وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت/ رشد ۲۸۷ درصدی EPS وپاسار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت/ رشد ۲۸۷ درصدی EPS وپاسار

تابناکخبرگزاری تابناک |
بانک پاسارگاد بر اساس صورت های مالی مورد تایید حسابرس در 6 ماهه نخست امسال به ازای هر سهم 205 ریال سود محقق کرده است که نسبت به 53 سود ریالی در دوره مشابه قبلی رشد 287 درصدی داشته است.

بانک پاسارگاد بر اساس صورت‌های مالی مورد تایید حسابرس در ۶ ماهه نخست امسال به ازای هر سهم ۲۰۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به ۵۳ سود ریالی در دوره مشابه قبلی رشد ۲۸۷ درصدی داشته است.

به گزارش بورس تابناک، بانک پاسارگاد که با سرمایه ثبت شده ۵۰۴۰ میلیارد تومانی در تابلوی فرعی بازار اول بورس تهران حضور دارد در صورت‌های مالی حسابرسی نشده، سود خالص هر سهم را ۱۵۱ ریال اعلام کرده بود که این رقم در صورت‌های مالی حسابرسی شده با افزایش مواجه شده است.

بررسی صورت سود و زیان (وپاسار) در نیمه نخست امسال و برای دوره منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸، حکایت ازرشد ۳۳ درصدی سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی و ثبت رقم ۴۳۳۱٫۴ میلیارد تومان دارد در حالی که سود حاصل از سرمایه گذاری‌ها و سپرده گذاری‌ها طی این مدت با رشد ۱۱ درصدی، ۱۳۳۵٫۹ میلیارد تومان گزارش شده است.

بر این اساس، درآمدهای مشاع بانک پاسارگاد که از محل سرمایه گذاری مشترک بین سپرده گذاران و نیز حق الوکاله سهم بانک و همچنین از محل درآمدهای مشترک حاصل بین بانک و وام گیرندگان از محل تسهیلات اعطایی بدست می‌آیند، با افزایش ۲۷ درصدی ۵۶۶۷٫۳ میلیارد تومان بوده است.

لیکن سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه گذاری و سود سپرده گذاران هر دو با رشد ۳۳ درصدی مواجه شده و سهم بانک از درآمدهای مشاع با کاهش ۶۵ درصدی، ۹۱٫۷ میلیارد تومان بوده است.

رشد ۱۰۳ درصدی درآمدهای غیر مشاع

درآمدهای غیرمشاع بانک پاسارگاد که از محل ارایه انواع خدمات و کارمزدهایی که اخذ می‌شود، به دست می‌آیند، طی دوره ۶ ماهه امسال رشد خوبی داشته و گویای عزم جدی مدیران بانک پاسارگاد برای افزایش درآمد و سودآوری از این محل دارد، بر این اساس سود و وج التزام درآمدهای غیر مشاع با رشد ۱۵۳ درصدی، رقم ۱۰۲۴٫۱ میلیارد تومان گزارش شده و درآمد کارمزذ با رشد ۷۵ درصدی رقم ۴۴۱ میلیارد تومان گزارش شده است، نتیجه مبادلات ارزی با رشد ۳۵ درصدی رقم ۳۹۰٫۵ میلیارد تومان بوده و سایر درآمدها نیز با رشد ۱۱۶ درصدی رقم ۱۰۴۲٫۸ میلیارد تومان بوده و بر این اساس درآمدهای غیر مشاع بانک پاسارگاد با رشد ۱۰۳ درصدی رقم ۲۸۹۸٫۵ میلیارد تومان بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

مجموع درآمدهای وپاسار طی این مدت با رشد ۷۷ درصدی، در حالی ۲۹۹۰ میلیارد تومان گزارش شده که این رقم در پایان شهریور ماه سال گذشته ۱۶۹۳٫۵ میلیارد تومان بوده است.

وپاسار چقدر هزینه کرد؟

مجموع هزینه‌های وپاسار در حالی با رشد ۳۴ درصدی رقم ۱۷۱۱٫۳ میلیارد تومان بوده مه هزینه کارکنان بانک با رشد ۵۰ درصدی، هزینه‌های اجرایی با افزایش ۵۱ درصدی و هزینه مطالبات مشکوک الوصول تنها ۱۴ درصد رشد داشته و هزینه کارمزد با رشد ۸۴ درصدی و هزینه‌های مالی نیز با کاهش ۳۶ درصدی مواجه شده است.

رشد ۲۸۸ درصدی سود خالص وپاسار

بانک پاسارگاد طی ۶ ماهه نخست امسال سود خالص خود را با رشد ۲۸۸ درصدی، به ۱۰۴۸٫۲ میلیارد تومان افزایش داده است و موفق به شناسایی ۲۰۵ ریال سود خالص به ازای هر سهم طی این مدت شده است.

بررسی اطلاعات ترازنامه‌ای شرکت حکایت از رشد ۹ درصدی دارایی‌های وپاسار دارد که در بخش دارایی‌ها افزایش ۶۴ درصدی سایر حساب‌ها و اسناد پرداختنی و ثبت رقم ۹۵۱۲٫۵ میلیارد تومان و رشد ۱۵ درصدی تسهیلات اعطایی با اشخاص غیر دولتی غیر از بانک‌ها و ثبت رقم ۶۹۸۱۸٫۵ میلیارد تومان و همچنین رشد ۶ درصدی سرمایه گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار و ثبت رقم ۳۰۳۴٫۸ میلیارد تومان و افزایش ۸ درصدی سرمایه گذاری در املاک قابل توجه است.

مطالبات از بانک‌های مرکزی با رشد ۱۷ درصدی و مطالبات از بانک‌ها و سایر موسسات اعتباری نیز با رشد ۹ درصدی مواجه شده است.

رشد ۱۰ درصدی سپرده‌های دیداری و مشابه که ۳۸۰۷٫۳ میلیارد تومان گزارش شده، کاهش ۳۴ درصدی سپرده‌های پس انداز و رشد ۱۲ درصدی سپرده‌های سرمایه گذاری مدت دار نیز در بخش بدهی‌ها قابل توجه است.

اطلاعات ترازنامه بانک پاسارگاد تا پایان شهریور به شرح جداول زیر بوده است؛

وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت/ رشد ۲۸۷ درصدی EPS وپاسار - 18وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت/ رشد ۲۸۷ درصدی EPS وپاسار - 19وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت/ رشد ۲۸۷ درصدی EPS وپاسار - 20وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت/ رشد ۲۸۷ درصدی EPS وپاسار - 21

به گزارش بورس تابناک، بانک پاسارگاد ارایه محصولات و خدمات جدیدی از جمله توسعه طرح اعطای تسهیلات خرد در قبال جذب منابع ارزان قیمت، طرح اعتبار در حساب جاری، توسعه کیف پول الکترونیکی بانک پاسارگاد (کیپاد) واجرای طرح خرید آنلاین اقساطی را در دست اقدام دارد که پیش بینی می‌شود وضعیت سود آوری بانک از محل درامدهای غیرمشاع با ارایه این خدمات و محصولات جدید بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
مردان گرد آمده دور استاندار آذربایجان غربی با لهجه و گویش خودشان همه با هم سخن می‌گفتند. پاسخ خانم مروستی این بود: اینجا محلی است که بیشتر آنان را رانندگان خودروهای مسافرکش از شهرستان‌های آذربایجان غربی تشکیل می‌دهند. یکی از این ماشین خواب‌ها به خبرنگار ایرنا می‌گوید: هشت سال است که اینجا هستم. یکی دیگر از همین ماشین خواب‌ها که لیسانس حسابداری دارد و ۲۴ ساله است، می‌گوید: اگر هر کدام از ما روزی در حد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد در شهر خودمان داشته باشیم، قول می‌دهم ۸۰ درصد این ماشین خواب‌ها به خانه خودشان بر می‌گردند. مروستی: بر اساس بررسی‌ها، تعداد ماشین خواب‌ها ۵۰۰ نفرند که به طور میانگین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همه متاهل و صاحب یک تا چهار فرزند هستند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

نظرها

اخبار بیشتر