بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر

بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
آلمان یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر با معضل بی‌خانمانی روبه‌رو است؛ نزدیک ۶۷۸ هزار نفر در این کشور سقفی از آن خود برای زندگی و خواب ندارند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از دغدغه‌های اصلی بشر از گذشته تا امروز داشتن سرپناه و سقفی برای زندگی در زیر آن بوده‌ است؛ انسان برای داشتن منزل مناسب جهت اسکان می‌کوشد و نیاز اصلی هر انسانی، داشتن مسکن مناسب است.

با تمام دغدغه‌های انسان برای داشتن سرپناهی مطمئن، در چند سال اخیر میزان بی‌خانمانی افزایش پیدا کرده است؛ با توجه به سیاست‌های غلط برخی از دولت‌ها و شرایط اقتصادی نامناسب حاکم بر برخی کشور‌ها، شهروندان کم‌‌درآمد و تهی‌دستان راهی جز کارتن‌خوابی ندارند.

آلمان یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر با معضل بی‌خانمانی و کارتن‌خوابی روبه‌رو است؛ پایگاه خبری «the local» در گزارشی می‌نویسد، کارگروه فدرال «حمایت از افراد فاقد مسکن» در آلمان می‌گوید: نزدیک ۶۷۸ هزار نفر در این کشور سقفی از آن خود برای زندگی و خواب ندارند؛ ۴۹ هزار نفر از این عده، کارتن‌خواب و بی‌خانمان هستند.

رقم ۶۷۸ هزار نفر شامل همه کسانی شده که در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقتی زندگی می‌کنند؛ نیمی از این افراد، پناهجویانی هستند که در مراکز مخصوص پذیرش به سر می‌برند؛ با کسر این گروه، می‌توان گفت که در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۷۵ هزار نفر در آلمان جایی برای سکونت نداشته‌‌اند.

کار گروه فدرال «حمایت از افراد فاقد مسکن» می‌گوید که سه چهارم افراد بی‌مسکن در آلمان را مردان تشکیل می‌دهند.

«ورنا روزنکه»، مدیر کارگروه می‌گوید، پایه آمار، وضعیت مسکن در ایالت «نوردراین وستفالن» بوده که پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان است؛ اما نمی‌توان این الگو را تعمیم داد بلکه باید پذیرفت که تعداد افراد بدمسکن یا فاقد مسکن ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

روزنکه از تثبیت فقر و عرضه ناکافی واحدهای ارزان و دولتی به عنوان دلایل اصلی این معضل نام می‌برد؛ او می‌گوید لازم است سالانه ۸۰ الی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی دولتی و دستکم ۱۰۰ هزار آپارتمان تعاونی ارزان، برای افراد کم درآمد و بی‌بضاعت ساخته شود.

بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 10

آمارهای دولتی نشان می‌دهد که سکونت در اقامتگاه‌های زیر نظر قانون پلیس و نظم عمومی، که به عنوان راه‌حلی اضطراری و کوتاه‌مدت تعیین شده است، اکنون به شکل فزاینده‌ای و برای درازمدت اجرا می‌شود؛ به طوریکه یک سوم افراد مشمول این قانون، اکنون بیش از دو سال است که در این مسکن‌های موقت زندگی می‌کنند.

پیشتر یک سازمان حقوق بشری در آلمان به وضعیت نابرابر اسکان افراد بی‌خانمان انتقاد کرده بود؛ مؤسسه حقوق بشر آلمان (DIMR)، در گزارش سالانه خود در سال ۲۰۱۹ با اشاره به افزایش تعداد بی‌خانمان‌ها تاکید کرد که تامین مسکن ارزان‌قیمت باید مورد توجه قرار گیرد؛ این مؤسسه همچنین نسبت به استفاده از سکونتگاه‌های موقت برای درازمدت انتقاد کرده‌است.

موسسه حقوق بشر آلمان همچنین در بررسی‌های خود دریافته است که تعداد موارد بی‌خانمانی، به ویژه در شهر برلین، رو به افزایش است؛ طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ تعداد بی‌خانمان‌ها در برلین سه برابر شده است.

این گزارش همچنین دولت آلمان را به خاطر نبود و یا کمبود مکان‌های مقرون به‌صرفه برای زندگی، مسئول دانسته و اعلام کرده که کمترین هزینه تامین مسکن با بیشتر نقاط قانونی و مناسب زندگی، همخوانی ندارد.

این مؤسسه همچنین تاکید کرده است که بدون رعایت استانداردهای ملی، وضعیت موجود ممکن است در درازمدت وخیم شود.

بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 16بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 17بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 18بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 19بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 20بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 21بی‌خانمانی ۶۷۸ هزار آلمانی بر اثر نبود سکونتگاه‌های مناسب+تصاویر - 22

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
به علت انفجار مین در غرب کرخه در شهرستان شوش، یک نفر فوت و سه فرزند وی به بیمارستان منتقل شدند. مین‌های عمل نکرده باقی مانده از زمان جنگ در غرب کرخه شهرستان شوش هر چند وقت یک بار باعث مرگ عده‌ای و یا مجروح شدن برخی دیگر می‌شوند. در آخرین حادثه، انفجار مین باعث کشته شدن یک پدر و مجروح شدن سه فرزند وی شده است. این حادثه که در روستای فرحان کبر رخ داده است، باعث مرگ پدر خانواده شده است و سه فرزند وی که به سرعت به بیمارستان مافی شوش منتقل شده‌اند به علت شدت جراحات به بیمارستانی در اهواز انتقال یافتند.

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - نوشهر - مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر از رهاسازی یا سرریز فاضلاب مجتمع‌های مسکونی و تجاری در کوچه و خیابان‌ها به عنوان معضلی فراگیری در این شهرستان یاد کرد و گفت که تاکنون پرونده تخلف ۱۰ مجتمع مسکونی و تجاری برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارسال شده است. سیدرحیم سیدپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رهاسازی فاضلاب در کوچه‌ها و خیابان‌ها نه تنها به لحاظ قانونی تخلف محسوب می‌شود، بلکه تهدید جدی برای سلامت جامعه است. سیدپور با اعلام این که بقیه پرونده‌ها هم مراحل قانونی را در دستگاه قضایی طی می‌کنند، افزود: دست اندرکاران ساخت و ساز و صاحبان مجتمع‌ها باید پاسخگوی سرزیر شدن فضلاب در خیابان باشند. سیدپور گفت‌: سرریز شدن فاضلاب این مجتمع‌ها در معابر عمومی و برای ساکنان، همسایگان و شهروندان نوشهری چالش بهداشتی ایجاده کرده است و همواره مورد اعتراض ساکنان این مناطق قرار می‌گیرد. برچسب‌هانوشهر آب و فاضلاب مازندران

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

مسیر ریلی سوادکوه مازندران در برف (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر