روز دانشجو در کشورمان نماد مبارزه با استکبار جهانی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
روز دانشجو در کشورمان نماد مبارزه با استکبار جهانی است

روز دانشجو در کشورمان نماد مبارزه با استکبار جهانی است

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - رئیس دانشگاه کردستان روز دانشجو را نماد عینی مقابله با استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: دانشجو در کشور ما در تمامی تحولات پیشرو و پیشگام است.

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت صادقی ظهر امروز در مراسم روز دانشجو در دانشگاه کردستان، در سخنانی ضمن ابراز همدردی با مردم داغدیده سقز و تبریک روز دانشجو به دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: ۱۶ آذر ۶۶ سال پیش در چنین روزی بود که دانشجویان در مقابل تمامیت خواهی مستکبران ایستادگی کردند و با خون سه شهید خود نهال امیدی را آبیاری کردند که امروز تبدیل به درخت تنومندی شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس روایت‌های مختلف، دین مبین اسلام هیچ حد و مرزی برای کسب علم قائل نیست، ادامه داد: گرامیداشت روز دانشجو، ارج نهادن ساحت مقدس قوه عاقله جامعه است و قوه عاقله نیروی محرکه یک جامعه برای رسیدن به تکامل، آزاد اندیشی، عدالت خواهی، استکبار ستیزی، استقلال طلبی و بروز و ظهورجنبش دانشجویی است.

صادقی افزود: دانشگاه محل آزاداندیشی و مبدا همه تحولات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی است و دانشجو و دانشگاه نسبت به همه مسئولیت دارند.

رییس دانشگاه کردستان با اشاره به اهمیت بالای تقویت کمک به همنوع، اظهار داشت: در کشور ما بحران‌های مختلفی هر ساله رخ می‌دهد و برای کنترل اوضاع باید کمک به همنوع نهادینه شود.

وی یادآور شد: به دلیل نبود و کمبود شغل، دانشجویان دچار بی انگیزگی شده‌اند اما باید بدانیم بین علم و مهارت تفاوت وجود دارد و لزوما هر علمی منجر به ایجاد شغل نمی‌شود و اهمیت به مهارت آموزی بسیار مهم است.

صادقی ادامه داد: علم منجر به اشتغال نمی‌شود و باید از طریق مهارت آموزی کار کرد و قطعا امید به آینده سبب تغییر می‌شود.

وی در پاسخ به مطالبات دانشجویان، گفت: شورای مشورتی در قالب قانونی به عنوان شورای تعامل به کار خود ادامه می‌دهد تا دانشجویان مطالبات خود را در آن مطرح کنند تا به مطالبات مطرح شده با توجه به امکانات پاسخ داده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین گزارش لحظه به لحظه از سقوط هواپیمای اوکراین / زنده بودن مسافران تا زمان انفجار! + فیلم‌ها

رکنارکنا14 ساعت قبل
۲- خسارت به هواپیما: در این سانحه هواپیما بطور کلی از بین رفته است. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۶ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیر متعارف هوانوردی را بررسی نمایند. در این سانحه نمایندگانی از کشورهای اوکراین، آمریکا، فرانسه، سوئد، انگلستان، کانادا برای دسترسی به اطلاعات بررسی سانحه معرفی شده‌اند و تاکنون کشور افغانستان نماینده‌ای معرفی نکرده است. تصویر متن کامل گزارش مقدماتی دوم بررسی سانحه را در اینجا دانلود کنید

رجز خوانی سردار قاآنی برای قاتلان حاج قاسم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

نقد و بررسی نیسان تایتان مدل ۲۰۱۷ نسخه ایکس‌دی پرو ۴ایکس

تابناکتابناک1 روز قبل
وانت پیکاپ «نیسان تایتان / Nissan Titan» یک پیکاپ فول‌سایز (بزرگ) است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ به بازار خودروهای پیکاپ معرفی شد. از این خودرو تا به حال دو نسل روانه بازار شده است که کار تولید نسل دوم آن از سال ۲۰۱۶ کلید خورده است. این خودرو به دو صورت دو در و چهار در عرضه می‌شود و در مقابل برندهای آمریکایی که بازار این کلاس خودرویی را از آن خود کرده‌اند، کار بسیار دشواری پیشروی خود دارد. در این ویدیو نسخه ایکس‌دی پرو ۴ایکس مدل ۲۰۱۷ این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

فیلم/ بررسی نقش آمریکا در وقوع حادثه هوایی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر