عرضه «ایران‌ خودرو» به ۲۵۰ هزار دستگاه رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. تکنولوژی
عرضه «ایران‌ خودرو» به ۲۵۰ هزار دستگاه رسید

عرضه «ایران‌ خودرو» به ۲۵۰ هزار دستگاه رسید

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو |
۱۶ پروژه کلان نیز برای ارتقای سطح کیفی محصولات این گروه صنعتی تعریف شده است

«با هم‌افزایی میان سازندگان و تلاش و همت مجموعه ایران‌خودرو، تعداد خودروهای دارای کسری این خودروساز، روند نزولی داشته و درحال حاضر به‌کم‌تر از ۱۹هزار دستگاه رسیده و در دی‌ماه به صفر خواهد رسید.»

این خبر خوش را نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایران‌خودرو اعلام کرده است. به‌گفته حسن وفادار، بررسی آمار شمارگان تولید درگروه صنعتی ایران‌خودرو بیانگر افزایش تولید روزانه خودرو بدون کسری و عرضه مستقیم از خط تولید به‌بازار است، به‌گونه‌ای که درهفته نخست آذرماه بیش از هفت‌هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو تولید و بیش از ۱۳ هزار دستگاه از خودروهای ناقص نیز تکمیل و به‌مشتریان عرضه شده است.

تحویل ۱۶هزار و ۲۰۰ دستگاه درهفته نخست ماه جاری

ایران‌خودرو درمجموع درهفته نخست آذرماه بیش از ۱۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو به‌مشتریان تحویل داده است. نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایران‌خودرو در این‌باره می‌گوید: «رکورد و افزایش هفتگی مجموع تعداد تولید، ‌ تکمیل و عرضه به‌بازار محصولات ایران‌خودرو از ابتدای سال تاکنون کم‌سابقه بوده است.»

وی با تاکید بر لزوم تحقق سیاست‌های رونق تولید وزارت صمت و با اعلام بسیج عمومی برای افزایش تولید در ایران‌خودرو توسط مدیرعامل این گروه صنعتی می‌افزاید: «درحال‌حاضر شمارگان تولید روزانه ایران‌خودرو از مرز یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه عبور کرده است و در روزهای آینده به دوهزار دستگاه افزایش خواهد یافت.»

وی ادامه می‌دهد: «با تثبیت شرایط فعلی و استمرار تامین قطعات، ‌ برنامه‌های تعیین‌شده درحوزه تولید محقق خواهد شد.»

خداحافظی با خودروهای ناقص

نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایران‌خودرو چندی‌پیش نیز عملکرد این خودروساز را در حوزه‌های تولید، کیفیت، تعمیق ساخت‌داخل، اصلاح ساختار مالی، عرضه محصولات جدید و توسعه پلت‌فرم تشریح کرده و درخصوص وضعیت تولید دراین شرکت گفته بود: «‌با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و تامین و تدارک مناسب، آهنگ تولید ایران‌خودرو روبه‌رشد است و به‌دنبال تحقق عبور مستقیم از خط تولید تا تحویل به‌مشتریان هستیم.»

به‌گفته وی، با بهبود شرایط زنجیره تامین به‌دلیل تعهد ایران‌خودرو به‌جامعه و لزوم پاسخگویی به‌نیاز مشتریان، تکمیل خودروهای ناقص و دارای کسری قطعه در اولویت این خودروساز قرار گرفته است.

خبری: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

برهمین اساس ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه درخردادماه هم‌اکنون به کم‌تر از ۱۹ هزار دستگاه رسیده است که ‌در دی‌ماه سال جاری به‌صفر خواهد رسید.

تعریف ۱۶ پروژه کلان برای ارتقای سطح کیفی محصولات

وفادار بااشاره به ۱۶ پروژه کلان تعریف‌شده برای ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی خاطرنشان کرد: «درحال‌حاضر سطح کیفی محصولات ایران‌خودرو از میانگین صنعت بالاتر است. به‌عبارت دیگر، ۷۲ درصد از محصولات ایران‌خودرو در سطوح کیفی ۳، ۴ و ۵ ستاره قرار دارند.»

وی درخصوص اصلاح ساختار مالی این خودروساز نیز تصریح کرد: «تامین نقدینگی سرمایه درگردش، افزایش تیراژ تولید و فروش اموال مازاد و افزایش عرضه محصولات از مهم‌ترین ارکان اصلاح ساختار مالی است.»

وی درزمینه فروش اموال مازاد برای تامین سرمایه درگردش تولید افزود: ‌ «فروش یک‌هزار میلیارد تومانی از اموال مازاد دردستور کار قرار دارد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۴ میلیارد تومان آن محقق شده است.»

سه‌مدل خودرو جدید درسبد محصول ایران‌خودرو

نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایران‌خودرو همچنین از عرضه محصولات جدید از جمله رانا سال، دنا پلاس دنده‌اتوماتیک و ۲۰۷ پانوراما دنده‌اتوماتیک در آینده نزدیک خبر داده و با اشاره به‌اینکه تحقق بومی‌سازی صنعت‌خودرو نیازمند همکاری مستمر این صنعت با مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفته است: «‌درمجموع سه‌میز تخصصی تعمیق ساخت‌داخل که به‌ابتکار وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، حدود ۸۵ قطعه با فناوری بالا از محصولات ایران‌خودرو توسط ۳۹ سازنده که کاهش ارزبری سالانه ۱۲۷میلیون یورو به‌دنبال دارد، بومی‌سازی می‌شود.»

وی درخصوص پروژه‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو گفت: «‌توسعه پلت‌فرم جدید به‌منظور تولید گسترده محصولات مختلف، توسعه خانواده موتور با تکنولوژی بالا باهدف کاهش آلایندگی و مصرف سوخت و همچنین تنوع سوختی محصولات دردستور کار این خودروساز قرار دارد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

محدودیت مسافرتی برای ۳۳ میلیون نفر در چین در میانه شیوع کوروناویروس مرگبار

همشهریهمشهری1 روز قبل
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴از طرف دیگر ویدئوهای منتشر شده بر روی شبکه‌های اجتماعی در چین نشاندهنده صحنه‌های ناامیدی و آشوب در بیمارستان‌های شهر ووهان است. ویدئوهای دیگر گرفته شده در شهر ووهان نشاندهنده خالی شدن سریع قفسه‌های فروشگاه‌ها بوسیله خریدارانی است می‌خواهند مواد غذایی انبار کنند و نیز راه‌بندهایی است که در نقاط گوناگون شهر برپا شده است. شهرهای ووهان، اژو، هوانگانگ، چیبی، کین‌جیانگ، ژیجیانگ، جین‌من و شیانتائو از جمله شهرهایی هستند که تحت مقررات قرنطینه قرار گرفته‌اند. در شهر ژی‌جیانگ همه محل‌های عمومی به جز بیمارستان‌ها، سوپرمارکت‌ها، بازارهای محصولات کشاورزی، پمپ بنزین‌ها و داروخانه‌ها تعطیل شده‌اند. رسانه‌های دولتی «اخبار پکن» اعلام کرد همه مراسم عمومی از مراسم مشهور در معبدها به مناسبت سال نوی قمری را لغو شده‌اند.

فیلم/ درباره ویروس مرگبار کرونا چه می‌دانید؟

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از جماران، ویروس کرونا در موارد شدیدتر می‌تواند باعث ذات‌الریه، سندرم تنفسی حاد و نارسایی کلیه شود. از علائم شایع بر اثر ابتلا به ویروس کرونا می‌توان به این موارد اشاره کرد: عفونت ریه، عطسه، تب، سرفه و تنگی نفس.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
مهدی اسماعیلی‌راد، گفت: ثبت‎نام ناشران برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه (۸ بهمن‎ماهجاری) آغاز خواهد شد. وی ادامه داد: ناشران متقاضی باید با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس www. tibf. ir نسبت به ثبت‏ نام اقدام کنند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز19 ساعت قبل
ما به راننده مشکوک شدیم و در اولین بازرسی اسلحه‌شکاری غیرمجازی را از داخل خودرواش کشف کردیم و در ادامه بازرسی‌ها متوجه ناله‌های انسانی از داخل صندوق عقب خودرو شدیم. بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد شاکی، همسر متهم است که چندی قبل به خاطر اختلافات خانوادگی از خانه شوهرش در شهرستان خرم‌آباد قهر می‌کند و به خانه پدری‌اش در تهران می‌رود. تحقیق از متهم در دادسرای جناییبنابراین از آنجایی که جرم در تهران رخ داده‌بود، مأموران متهم را با پرونده‌اش برای بررسی تحویل کارآگاهان پلیس‌آگاهی تهران دادند. در میانه راه احتمال دادم که فرار کند که دست و پایش را بستم و به داخل صندوق عقب خودروام منتقل کردم. متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی زمانی در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
ایران خودرو شرایط فروش اقساطی ۲ خودروی خود ویژه بهمن ۹۸ را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران بر اساس اعلام ایران خودرو شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه مورخ ۶ و سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول پیوست و با شرایط ذیل ارائه می‌گردد. با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. مطابق با بخشنامه شماره ۴۲۴۹ دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام در سایت فروش اینترنتی از الزامات ثبت نام می‌باشد لذا بدیهی است در صورت عدم دریافت کد کاربری و کلمه عبور، امکان ثبت نام میسر نخواهد بود. جدول فروش به شرح است/ برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید
مهرمهر20 ساعت قبل
برای این‌ منظور نیز گروه‌های علمی هر پنل از مدت‌ها پیش تشکیل شده و به طور کلی می‌توان گفت این‌کنگره موضوع محور است. خیابانی افزود: خوشبختانه بسیاری از همکاران در کشور ما از این قافله عقب نمانده و به رغم محدودیت‌ها، در بسیاری موارد همسطح و همطراز با کشورهای پیشرفته در عرصه تکنولوژی‌های نوین فعالیت می‌کنند. استفاده از تکنولوژی‌های نوین نه تنها امکان برخورداری از بهترین درمان‌ها را به بیماران می‌دهد، در عین حال بروز مشکلات و عوارض جراحی را به حداقل می‌رساند. هجدهمین کنگره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران با شعار «جراحی با کمترین عوارض با رویکرد ویژه به تکنولوژی‌های نوین»، از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند ۱۳۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این رویداد، دهمین سمپوزیوم ایمپلنت خلیج فارس و هشتمین سپوزیوم پژوهشی محققین جوان برگزار می‌گردد.

نظرها

اخبار بیشتر