رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سرگرمی

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
انسان‌ها شگفت انگیزند. به نظر می‌رسد که ما نمی‌توانیم وجود هیچ مرزی را تحمل کنیم. ما دوست داریم به هر نحوی که شده محدودیت‌ها را کنار بزنیم. این تلاش برای دستیابی به چیز‌های خارق العاده و شگفت آور باعث می‌شود تا تعدادی از ما به دنبال شکستن رکورد‌ها باشیم. اما به نظر می‌رسد که بعضی از این رکورد‌ها واقعا دست نیافتنی اند و به هیچ کس قادر نیست تا آن‌ها را تکرار کند.

برترین‌ها: انسان‌ها شگفت انگیزند. به نظر می‌رسد که ما نمی‌توانیم وجود هیچ مرزی را تحمل کنیم. ما دوست داریم به هر نحوی که شده محدودیت‌ها را کنار بزنیم. این تلاش برای دستیابی به چیز‌های خارق العاده و شگفت آور باعث می‌شود تا تعدادی از ما به دنبال شکستن رکورد‌ها باشیم. اما به نظر می‌رسد که بعضی از این رکورد‌ها واقعا دست نیافتنی اند و به هیچ کس قادر نیست تا آن‌ها را تکرار کند. در ادامه ما در برترین‌ها قصد داریم تا برای شما تعدادی از این رکورد‌ها را بیان کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱. رکورد جابه جایی توسط گردباد

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 4

این رکورد، رکوردی است که آرزو نخواهید کرد که کسی هیچ تلاشی برای شکستن آن انجام دهد! این اتفاق در ۱۲ مارس ۲۰۰۶، در فوردلند ایالت میسوری ایالات متحده رخ داد. هنگامی که یک گردباد نیرومند، کاروان «مت سوتر» ۱۹ ساله را بلند کرد و ۳۹۸ متر آن را جابه جا کردT بدون این که آسیبی به مت وارد شود. این طولانی‌ترین مسافتی است که شخصی تاکنون توسط یک گردباد جابه جا شده و زنده مانده است و به نظر می‌رسد که هرگز کسی قادر نخواهد بود چنین رکوردی را بشکند!

۲. ۹۵۹ بار رد شدن در آزمون راهنمایی رانندگی!

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 8

در این رکورد به «چا سا سون» یک زن ۶۹ ساله اهل کره جنوبی می‌رسیم که به عنوان نماد استقامت و پایداری شناخته شد. تمام کاری که او انجام داد این بود که می‌خواست گواهینامه رانندگی دریافت کند و به همین خاطر در آزمون راهنمایی رانندگی شرکت کرد! او بالاخره توانست پس از ۳ سال و در تلاش ۹۶۰ خود، در آزمون قبول شود و گواهینامه رانندگی خود را دریافت کند!

۳. رکورد ریباند در بسکتبال

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 12

در ۲۴ نوامبر ۱۹۶۰، «ویلت چمبرلین» بازیکن افسانه‌ای بسکتبال و لیگ NBA یک کار غیر ممکن را انجام داد. او توانست ۵۵ ریباند را تنها در یک بازی (فیلادلفیا واریرز – بوستون سلتیکز) انجام دهد. نکته جالب توجه در مورد این رکورد، طنزآمیز بودن آن است، چون از آن زمان تاکنون، هیچ کس دیگر قادر به انجام حتی ۳۷ ریباند در یک بازی هم نشده است! چمبرلین در آن بازی علاوه بر ۵۵ ریباند، ۴۲ امتیاز نیز به دست آورد، با این حال تیم او در آن بازی باز هم شکست خورد!

چمبرلین در طول دوران بازی حرفه‌ای خود، ۲۲۹۲۴ رییاند انجام داد و یک رکورد جاودانه و دست نیافتنی را برای خود در دنیای ورزش بسکتبال به ثبت رساند.

۴. رکوردار ناک‌اوت در بوکس

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 17

در طول تاریخ این ورزش باستانی، هرگز بوکسوری نبوده است که بتواند به اندازه بوکسور افسانه‌ای آمریکایی «آرچی مور» حریفان خود را ناک‌اوت کند. آرچی رکورد دار برد در تاریخ بکس است و با ۱۳۲ ناک‌اوت بر صدر تاریخ بوکس تکیه زده است. هیچ کس دیگری حتی نتوانسته است خود را به نزدیکی این رکورد برساند.

در خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

۵. مبارز شکست ناپذیر

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 22

«راکی مارسیانو» بوکسور حرفه‌ای آمریکایی بود که بین سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۵ به رقابت می‌پرداخت. او قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان بود و شش بار متوالی در طول چهارسال از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. مارسیانو به عنوان تنها بوکسور سنگین‌وزن شکست‌ناپذیر در رقابت‌های حرفه‌ای بوکس از دنیای قهرمانی کناره‌گیری کرد. او در ۴۹ مسابقه در طول دوران حرفه‌ای خود شرکت کرد و تمام آن‌ها را برد و در ۴۳ تای آن‌ها حریف خود را ناک اوت کرد. مجموعه فیلم‌های راکی با بازی سیلوستر استالونه از شخصیت و زندگی «راکی مارسیانو» الهام گرفته شده‌است.

۶. رکورد بلندترین مو‌های گوش

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 26

«راناکان باشپای» یک مرد هندی است که رکوردار بلندترین مو‌های روی گوش در جهان است. در سال ۲۰۱۰ اندازه طول مو‌های روی گوش او ۱۳٫۳ سانتیمتر اندازه گیری شد و این رکورد برای او ثبت شد.

۷. سکسکه برای همیشه

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 30

متاسفانه، رکورددار بودن همیشه حس خوبی ندارد. «چالز آزبورن» این موضوع را به خوبی درک کرد، زیرا که او مردی بود که به مدت ۶۸ سال پیاپی به سکسکه گرفتار شد! سکسکه او در سال ۱۹۲۲ و زمانی که ۲۹ سال داشت شروع شد. همچنین سرعت سکسکه کردن بسیار بالا بود به طوری که در هر دقیقه ۴۰ بار سکسکه می‌کرد. حتی زمانی که او در خواب بود هم سکسکه او قطع نمی‌شد و ۲۰ بار در دقیقه سکسکه می‌کرد. یک رکورد غیرقابل تکرار!

۸. رکوردار خالکوبی و پیرسینگ

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 34

برخی از مردم حتی اگر حتی به طور طبیعی هم هیچ خصوصیت و توانایی عجیب و غریبی نداشته باشند، باز هم تسلیم نمی‌شوند. «رولف بوخولز» هنگامی که تنها یک کودک بود شروع به خال کوبی‌های کوچک و پیرسینگ روی بدن خود کرد. این روز‌ها او ۵۹ ساله است و در کل ۵۱۶ خالکوبی و پیرسینگ روی بدن خود دارد! جالب اینکه او نمی‌خواهد این کار را متوقف کند و می‌خواهد این کار را تا جایی که بدنش جا داشته باشد انجام دهد! خب این هم نوعی رکورد دست نیافتنی محسوب می‌شود! نه؟

۹. رکورددار کشیدن هواپیما

رکورد‌های که هیچ کس قادر به تکرار آن‌ها نیست! - 38

«کوین فست» که یک کشیش کانادایی می‌باشد، کوشش می‌کند وسایل نقلیه عظیم را با استفاده از قدرت عضلاتش جابه جا کند. او یکی از قویترین مردان روی زمین است و ۹ رکورد قدرتی را تاکنون به نام خود ثبت کرده است. یکی از آن‌ها شامل کشیدن یک هواپیمای ۱۸۹ تنی به اندازه ۸٫۵ متر است. حتی این روز‌ها با اینکه او در دهه پنجم زندگی خویش می‌باشد، به توقف فکر نمی‌کند و روی روزی را می‌بیند که فرصتی داشته باشد تا بتواند یک شاتل فضایی را بکشد.

منبع: BrightSide

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه کمه جوش

تابناکتابناک18 ساعت قبل
طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …دستور پخت رشته پلو «رشته پلو» رشته‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که بیش‌تر با …

طرز تهیه جواهر پلو

تابناکتابناک14 ساعت قبل
طرز تهیه جواهر پلو «جواهر پلو» یا «خان پلو» یکی از غذاهای باکیفیتی است که به واسطه مواد …طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …
انتخابانتخاب1 روز قبل
دایناسور وینتون بزرگترین دایناسور گوشتخواری است که تا کنون در استرالیا یافته شده است. پژوهشگران پیش از این یکی از بزرگ‌ترین دایناسورهای جهان را در سال ۲۰۱۷ یافته‌اند. اما این دایناسور جدید رکورد دایناسور پیشین را شکسته است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، محقق برجسته جهان دکتر مت وایت از دانشگاه نیو انگلستان گفت وقتی اولین استخوان‌ها کشف شد اصلا به نظر نمی‌رسید یک کشف بزرگ داشتیم. یکی از سوالات این است که آیا دایناسورها پرهایی داشتند؟ دکتر وایت گفت که این موضوع هنوز به شدت در میان اعضای جامعه علمی مورد بحث است.
رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هیوندای سانتافه موجود در تصویر، جز نمونه‌های فول آپشن این کراس اوور کره‌ای نیست. اما با این وجود سامانه‌های HTRAC و دوربین راداری پشت شیشه نیز در آن دیده می‌شود. همچنین با توجه به طرح رینگ‌ها و نوع سقف، می‌توان احتمال داد که هیوندای سانتافه مورد بحث در جایگاه یک خودروی نیمه فول قرار می‌گیرد. در حال حاضر کمپانی هیوندای، سانتافه نسل TM را با پیشرانه‌های بنزینی دو لیتری توربو، ۲٫۴ لیتری MPi و GDi تنفس طبیعی، ۳٫۵ لیتری شش سیلندر، ۲ و ۲٫۲ لیتری دیزل عرضه می‌کند. همچنین با توجه به نوع پیشرانه جعبه دنده شش سرعته دستی، شش و هشت سرعته اتوماتیک بر روی این کراس اوور تک و دو دیفرانسیل نصب می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، تور‌های ورودی از آمریکا و کانادا ۱۰۰ درصد، تور‌های استرالیا و حوزه اقیانوسیه ۸۰ درصد، تور‌های ورودی از اروپا ۶۰ درصد و تور‌های ورودی آسیا ۶۰ درصد سفر‌های خود به ایران را لغو کرده‌اند. از هفته گذشته و پس از سقوط هواپیمایی اوکراین در آسمان تهران، تور‌های ورودی از کشور‌های مختلف جهان به ایران یکی پس از دیگری در حال کمتر و یا لغو شدن هستند. به گفته رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، تور‌های ورودی از آمریکا و کانادا ۱۰۰ درصد، تور‌های استرالیا و حوزه اقیانوسیه ۸۰ درصد، تور‌های ورودی از اروپا ۶۰ درصد و تور‌های ورودی آسیا ۶۰ درصد سفر‌های خود به ایران را لغو کرده‌اند.» حرمت الله رفیعی پیش‌تر در این باره گفته بود: بیش از ۷۰ درصد تور‌های ورودی به ایران درخواست کنسلی داده‌اند و احتمالا در روز‌های آینده شاهد کاهش تعداد گردشگران ورودی نیز خواهیم بود. از سوی دیگر فخری رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی فارس نیز لغو تور‌های گردشگری استان را تایید کرده و اتفاقات اخیر را دلیل این تاثیرات منفی بر صنعت گردشگری دانسته‌است. وی ادامه داد: محیط آرام باعث می‌شود تا گردشگران بتوانند از فضای گردشگری ایران و آثار تاریخی لذت ببرند.
رکنارکنا9 ساعت قبل
با پایان یافتن فصل اول سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان، فصل دوم این سریال به کارگردانی علیرضا بذرافشان از امشب روانه آنتن می‌شود. فصل دوم «از سرنوشت» به کارگردانی علیرضا بذرافشان به اتفاقات دوران نوجوانی دو شخصیت اصلی این سریال یعنی هاشم و سهراب اختصاص دارد که ایفای نقش آن‌ها در این فصل به عهده دارا حیایی و کیسان دیباج خواهد بود. دارا حیایی برای اولین بار در کنار پدرش، امین حیایی در فیلم «شعله ور» به ایفای نقش پرداخت. این سریال کاری است از گروه فیلم و سریال شبکه دو که در سه فصل تولید شده است. پنجشنبه‌ها خلاصه هفتگی این سریال در همین ساعت پخش خواهد شد و ساعت بازپخش این مجموعه ۱:۳۰ بامداد، ۱۲:۱۵ و ۱۶:۱۵خواهد بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1