پی آن است که با افزایش آمار‌های نظامیانش در منطقه، تنش را افزایش دهد، در شرایطی که با خروج نیروهایش می‌تواند، در پایان دادن تنش در منطقه سهیم باشد. این بیانیه می‌افزاید افزایش تنش که نتیجه ماجراجویی آمریکا در عملیات ترور (سپهبد) شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران است، به چالشی دیگر در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور تبدیل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر