بهسازی شبکه‌های برقرسانی شرق شیراز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا

بهسازی شبکه‌های برقرسانی شرق شیراز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/فارس مدیر امور هفت توزیع برق شیراز گفت: با هدف ارتقاء کیفی خدمات در حوزه برق، طرح های مختلفی در زمینه نیرورسانی و احداث شبکه و واگذاری انشعاب های غیردائم و روشنایی معابر در شرق شیراز اجرایی شده است.

روح‌الله بازیار، شنبه ۱۶ آذر در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبانماه، روشنایی معابر بلوار ولایت به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد و ورودی اصلی شیراز، تکمیل شده است.

او با اشاره به اجرای طرح روشنایی معابر در بلوار کوثر، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها با ۴۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اجرایی شده است و طی آن تعداد ۶۵ پایه و حدود ۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث شده است.

بازیار یکی از مشکلات محدوده شرق و جنوب شرقی شیراز را تعدد انشعاب‌های غیرمجاز اعلام و اضافه کرد: وجود این انشعاب‌ها، علاوه بر مخاطرات جانی و احتمال بروز حوادث، به لحاظ مالی نیز هزینه‌های سنگینی را به بیت المال وارد کرده و موجی هدر رفت زیاد انرژی برق می‌شود.

او با بیان اینکه انشعابهای غیرمجاز در طول دهه‌های گذشته شکل گرفته و افزایش یافته است، گفت: اقدامات مختلفی از سوی شرکت توزیع نیروی برق شیراز برای برخورد با ایجاد کنندگان این انشعابها انجام شده که لازم است متخلفان از فرصت پیش آمده در قالب واگذاری انشعابات غیر دایم استفاده و انشعابات خود را به مجاز تبدیل کنند.

بازیار خاطرنشان کرد: از آبانماه سال ۹۶ و در چارچوب این قانون، امکان جایگزینی انشعاب غیردائم به جای انشعاب‌های غیرمجاز فراهم شده است.

مدیر امور هفت برق شیراز ادامه داد: از ابتدای اجرایی شدن این قانون تاکنون و با استفاده از ابزار قانونی، تعداد ۳۱۰۰ انشعاب غیرمجاز در محدوده شرق و جنوب شرقی شیراز شناسایی به انشعاب غیردائم تبدیل شده است.

این مقام مسئول همچنین از تلاش برای انجام اقدامات فرهنگی در حوزه مصرف بهینه برق خبر داد و گفت: اقدامات فرهنگی و آگاهی بخشی به شهروندان، بیشترین تاثیر را در کاهش هدر رفت انرژی خواهد داشت.

بازیار اعتبار هزینه شده در زمینه امور عمرانی و اجرای طرح‌های نیرورسانی، احداث شبکه، جمع آوری برقهای غیرمجاز و دیگر اقدامات انجام شده طی هشت ماه گذشته را بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

درخواست پرستاران مسیح دانشوری از مردم درمقابله با کرونا ویروس / بیایید همه با هم قوی باشیم + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، روزهایی را سپری می‌کنیم که کرونا ویروس جدید بیشتر کشور‌های جهان را درگیر است. از طرفی کشور ما نیز مدتی است با آن درگیر شده و مردم در هول و هراس هستند که مبادا مبتلا به این ویروس شوند. اما در این بین شاهد سفید پوشانی هستیم که خود خواسته در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند. وحشت کردن از کرونا و مراقبت نکردن شما را مغلوب این بیماری می‌کند. زندگی خود را ادامه دهید اما با یک اضافه ساده و آن اینکه موارد بهداشت فردی را تا زمانی که این ویروس را شکست دهیم به صورت جدی رعایت کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
همزمان با شیوع ویروس کرونا در قم و دیگر نقاط کشور جمعی از طلاب حوزه علمیه برای کمک به پرستاران و یاری بیماران وارد بیمارستان‌های اختصاص یافته به این بیماری شدند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
بیشتر افرادی که قصد دارند سلامت خود را تقویت کنند، به ندرت درباره محافظت و حفظ سلامت ریه‌ها فکر می‌کنند. اما با دنبال کردن برخی اقدامات و عادات سالم می‌توان به حفظ سلامت ریه‌ها و تقویت عملکرد آنها کمک کرد. فعالیت بدنیشاید بدانید که ورزش به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند اما این کار برای ریه‌های شما نیز مفید است. پژوهشگران نتیجه گیری کردند که تمرینات تنفس عمیق حتی برای چند دقیقه نیز برای عملکرد ریه‌ها مفید بوده است. شستشوی دست هایک عفونت هوایی مانند یک سرماخوردگی می‌تواند وارد ریه‌ها شده و موجب مشکلات سلامت جدی شود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، در نامه‌ای به وزیر بهداشت از آمادگی روان‌شناسان برای کنترل اضطراب کرونا خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد حاتمی در نامه رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت آمده است: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است، صد البته این شرایط عوارض خطرناک‌تر از ویروس کرونا دارد که متعاقبا گزارشی در این باره ارائه می‌شود. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از ۳۰ هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد. در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد. در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.

نظرها

اخبار بیشتر