گیربکس‌‌های پرآوازه با روانکاری آسان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای خودرو
  4. اجتماعی
گیربکس‌‌های پرآوازه با روانکاری آسان

گیربکس‌‌های پرآوازه با روانکاری آسان

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو |
یکی از سوالاتی که پاسخ به‌آن حتی برای تعداد زیادی از راننده‌های اتوبوس‌ها نیز مشکل است، روانکار استفاده‌ شده در گیربکس این وسایل، چه از نوع داخل‌ شهری و چه انواع بین‌ شهری آن است.

البته این عدم‌آگاهی ناشی از تخصصی بودن روانکار استفاده‌شده درگیربکس آن‌ها نیست؛ بلکه دربرخی موارد تشخیص روانکار استفاده‌شده دراین قطعه حتی ساده‌تر از تشخیص روغن‌ گیربکس به‌ کارگرفته‌شده درسیستم اتومات سایر خودروهاست.

درمورد اتوبوس‌های بین‌شهری نیز مساله به‌ساده‌ترین شکل ممکن قابل حل است؛ عمده‌گیربکس‌های اتومات اتوبوس‌های داخل‌شهری از نوع تعویض خودکار هستند، نه‌گیربکس اتوماتیک! این درحالی است که کمپانی‌های سازنده برای فناوری تعویض خودکار دنده‌ها اسم‌های متفاوتی استفاده می‌کنند که باعث می‌شود مالک برای روانکاری آن دسترسی مستقیمی به‌نحوه کارکرد و نوع روغن مصرفی نداشته باشد.

به گزارش «اخبار خودرو»، درابتدا به‌جهت سوالات فراوان، به‌سراغ اتوبوس‌های بین‌شهری می‌رویم؛ چراکه نگهداری و تعویض روانکار اتوبوس‌های داخل‌شهری عمدتا دراختیار شرکت‌های اتوبوس‌رانی شهری و پیمانکاری مربوطه جهت تعمیر و نگهداری از این اتوبوس‌هاست.

گیربکس‌های دستی که تنها تعویض خودکار دارند!

برای فهم ساد‌ه‌تر موضوع به‌سراغ خودروهای سواری می‌رویم که گیربکس‌های دستی با تعویض خودکار دارند. می‌دانیم این نوع گیربکس‌ها درخودروهای سواری به‌نام «AMT» شناخته می‌شوند و برای روانکاری آن‌ها نیاز است واسکازین همچون گیربکس‌های دستی معمولی، هر ۴۰ تا ۵۰ هزار کیلومتر تعویض شود. این روغن‌ها معمولا گرانروی «۸۵W-۹۰» الی «۷۵W-۸۰» داشته یا در انواع مونوگرید «۷۵W» و «۸۰W» استفاده می‌شوند.

از لحاظ سطح کیفی هم گیربکس‌های دستی فعلی در دو نوع «API GL-۴» و «GL-۵» قرار می‌گیرند. درمورد اتوبوس‌های بین‌شهری اسکانیا و ولوو هم اتفاق مشابهی رخ می‌دهد؛ یعنی گیربکس‌های اپتیکروز (Opticruse) اسکانیا و دوفناوری «I-Shift» و «Powertronic» استفاده‌شده در اتوبوس‌های ولوو درواقع گیربکس‌های دستی (Manual) هستند که با استفاده از سیستم‌های بادی یا پنوماتیک، قابلیت تعویض‌دنده خودکار برایشان فراهم شده است. بنابراین برای این گیربکس‌ها نیز می‌توان پیشنهاد مشابهی ارائه داد.

درواقع باارتباط با بخش پشتیبانی خدمات پس از فروش این اتوبوس‌ها متوجه شدیم عمده مصرف روغن درگیربکس آن‌ها مدل آذرخش «بهران» با سطح گرانروی «W۴۰» است. اما نکته ظریفی که بهتر است اشاره کوچکی به‌آن داشته باشیم، سیستم ترمز کمکی یا ریتاردی است که برخی از انواع آن نیاز به‌تامین روغن هیدرولیک دارد که با توجه به‌سطح فناوری استفاده‌شده در ریتاردر می‌توان از سطح کیفی «Dexron II» یا «Dexron III» برای آن استفاده کرد. البته باید توجه داشت محل نصب ریتاردرها نیز متفاوت است و برخی از آن‌ها روی میل‌لنگ نصب می‌شوند و برخی دیگر پشت گیربکس.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

اتوبوس‌هایی که برای ماندن در ترافیک رام شده‌اند

باتوجه به‌اینکه اتوبوس‌های داخل‌شهری تعداد ترمزگیری و تعویض‌دنده بیشتری نسبت به‌انواع بین‌شهری دارند، باتوجه به‌وزن بالای آن‌ها حساسیت گیربکس هم افزایش پیدا می‌کند.

گیربکس بیشتر اتوبوس‌های جدید به‌کار گرفته‌‌شده دراتوبوس‌رانی شهرهای مهم از انواع اتوماتیک است که از سوی دو شرکت آلمانی «ZF» و «Voith» طراحی و تولید می‌شوند.

دراین گیربکس‌ها ساختار هیدروپنوماتیکی استفاده‌ شده که در آن برعکس گیربکس‌های اتومات سواری که فعالیت تعویض‌دنده درآن‌ها به‌کمک نیروی هیدرولیک روغن انجام می‌شود، عملیات تشخیص و تعویض حالت دنده به‌صورت بادی انجام شده و روغن‌های هیدرولیک صرفا وظیفه روانکاری برای افزایش طول عمر و کاهش سایش بین قطعات را برعهده دارند.

دراین میان اتوبوس‌های شهری قدیمی‌تر همچون انواع بنزهای «۴۵۷»، از گیربکس‌هایی استفاده می‌کنند که امکان استفاده از روغن‌های هیدرولیک با سطح کیفی «Dexron II» بدون‌هیچ‌مشکلی برایشان وجود دارد. اما درمورد اتوبوس‌های جدیدتر، مخصوصا اتوبوس‌هایی که درخطوط «BRT» مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند، استفاده از روغن‌های هیدرولیک با سطح کیفی «Dexron III» الزامی است. همچنین سیستم ریتاردر دراین اتوبوس‌ها به‌نحوی طراحی شده که به‌صورت خودکار و با فشار ترمز فعال می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
سردار نوریان سخنگوی ناجا از بازداشت امیرحسین مقصودلو «تتلو» به درخواست پلیس ایران در ترکیه خبر داد. وی به باشگاه خبرنگاران گفت: به علت پرونده‌های قضایی که برای «تتلو» در ایران تشکیل شده بود، اعلان قرمز اینترپل برای این فرد اعلام و وی در ترکیه بازداشت شد. به گفته سردار نوریان «تتلو» در حال حاضر در بازداشت است و بعد از طی مراحل اداری انتقال وی به ایران، وی تحویل پلیس اینترپل ایران می‌شود. خود مقصودلو نیز با انتشار تصویری در اینستاگرامش از بازداشت خود در ترکیه خبر داد. او نوشته که قصد سفر به لندن را داشته و پلیس ترکیه به او اعلام کرده که به خواست دولت ایران او را دستگیر کرده است.

اطلاعیه پلیس درباره مانکن‌های زنده در ویترین فروشگاه‌ها + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: تصویر منتشر شده در فضای مجازی که در آن خانمی در ویترین یک مانتو فروشی در کنار سایر مانکن‌ها نشان داده می‌شود واقعی نیست و این تصویر مربوط به پلان یک فیلم سینمایی است. سرهنگ نادر مرادی در پی انتشار تصویری در فضای مجازی که در آن از خانمی به عنوان مانکن زنده در ویترین یکی از فروشگاه‌های فروش مانتو، استفاده شده بود، بیان داشت: در بررسی‌های صورت گرفته شده مشخص شد این تصویر مربوط به قطعه‌ای از فیلم سینمایی راند چهارم است که در این پلان از فیلم خانمی که در ویترین مغازه دیده می‌شود یکی از بازیگران فیلم می‌باشد. سرهنگ مرادی با تاکید بر لزوم رعایت ملاحظات و باید‌ها و هنجار‌های اعلامی از سوی اتحادیه‌ها توسط اصناف محترم بیان داشت: بطور حتم رعایت ضوابط و ابلاغیه‌ها مبادی ذیربط از جمله اتحادیه‌ها می‌تواند مانع از هر گونه هنجارشکنی و سوء استفاده‌های احتمالی در حوزه اصناف باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا1 روز قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.

ویدئو / خطر حذف از یونسکو، بیخ گوش ژئوپارک قشم

ایسناایسنا7 ساعت قبل
ژئوپارک بین المللی قشم این روزها به دلیل ساخت بخشی از مرکز پرورش میگو در حریم آن، خبرساز شده است. ژئوپارک قشم به عنوان اولین ژئوپارک خاورمیانه در شبکه جهانی ژئوپارک‌ها (GGN) در نشست پاریس در سال ۱۳۸۵ به ثبت رسید، اما در سال ۱۳۹۱ به دلیل اجرا نشدن معیارهای ثبت جهانی از سوی مدیران منطقه آزاد قشم، این ژئوپارک از فهرست یونسکو خارج شد. ژئوپارک قشم در اردیبهشت ۹۶ بار دیگر به عنوان یک ژئوپارک جهانی برای یک دوره چهارساله تأیید شد اما عملیات ساخت مرکز پروش میگو در این منطقه ادامه یافته است. همین مسأله موجب شده خطر خروج ژئوپارک قشم از فهرست جهانی یونسکو بار دیگر قوت بگیرد. خبرنگار: لیدا رضایی / تصویربردار: مصطفی چشم به‌راه و امیرحسین طالبی / تدوینگر: آرام توکلی

یک پل ۷ میلیونی در سیستان و بلوچستان با ۲مدعی ساخت! / تکلیف پول‌ها چیست؟! + فیلم و عکس

رکنارکنا11 ساعت قبل
همچنین این منطقه در حال حاضر سه پل نیاز دارد که هزینه هر پل نیز ۷ میلیون تومان است. او افزود: از آقای جدگال خواستم تا با توجه به وضعیت نسبتا مناسب پلان از بخشداری و شورای شهر کمک بگیرد. تا کنون ۴ میلیون تومان واریز کرده‌ام و قرار است دوباره بررسی شود که مراحل بعدی ما چیست. ما درآمد مناسبی نداشتیم که خیری پیدا شد و ۳ میلیون تومان کمک کرد سپس دو میلیون نیز دهیاری‌ها و دو میلیون تومان نیز شهرداری پرداخت کرده است. بادغن در پایان تاکید کرد: البته من خواستم تا فاکتور برای من بیاورند تا دو میلیون تومان کمک کنم.

لحظه ورود بی تی ام به ایستگاه عاشق اصفهانی

ایمناایمنا1 روز قبل
بر اساس برنامه زمان‌بندی تی بی ام تونل شرقی خط دوم قطارشهری اصفهان، تنها ۳۷ روز پس از حرکت (حفاری و سگمنت‌گذاری) از ایستگاه زینبیه، به ایستگاه عاشق اصفهانی رسید.

نظرها

اخبار بیشتر