۳۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در استان شناسایی کرده‌ایم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
۳۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در استان شناسایی کرده‌ایم

۳۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در استان شناسایی کرده‌ایم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمانشاه سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از شناسایی 300 خانه مسافر غیرمجاز در کرمانشاه خبر داد.

علی صابر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز فعالیت رسمی خانه مسافرها در کرمانشاه از تابستان امسال، اظهارکرد: از سال گذشته که برنامه‌ریزی‌هایی را برای شروع این طرح در استان داشتیم، کار شناسایی خانه‌مسافرهای فاقد مجوز را در دستورکار قرار دادیم.

وی تصریح کرد: با شناسایی ۳۰۰ خانه‌مسافر غیرمجاز در سطح استان، ساماندهی و صدور مجوز فعالیت برای آنها در اولویت قرار گرفت.

سرپرست معاونت گردشگری استان کرمانشاه بابیان اینکه تاکنون ۳۴ فقره مجوز فعالیت خانه‌مسافر در کرمانشاه صادر شده، عنوان کرد: طبق برنامه تا آخر این هفته برای ۱۶ خانه مسافر دیگر نیز مجوز فعالیت صادر خواهیم کرد.

وی یادآورشد: براساس هدفگذاری انجام شده، با صدور ۲۵ مجوز دیگر تا پایان سال، تعدادخانه مسافرهای مجوزدار استان را به ۷۵ خانه مسافر می‌رسانیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

صابر در ادامه بیشترین فعالیت خانه مسافرهای غیرمجاز را در سطح استان مربوط به منطقه اورامانات و کرمانشاه اعلام کرد و گفت: از مالکین این خانه‌مسافرها خواسته‌ایم تا برای دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند، درغیر اینصورت با آنها برخورد می‌شود.

وی فرآیند صدور مجوز فعالیت برای خانه‌مسافرها را تنها ۱۰ روز اعلام کرد و گفت: پس از صدور مجوز کار درجه بندی این اماکن انجام می‌گیرد و ماهانه دو مرتبه نیز از آنها بازدید خواهیم داشت.

به گفته سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان هزینه هرشب اقامت در خانه مسافرهای استان بستگی به درجه بندی آن و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، بین ۷۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
البته توجه داشته باشید که بر مبنای علائم بیماری طور قطعی نمی‌توان گفت که بیمار به ویروس کورونا مبتلا هست یا نه. سابقه بیمار از لحاظ تماس با بیماران مبتلا به ویروس کورونا یا سفر به شهرهایی که این ویروس در آنها شیوع دارد، هم بسیار مهم است. در نهایت هم نتیجه آزمایش ویروس کورونا است که پاسخ قطعی را می‌دهد. با وجود این شباهت‌های میان این سه بیماری تفاوت‌هایی بین علائم کووید-۱۹، آنفلوانزا و سرماخوردگی وجود دارد که در جدول زیر آمده است. ۳- عطسه و آبریزش بینی در سرماخوردگی شایع است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ساعت قبل
در فاصله یک روز، حجم شکایت‌ها از سوی مردمی که می‌خواستند از سفر انصراف دهند اما نمی‌توانستند وجوه پرداختی‌شان را بدون دریافت جریمه از آژانس‌ها پس بگیرند، افزایش یافت. او یادآور شد که استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه از تاریخ ۵ اسفندماه تا اطلاع ثانوی الزامی است. بدیهی است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذیربط ارجاع داده خواهند شد و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده صادرکننده بلیت خواهد بود. این درحالی است که وزیر راه خیلی واضح ابلاغ کرده است: «استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه از تاریخ ۵ اسفندماه تا اطلاع ثانوی باید انجام شود». در صورت تفویض از سوی دولت، عالی‌ترین مقام هر دستگاه و وزارتخانه نیز می‌تواند شرایط را فورس‌ماژور اعلام کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
طرفداریطرفداری10 ساعت قبل
طرفداری- پیروزی ۳ بر ۰ بایرن مونیخ برابر چلسی، باعث شد تا خاطرات خوش مونیخی‌ها از شهر لندن در سال‌های اخیر ادامه پیدا کند. این برد شیرین را باید به پیروزی ۵ بر ۱ برابر آرسنال در مارس ۲۰۱۷ و پیروزی ۷ بر ۲ برابر تاتنهام در اکتبر ۲۰۱۹ اضافه کرد. حالا عمر مومنی، کاریکاتوریست مشهور سایت گل، شکست سنگین آبی‌های لندن و دیگر تیم‌های این شهر برابر قرمزها را سوژه جدید خود قرار داده و به شکل زیر به آن پرداخته است:
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
همشهریهمشهری59 دقیقه قبل
آسیما افزود: در تمام مراحل تهیه و سرو غذا در شیرخوارگاه‌ها نیز بهداشت عمومی ارائه‌دهندگان خدمت باید رعایت و از ارائه غذاهای نیم‌پز خودداری شود. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: موادی مثل گوشت، مرغ و تخم‌مرغ باید به صورت کامل پخته شوند. همچنین نحوه شستشوی دست‌ها به کارکنان و والدین و منع روبوسی و دست دادن به کارکنان آموزش داده شده است. این لوازم هم باید روزانه طبق دستورالعمل بهداشت و ایمنی شیرخوارگاه‌ها و خانه‌های کودکان و نوجوانان شستشو و ضدعفونی ‌شوند. مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس این بخشنامه باید از دستمال‌های یکبار مصرف برای خشک کردن دست و صورت در زمان سرفه و عطسه استفاده شود.

نظرها

اخبار بیشتر