تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو

تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وکلای یک زندانی سعودی در گوآنتانامو نقاشی‌های آزاردهنده‌ای از موکلشان منتشر کرده‌اند که تکنیک‌های شکنجه وحشیانه‌ای را که از دست مقام‌های آمریکایی کشیده‌اند به تصویر می‌کشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این نقاشی‌ها اولین بار به عنوان بخشی از یک گزارش مرکز سیاست و تحقیق دانشکده حقوق دانشگاه ستون هال در نیویورک با عنوان «آمریکا چگونه شکنجه می‌کند» به نمایش گذاشته شد. روزنامه ایندیپندنت هم هشت مورد از این تصاویر را با مجوز یکی از مشاوران تیم دفاعی این زندانی منتشر کرد.

تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو - 2تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو - 3تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو - 4تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو - 5تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو - 6تکنیک‌های شکنجه آمریکایی‌ها در نقاشی‌های زندانی گوآنتانامو - 7

این زندانی تحت عنوان ابو زبیده به هیچ جرمی محکوم نشده بود و طبق گزارش‌ها، مشخص شد که عضو گروه تروریستی القاعده هم نیست. با این حال در چندین سایت سری آمریکا در بازداشت به سر می‌برد و از سال ۲۰۰۲ هم راهی زندان گوآنتانامو شده است. در این گزارش ذکر شده است که این زندانی ۸۳ مرتبه با غرق مصنوعی مواجه شده است.

یک گزارش سنای آمریکا فاش کرد، سیا در تلاش برای تضمین اینکه جزئیات شکنجه این زندانی هرگز علنی نخواهد شد، خواستار «تضمین‌های منطقی» شده بود تا ابو زبیده «تا پایان عمرش در انزوا و ممنوع‌الملاقاتی» باقی بماند.

در همین گزارش مشخص شد که مقامات سیا به کاخ سفید جورج بوش، رئیس جمهوری پیشین در مورد ابو زبیده، یکی از اولین زندانیانی که تکنیک‌های «بازجویی پیشرفته» این دولت را تجربه کرد، دروغ گفتند. آن‌ها گفتند، زبیده پس از تحمل شکنجه جزئیات «فعالیت‌ها، برنامه‌ها، قابلیت‌ها و روابط» این گروه تروریستی را افشا کرده و اطلاعات بیشتری در مورد القاعده به مقامات داده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ میدان التحریر عراق مملو از مخالفان حضور آمریکایی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
یک نشریه آمریکایی با اشاره به تقویت توانمندی‌های موشکی و پهپادی ایران نوشت که دولت ترامپ باید به یاد داشته باشد که ایران نحوه مقابله با ارتش آمریکا را می‌داند. این گزارش سپس در مقدمه خود به دولت آمریکا یادآوری کرد که ایران با تقویت توانمندی موشکی و پهپادی خود، در هرگونه تقابل احتمالی با آمریکا، احتمالا دست برتر خواهد داشت. ایران آنطور که در این گزارش هم آمده است در حال تولید موشک‌های بالستیک ضدکشتی با قدرت مانور بالا است. در بخشی از این گزارش نیز به توانمندی پهپادی ایران اشاره شده است و آمده که ایران اخیرا دقت پهپادهای خود را تقویت کرده است. علی‌رغم این، آمریکا و عربستان سعودی ادعا کردند مستقیما از ایران و توسط این کشور انجام شده است.
الفالف1 روز قبل
این ازهم‌گسستگی و ناسازگاری در هیچ زمینه‌ای به اندازه سیاست دولت ترامپ در برابر ایران آشکار نیست. بنابراین از آنجا که واشتنگتن نمی‌تواند حتی به یک هدف محقق شده استناد کند باید گفت که سیاست فشار اقتصادی به پایان خود رسیده است. افزایش تحریم‌ها، ارزیابی‌های ایران را تغییر نمی‌دهد و فشار اقتصادی هیچ یک از تغییرات مورد نظر واشنگتن در ایران را محقق نخواهد کرد. ادامه سیاست فشار حداکثری، ابزاری خطرناک در دستان تهران است که تلاشش برای بقا بیش از تلاش ایالات متحده برای نابودی آن است. اما اگر آسیا اولویت دولت ترامپ است، واشنگتن نمی‌تواند سیاست تغییر رژیم در ایران را دنبال کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت دفاع روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد که دهها تن از نیروهای نظامی دولت سوریه در حمله گروهی از شورشیان مسلح کشته شدند. این وزارتخانه، شمار کشته شدگان را ۴۰ تن اعلام کرد. مسکو همچنین اعلام کرد که این شورشیان مسلح در یکی از این عملیات تهاجمی که روز چهارشنبه آغاز شد، دو منطقه مسکونی در ادلب را به تصرف خود درآوردند. رسانه رسمی سوریه بدون اشاره به تلفات این حمله اعلام کرد که این حمله شامل خودروهای بمب گذاری شده و گلوله باران شدید شورشیان بود. این در حالی است که سخنگوی ائتلاف جبهه آزادیبخش ملی سوریه وابسته به معارضان سوری این گزارش رسانه سوریه و دولت روسیه را تکذیب کرد و مدعی شد که هیچ‌گونه حمله‌ای صورت نگرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، دولت آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای اعمال فشار علیه مردم ایران، روز پنج‌شنبه افراد و شرکت‌های بیشتری را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، در فهرست تحریم قرار داد. بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن یک فرد ایرانی، یک فرد چینی و ۶ شرکت مستقر در امارات عربی متحده و چین را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرده است: - علی بایندریان- ژیکینگ ونگ- شرکت بنتاکو دی‌ام‌سی‌سی- شرکت جیاشیانگ- شرکت پیکویو- شرکت سیگ انرژی- شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا- شرکت پتروشیمی تریلینس «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در توجیه اعمال این تحریم‌ها، گفته است: «بخش‌های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و از آن زمان مرتبا تحریم‌های بیشتری علیه صنایع مختلف ایران وضع کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش با امضای فرمانی عملا اختیار تحریم تمام صنایع ایران را به خزانه‌داری آمریکا داد. علاوه بر صنایع نفت و پتروشیمی، آمریکا صنایعی چون فلزات، معدن و حتی پارچه‌بافی را نیز تحریم کرده است.
الفالف1 روز قبل
تظاهرات میلیونی عراقی‌ها در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی در حالی آغاز شده است که طرفداران گروه‌های مختلف شیعه – که تا چندی پیش در خصوص حمایت از دولت بغداد با هم اختلاف داشتند – اکنون یکصدا خواستار خروج آمریکا از این کشور شده‌اند. «محمد محیی» سخنگوی کتایب حزب الله و از جناح‌های حاضر در حشدالشعبی می‌گوید تظاهرات روز جمعه به تقویت هرچه بیشتر مصوبه پارلمان عراق برای خروج نظامیان خارجی منجر شده و نیز بیانگر خواسته عراقی‌ها از طبقات مختلف سیاسی و اجتماعی است. این خواسته مردم عراق و پارلمان این کشور است. " جنبش عصائب اهل حق نیز که از گروه‌های تاثیرگذار در پارلمان عراق محسوب می‌شود، از تظاهرات میلیونی عراق به عنوان اراده ملت در مخالفت با اشغالگری و نیز تاکید بر خروج نظامیان آمریکایی از عراق یاد کرده است. و قطعا خروج نظامیان آمریکایی از عراق، از جمله مهم‌ترین بندهای این راهکار خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر