انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان

انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از انتقال دائمی 33 هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان خبر داد.

مرجان اکبری با اعلام این خبر اظهار کرد: این تعداد به نسبت میانگین سال‌های گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است و امروز وجود موزه به ویژه موزه‌های باستان‌شناسی و هنری در هر شهر نماد و مظهر رشد و کمال فرهنگی مردم آن خطه محسوب می‌شود و موزه‌ها نقش زیادی در تداوم توسعه فرهنگی و معنوی شهرها دارند.

وی با تاکید بر نقش تاثیرگذار موزه‌ها در معرفی تجارب فکری، فرهنگی و هنری، خاطرنشان کرد: موزه یک مرکز آموزشی است که می‌تواند در القاء و انتقال احساس، بینش و اندیشه ایرانی و هویت ملی نقش داشته باشد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: اشیایی که به موزه بزرگ خراسان منتقل شده، متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است که برای تکمیل بخش‌های مختلف این موزه در سال جاری به این محل انتقال یافته است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | اخبار سرگرمی و تفریحی

اکبری با اشاره به انتقال این اشیا با هدف تکمیل پروژه فعال‌سازی موزه بزرگ خراسان تصریح کرد: این اشیاء به عنوان آثار ارزشمند تاریخی در موزه خراسان بزرگ به صورت ثابت و دائمی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی تصریح کرد: پروژه موزه خراسان بزرگ از سال ۱۳۸۴ آغاز و دارای سه بخش است که بخش اول آن شامل ساختمان موزه، فضای مخزن، آمفی تئاتر، آزمایشگاه مرمت اشیای تاریخی و نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی خراسان، بخش دوم موزه نیز شامل نمایشگاه آثار برجسته ایران و بخش سوم شامل تکمیل طبقات موزه است که انتقال اشیاء تاریخی بر همین اساس انجام می‌شود.

موزه بزرگ خراسان در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در ۱۳ طبقه با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع صحنه‌ای از تجلی خراسان در حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / اختتامیه سی‌وپنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر

ایسناایسنا1 روز قبل
مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد. این دوره از جشنواره با تجلیل از استادان موسیقی هوشنگ ظریف، افلیا پرتو، عاشیق حسن اسکندری و نادر مشایخی به کار خود پایان داد. اهدای جوایز برگزیدگان جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و اجرای گروه‌های موسیقی از برنامه‌های دیگر اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. تصویربردار و تدوینگر: امید ابراهیمی

پایان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با تقدیر از خبرنگار مهر

مهرمهر16 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ - نرگس آبیار کارگران ایرانی جایزه زنان برتر و موفق جهان اسلام را دریافت کرد. مراسم اعطای نشان زنان راهبر ۲۰۲۰ با حضور عارف علوی، رئیس‌جمهور پاکستان، عمران اسماعیل استاندار ایالت سند و جمعی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هنری پاکستان و دیپلمات‌های مقیم کراچی، در شامگاه چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه در محل استانداری ایالت سند برگزار شد.
پارس نیوزپارس نیوز15 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
شیوع بیماری‌ها و موارد اضطراری راهی برای افشای ضعف در سیستم‌های بهداشتی و تشخیص بیماری است. هنگامی که شیوع بیماری در جمهوری دموکراتیک کنگو پدید آمد، آزمایشات بسیار کمی در دسترس بود. این نکتهتوضیح می‌دهد که چرا لیست داروهای ضروری در دهه ۱۹۷۰ تدوین شد، اما لیست تشخیصی ضروری سالها بعد و در سال ۲۰۱۸ تدوین شد. این در مطالعات مختلفی که امکان مراقبت ایجاد کرده‌اند، برای ارزیابی شکافهای عملکرد سیستم بهداشتی مشهود است. و ما نمی‌توانیم فقط در هنگام شیوع بیماری و شرایط اضطراری در مورد تشخیص فکر کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر